Constanta la apel!!(38)

Constanta la apel!!(38) | Autor: dadi_t

Link direct la acest mesaj

Buna Seara!
Cap. vechi il gasiti la:
http://www.desprecopii.com/forum/topic.asp?TOPIC_ID=50767&whichpage=10

Lista modificata:

-Adinutza(Adina) - Bogdan -17.04.2000 si Andrada - 01.12.2003
-Ana68- - Alex si Luana
-Anne-Mary-studenta
-Anomis (Simona) –Andreea –23.01.2000
-Arboria(Julia) - junioara?
-BB23(Alina) - dpn 21 iul.2005
-BDana-Mihai Cristian - 13.01.2005
-Bea75 -(Beatrice) -Claudiu (1,2 luni)
-Cali –Mennan -27.09.2004
-Caty – Dinu - 15.10.2003
-Cornelia –Maria-02.07.2003 si -Stefan -04.05.2005
-Crig72(Cristina) - 23.02.1972 -Maria-Teodora-3 .09.2002
-Cristina_smn(Cristina)-Mihaita-11.05.2004
-Crixia (Cristina) – Alexia -22.07.2003
-Dady68 (Tania-Gabriela) -Andreea 14.09.1996 si Bianca 14.02.2004
-DanaP – aspiranta
-Dani33 --Ana-Sophia –18.05.2004
-Dianamaria –Tiberiu-Andrei – 07.07.1997
-Emaaimee(EMA) - DPN 08 iulie 2005.
-Ematutui(Emilia) -bb.de mart.apr2004?
-Fiquelle(Madalina)-Sofia-Maria- -12.08.2005
-Galarina (Cristina) – Stefan
-Gegea(Geani) - cu puiutz de omDPN-14.04.2005
-Gen68 –1.apr.1968 -Marius – 23.05.2000
-Ione (Ionela)– Maria & Elena - 26.05.2003
-Irina71-aspiranta
-irinabungau(irina)DPN-5.08.2005
-jone- Alexandra -26.02.2005
-July (Julide)– Teodora – 15.10.2002
-Larular (Raluca)– Andra - 24.11.2003
-Laura111 (Laura Tatiana)– Vlad –15.02.2000
-Layla (Carmen)– Daniel-Alexandru - 29.12.2003
-Liris( Simona) – aspiranta
-Lizuca (Gabriela)– Alisia - 05.09.2002
-Loreen(Laura)-Bianca si Delia-26.04.2005
-Magdala(Magda)- Rafaela -01.03.2001
-Mamanaty(Naty)-mamica?
-Marlen_b –Andreas-05.10.2004
-Mav(Victoria) - Andrei-Sebastian - 04.02.2004
-Mygirls(Oana)(9ian1978)- Alexandra-18.05.2005
-Nastasie(Adriana)- Razvan-01.11.2004
-Narcisa –Patrick 29.06.2002 si Vivien27.01.2004
-Nicoleta-Carmen –Rares –01.12.2003
-Norris(Cristina)-Norris-29.05.2004 + Eric-4,5 ani?
-Oana (Ioana Corina)– )-Paul- 03.07.2002
-Roxanaz –Patrick-Philip – 29.07.2004
-Sinzi_ana –David –04.02.2003
-Tanja –Stefan -?
-Tatianas -Delia-Bianca – 05.07.2004
-Tweety – Cosmina –26.03.2003

O noapte linistita!

Tania cu Andreea(14 sept'96)+ Bianca (14 febr'04)

Poze MAI!
Ce nu poti controla...evita!

Raspunsuri

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns narcisa spune:

Am copiat din nou postarea, ca intre timp Tania a deschis alt capitol, si eu aveam fereastra pe celalat capitol deschisa.
Roxi, si eu sper sa ne vedem, voi cind va intoarceti din concediu? Oricum sigur ne vom vedea! Pina vine al meu sot pe 12 iulie, precis voi fi destul de des in Constanta(deci gasesc eu si un internet sa intru pe forum, nu cred ca am sa car laptopul dupa noi, vrem liniste si relax), pt. ca am de gind sa fac ceva si pt. mine la un centru de remodelare(sau cum i-o spune) am sa las piticii in grija mamei si cu bona de serviciu(nepotica mea care are 13 ani si e de incredere), ca nu se mai poate.

