FIV 34

FIV 34 | Autor: Oana_B

Link direct la acest mesaj




Oana_B

Raspunsuri

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns MickeyD spune:

Bine v-am regasit
Din pacate in ultima vreme nu prea am mai avut acces la internet pentru ca m-am mutat si am stat mai mult pe drumuri. Asa ca acum am recitit toate mesajele voastre si vreu sa ii urez din suflet multa multa bafta Florinei. Nu avea griji ca stai acasa doar o saptamana. Important e atata cat esti acasa si in general atata cat poti sa nu faci absolut nici un fel de efort. Eu recunosc, dupa 3 zile nici n-am mai stat in pat. Sper de data asta sa fie totul bine si macar unul din enbrioni sa ramana acolo si sa creasca.
Eu am facut ceva efort in ultima vreme cu mutatul dar oricum la ultima ecografie totu era ok. Acum e mai complicat ca trebuie sa imi gasesc un alt medic aici in oras, si repede.
Pupici la toata lumea si sa nu va pierdeti speranta niciodata.

7 saptamani

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Kariris spune:

Salut fetitele,
Eu nu am mai intrat de vreo 10 zile... cred ca mi-a scapat ceva: Nounou, ai facut cumva ET? Daca da, iti doresc mult, mult noroc!!!
Mai am si eu cam o luna si incep injectiile pentru fiv-ul din iulie.
Pupici tuturor luptatoarelor!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns flori76 spune:

Lachione,multa bafta iti doresc!Sa ne tii la curent,ok?

Nounou,sper ca esti cumintica in pat...te asteptam cu o veste mare


"Fericirea suprema a vietii este convingerea ca suntem iubiti"-Victor Hugo

noi

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Kariris spune:

Multumesc Flori si tie la fel!!! Si tuturor fetelor care fac fiv!
Moni ti-am trimis un PM tare; astept pareri... pupici!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Monica-Elena spune:

Pupici la toate fetele.
Ti-am raspuns Lachi.

Monica si bocanila de 31 sapt din burtica
Esentele tari se tin in sticlute mici.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns crinuta71 spune:

Buna fetelor,
Va doresc bafta si eu la toate fetele care fac acum sau urmeaza sa faca tratamentul pentru FIV.
As vrea sa va intreb inca o data ceva, sper ca nu va bat la cap. La punctia foliculara pentru recoltarea ovocitelor pentru FIV este obligatorie anestezia generala? Oare nu se poate face cu alt tip de anestezie? Va rog sa-mi spune-ti daca stiti, pentru ca eu m-am simtit foarte rau toata noaptea dupa anestezia generala de la laparoscopie (greturi, varsaturi, scaderi de tensiune) si as prefera sa nu mai trec prin asa ceva. Si ma gandesc ca pentru ET va trebui sa ma simt bine ca sa am sanse cat mai mari.
Va pup, Crinuta

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Kariris spune:

Crinuta stai linistita ca nu se compara cu anestezia pentru o operatie normala; e ceva mult mai usor, dureaza mai putin te adoarme doar putin ca sa nu simti durerea si sa nu te misti; poti sa-i spui anestezistului de problemele tale si veti hotara impreuna ce fel de anestezie iti va face; dar oricum te va adormi; eu una asa prefer. sunt si fete care au facut fara anestezie, dar eu nu as putea.
Bafta si nu te mai stresa pentru anestezie.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns ardit spune:

crinuta nu e obligatorie anestezia generala, in general te intreaba cum vrei, insa cum a zis si lachi, anestezia este mai usoara, si punctia se face mai bine si mai sigur. Pana la et nu mai ai nika.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns crinuta71 spune:

Lachione si Ardit va multumesc mult pentru raspunsuri si incurajari.
Crinuta

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Monica-Elena spune:

Crinuta nu te speria de anestezia generala. Eu am 4 anestezii generale la activ la doua dintre ele am facut stop cardiorespirator pe masa de operatie. Anestezia de la ET nu este ca anestezia de la o operatie normala ci este o anestezie f f usoara. Intr-o jumattate de ora te trezesti. Vorbeste cu anestezistul inainte si spune toate problemele tale si cum ai reactionat la alte anestezii si va sti cu siguranta ce sa iti faca.
Bafta si important este sa nu iti fie frica. Gandeste-te ca atunci cand te vei trezi vei avea puiutii inauntru.

Monica si bocanila de 31 sapt din burtica
Esentele tari se tin in sticlute mici.

Mergi la inceput