FIV 38

Raspunsuri - Pagina 2

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns asia spune:

buna ziua,

am 37 de ani si pe 08 iulie am fost nevoita sa intrerup tratamentul pentru a doua FIV din cauza numarului redus de ovocyte(5 dar numai doua de buna calitate).sint disperata...
am trompele infundate si nici macar tratamentele naturiste nu cred ca ma pot ajuta.
caut totusi ceva ce ma poate ajuta la imbunatatirea calitatii ovocytelor.credeti ca exista?
inca mai sper...
va multumesc

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns anemona spune:

Legat de vezica, da, pentru a face ET sub ghidaj echografic e de preferat sa fie vezica plina, pentru a se vedea f bine unde sunt transferati micutii in uter. Apoi puteti ruga medicul, imediat dupa ET, sa puna o sonda urinara si puteti sta linistite la pat cat doriti, fara grija urinatului.
Bafta multa si sa auzim de bebei cat mai multi si mai frumosi !

Anemona si Denisa mica, frumusica si cumintica
http://community.webshots.com/user/anemona112

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns crinuta71 spune:

Multumesc Anemona de idee! Nici sonda nu e o placere (stiu de la laparoscopie), dar decat sa ma streses ca nu rezist e mai bine. Asa am sa fac. Tie ti-au pus sonda?
Asia stiu ca iti este greu, dar trebuie sa treci peste asta si sa incerci sa speri. Nu stiu ce sa-ti spun despre tratamente naturiste, dar cred ca ar putea exista. Dr. ce ti-au spus, nu se poate face altfel de stimulare din care sa rezulte mai multe ovocite? Nu dispera si incearca sa te gandesti ca se va rezolva cumva.
Va pup
Crinuta

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns anemona spune:

Crinuta, pe vremea cand am facut eu ET nu se facea sub ghidaj echo. Abia de vreun an au inceput asta. Dar Monica asa a facut, i-a pus sonda si apoi a stat linistita in pat cat a vrut.
Se poate pune doar pt golirea vezicii si se poate scoate imediat.
Nu e nici o grozavie sonda, eu am avut la cezariana si nu am avut nici o pb. Cred ca e de preferat, decat sa stai cu stresul mersului la baie si sa te grabesti sa cobori din pat.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns crinuta71 spune:

Asa e cum zici si tu Anemona. E preferabila sonda. Multumesc mult de raspuns.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Monica-Elena spune:

Crinuta iti pune sonda si stai bine si mersi apoi fara sa mergi la toilete. Mie asa mi-a facut dna dr Denisa Protopopescu si a fost OK. Nu am avut nici o chestie de la sonda nici la FIV si nici la cezariana.

Monica mamica unui globulet de aur - Mihnea-Gabriel
Esentele tari se tin in
sticlute mici.
http://photos.yahoo.com/gabriel bambache

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Tabitha spune:

Am o intrebare pentru cei care au achizitionat medicamente din Ungaria. Cum ati trecut granita cu ele? M-am interesat si pentru a aduce in Romania medicamente este nevoie de o groaza de autorizatii de la diferite autoritati. Ma gandeam initial sa rog o cunostinta din Ungaria sa imi cumpere medicamentele, sa mi le trimita prin colet postal si eu sa ii trimit banii in cont. Imi inchipui insa ca este absolut imposibil, deoarece la colete se face vama si nu am de unde sa arat toate acele documente pe care le aminteste legislatia romaneasca. Voi cum ati reusit sa faceti rost de medicamnte? Ati mers personal pana in Ungaria?

Va rog sa ma sfatuiti ce sa fac. Va multumesc mult

Tabitha

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns crinuta71 spune:

Monica multumesc de raspuns. Sper sa vrea dr. sa faca asa.


Ma enerveaza internetul asta ca mi se tot intrerupe. Asa a fost toata ziua.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Monica-Elena spune:

tabitha eu mi-am luat medicamentele din Ungaria si le-am avut puse in lada frigorifica in masina si nu m-a intrebat nimeni nimic si nici eu nu am zis nimic la vama. ptr orice eventualitate aveam si reteta la mine. Oricum ptr menogon Romania nu are licenta de import asa ca.....Doar nu ti injectiile in mana ca sa le vada la vama. Nu iti mai face probleme.

Monica mamica unui globulet de aur - Mihnea-Gabriel
Esentele tari se tin in
sticlute mici.
http://photos.yahoo.com/gabriel bambache

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns laurabyby spune:

fetelor am fost azi la prima ecografie.am un saculet mare si unul abia se vede e mic tare a spus dr sa vedem luna care vine daca ramane si se mareste,sau daca se absoarbe eu mi-as dori 2 dar cum vrea dumnezeu numai sanatosi sa fie.sant foarte fericita nu am cuvinte sa va spun si doresc ca toate fetele care fac fiv sa reuseasca si ele ca e momentul cel mai fericit din viata,monica sa iti traiasca printul ca am uitat sa iti spun sa te bucuri de el.succes fetelor care sant in tratament sa auzim de bine.VA PUP 3 SAPT

Mergi la inceput