Loreen, Delia la numai 2 luni n-a dormit toata ziua? Wow!?! Poate e totusi trecator, sau ce ti-a spus medicul?
Felicitari pt. Bianca!

narcisa

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns sinzi_ana spune:

Fiindca desi pic de somn, dar inca nu pot sa imi inchei ziua mea de 26 de ani, si altceva nu am de facut stau sa povestesc cu voi...mai mult cred ca una singura ca toata lumea poate doarme...
Ma simt tare impacata la astia 26 de ani, ma uit inapoi si constat ca am facut fffffoooooooooarte multe, am trecut prin multe, bune si rele, am fost in multe locuri care mai de care mai diferite, am cunoscut foarte multi oameni, mi-am facut foarte multi prieteni, am muncit in multe domenii...
Ma simt din punctul asta de vedere ca un om batran...si pe de alta parte ma simt atat de tanara si de usoara...
Ieri imi era frica de ziua asta, de la 25 la 26 de ani...mi se parea ca imbatranesc...azi imi e inima usoara...si ma simt tanara in spirit, plina de energie si cu o viata inainte in care pot sa fac ce vreau eu...absolut orice...
Ma simt cu adevarat libera!!!!!!!!!!

Iau in fiecare zi viata de la capat

Sinzi si David
Prin Mamaia si tati cu naufragiatul

La marea Neagra

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns loreen spune:

Sinzi_ana conteaza pana la urma cum traiesti anii nu cati traiesti...Eu pana sa fac 30 mi se parea ca au trecut tare multi si sincer nu realizam totusi ca am ajuns, poate la jumatatea drumului...Si uite ca am facut 30, n-am facut criza femei la varsta asta si acum astept 31...Ca maine trece timpul si imbatranim de-a binelea...

Narcisa medicul mi-a zis ca daca nu are alte simptome,plans, constipatie,lipsa poftei de mancare, sa nu-mi fac griji... Aiurea ... nu mi se pare normal sa nu doarma deloc...Am sa incerc maine cu ceai de tei,si daca nu si nu o sau pe homeopate si naturiste...Trebuie sa doarma pana la urma...

O noapte buna...( vreu si eu sa dorm!!!!)

Loreen, Bianca 15.10.96 si Delia 26.04.2005
http://community.webshots.com/user/loreen31

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Cornelia spune:

Buna fetelor!

La multi ani Sanziana!
La multi ani July!
Sa fiti fericite alaturi de familiile voastre!

Fetelor, cred ca Maria e bine acum. Ieri am fost f. ingrijorata. Pentru ea, pt. Stefan si m-am tot gandit c ane-am intalnit duminica si cu Delia si Alexandra. Asa ca, pentru a ma lamuri, am ajuns aseara la urgenta. Maria facuse febra 39 si era bleguta tare. Cand am ajuns nu mai avea nimic. Doctorita a zambit si ne-a intrebat daca a mai fost bolnava vreodata. Doar asa se explica faptul ca ajunsesem cu copilul la urgenta pentru atat. Dar de lamurit nu ne-a lamurit. Se pare ca are rosu in gat, dar febra 39, nu prea ar fi justificata de asta. Asa ca sa pandim si alte simptome. Scaunele sunt normale, pe corp nu i-a aparut nimic... Azi a avut 37 doar. Sper sa nu fie nimic grav. Am intrebat de Stefan si mi-a zis ca nu crede ca trebuie sa imi fac griji, ca ar trebui sa aiba anticorpi, chiar daca numai il alaptez.

Stefan este bine (adica tot mai are 1-2 reprize de colici pe zi), dar mananca bine, e la fel ca inainte. Azi a facut 6 sapt. si are 4,640 kg, adica a luat ~350 g intr-o saptamana!!!

Loreen, Mygirl, va rog sa ma linistiti si sa imi spuneti ca fetele sunt ok. Loreen, zici ca Delia nu doarme, sper sa nu fie nimic.

Narcisa, ce bine ca ai mai scris. Am vazut si eu cateva poze (cat mi-a permis net-ul ). Maria a vazut-o pe Vivien cu palariuta si a crezut ca e ea . Dupa asta spunea: "semana cu Maria" cand o vedea pe Vivien si "nu seamana cu Maria" cand il vedea pe Patrick.

Felicitari premiantelor Anduta si Bianca!

Pupici tuturor!

Ma bucur ca vreti sa veniti la petrecerea Mariei. Sunteti absolut toate bine venite (vedem noi cum ne inghesuim ). Lista arata deocamdata asa:

Sanzi cu David
Tania cu Bibi
Adinutza cu Bogdan si Andrada
Oana cu Paul
Galarina cu Stefan
Caty cu Dinu

Sper ca nu am omis pe cineva. Lista e deschisa .
Cu transportul sper sa ne descurcam. Doru o sa ia doi copii cu mamicile lor, poate ma ajuta si sora mea. Cele care puteti veni cu masina, poate va mai cuplati cu cineva. Vedem noi. Pentru cine nu stie, noi stam aproape de Eforie Nord, spre zona libera.

Va pup,
Cornelia, mami de Maria (2 iulie 2003) si Stefan (4 mai 2005)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns loreen spune:

Cornelia stai linistita ca Delia nu are nimic... Si nici Maria altceva mai nasol...Cu Bianca am patit asa cand avea 9 luni...Mi-a facut 40 de grade... a venit mama si i-a facut impachetari, ia-m dat si niste agolcalmin si pana a venit dr.( era 4 dimineata) fata nu mai avea nimic...Nici pana azi nu stiu de ce a facut febra atunci...

Loreen, Bianca 15.10.96 si Delia 26.04.2005
http://community.webshots.com/user/loreen31

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns nastasie spune:

buna dimineata, fetelor.ma numesc adriana si eu sunt din constanta.inca nu am apucat sa termin de citit capitolul vechi dar pe parcurs va invat pe toate.eu am un baietel , razvan, de 7 luni si jumatate(01.11.2004). va doresc la toate o zi buna

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns stralucitor1 spune:

Buna dimineata tuturor!

Narcisa ramane asa: daca ajung inainte de ziua in care pleci tu, te sun, ok?Stai linsitita ca ai ales binesi apoi in viata este timp pentru fiecare lucru, trebuie doar sa vrem sa ne apucam... (hihihi aici vorbesc de mine)acu' desi nu vad bine de somn trebuie sa plec te pup ai grija de tine si de pitici!


Bine ai venit Adriana!Si eu sunt destul de noua pe aici, te vei simti bine, toate fetele sunt foarte simpatice!

"Le mariage est un merveilleuse institution
mais qui diable voudrait vivre dans un institution...."
http://http://dreamaway1.myphotoalbum.com/albums.php

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns roxanaz spune:

buna dimineatza tuturor!
Naricsa, noi suntem plecati de pe 28 pe 9. asa ca vom avea timp (sper) sa ne vedem.
Tania, multi pupici de la noi.
Adriana, bine ai venit si aici! sunt sigura ca te vei simti bine printre noi.
fugim la plimbarica pina nu se face prea cald.
o zi frumoasa va dorim!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Oana spune:

Buna.
Narcisa, mersi ca mi-ai povestit despre Patrick, sa mai vad si eu cum sunt alti copii de varsta lui Paul. Acum sa iti spun si eu despre al meu, in ceea ce priveste mobilitatea, nu se catara chiar peste tot asa cum spui de Patrick, dar ii place sa sara in pat f. mult, si sa se arunce pe noi.Trebe sa fiu foarte atenta sa nu ma loveasca in momentele alea, iti dai seama. Ma confunda cu salteaua.. Si facem abdomene impreuna. De stat in cap la perete nu sta, , Patrick e chiar foarte gimnast.
De vorbit vorbeste bine absolut orice, uneori ma si mir de unde stie anumite lucruri si anumite cuvinte pentru ca eu nu imi amintesc sa i le fi spus. Poate ca Patrick le mai stalceste inca pentru ca invata probabil 2 limbi deodata, nu?
Poezii, stie "Catelus cu paru' cret", "Somnoroase pasarele", si "Inger, ingerelul meu"., ultimele 2 le spunem seara la culcare.
De cantat canta haotic ce vrea el, cand are chef de cantat am observat ca pune pe melodie toate cuvintele care ii vin la gura in momentul respectiv, deci nu canta un cantec anume. De fapt nici nu am stat de capul lui sa il invat, ma gandesc ca o sa invete destule cantece si poezii la gradinita. De dansat ii place sa danseze, de cate ori aude o melodie care ii place. Da din fund.
La gradinita o sa mearga de la toamna, din septembrie, l-am inscris.
Cu Pampersul ai retinut bine, am renuntat la el complet din luna aprilie. (precum si la biberon).
Cand ajungeti in Cta, poate ne vedem in Parcul Piticilor cu copii. Vivien se vede ca e mai cumintica din poze, de fapt cred ca asa sunt fetele mai linistite, nu?
Cornelia, ti-am trimis un pm, sa imi spui ce parere ai.

Pupici,


Oana si Paul (3 iulie 2002)
oana5874@yahoo.com

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns narcisa spune:

Buna dimineta
Stralucitor1, astept semnalul tau, si numai bine iti doresc!

Oana, unde e Parcul Piticilor(Tabacariei cumva)? Daca da cred ca putem fixa o data sa ne vedem; cit despre Patrick, la noi faza cu pampersul a fost ingreunata de Vivien, el tot arata si bibi(asa ii spune el) sa mearga la WC, dar din cite stiu la copii de virsta apropriata e normal, si cu vorbitul, intelege si romaneste, pediatra mi-a explicat de mai multe ori ca un copil foarte mobil ca el(eram la control cu Vivi si se urcase pe pervazul ferestrei, fara nici un ajutor la inaltime de 1 m cel putin, dupa niste poze lipite pe geam sa le studieze, si drita mi-a zis, ca mai bine nu se mai uita ce face Patrick, e un catarici si jumatate, a fost mereu, de pe la 1 an si un pic sarea din patut cu grilajul pina sus, arunca pernuta inainte, ca sa cada pe moale, ca pisica exact asa cade in picioare)e normal sa-si dea drumul mai greu la vorbit. Probleme nu-mi fac, ca acum vorbeste. Noi de biberoane am scapat la 1 an, si Vivien acum la 16 luni nu le mai foloseste demult, si suzi i-am scos-o. Chiar as vrea sa ne vedem, stabilim cind ajung in RO, probabil de la jum. lui iulie incolo.

Cornelia, cind ii sarbatoresti ziua Mariei pe 2 simbata? La ce ora? Oricum daca ar fi sa pot ajunge, numai cu Vivien, cu amandoi mi-ar fi prea greu, sa ma pot uita dupa ei ce fac, mai ales dupa Patrick, care e mai neastimparat si in comunitate ii place sa faca show. Problema mea e ca nu stiu cind vin nasii la noi, ziua lui Patrick e miercuri(prea multe nu pot sa-i fac, ca nu am cind sa organizez) si cu siguranta vor veni simbata sau duminica, trebuie sa vorbesc mai intii, nu promit inca. Pina cind e lista deschisa? ca sa stiu. Multa sanatate Mariutei! Sa stii ca si noi am mai fost raciti, cind era Vivien asa ca Stefan si nu a luat raceala; asa cum a spus si doctorita, au anticorpi si sint mai puternici decit crezi!

Adriana, bine ai venit!

Loreen, si eu as proceda la fel ca si tine cu Delia, totusi la 2 luni sa nu mai doarma ziua, somnul ajuta si el la crestere. Este prea mica. Poate isi revine astazi si a fost ceva trecator!

July, sa fi fericita si iubita si clipe cit mai frumoase alaturi de cei dragi tie, iti doresc!

toate cele bune
narcisa

Mergi la inceput