Ce stiti despre slabiere prin ELECTROSTIMULARE?

Ce stiti despre slabiere prin ELECTROSTIMULARE? | Autor: daniela_daneza

Link direct la acest mesaj

Am auzit de curand de acest mod de a slabi.A incercat careva? Sunt rezultate?Va rog daca stiti sa ma luminati si pe mine ca ma bate gandul sa incerc...

Dana

'Daca dragoste nu e, nimic nu e!"

Raspunsuri

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns Emi si mami spune:

Scumpa, vezi ca s-a mai discutat subiectul, tot la Femina intim.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Roxana_G spune:

Electrostimularea este o procedura sigura si simpla prin care micro curentii sunt aplicati
pe fibrele musculare ale zonei de tratament stimulandu-i si facandu-i sa lucreze.

Aceasta stimulare creaza o cerere uriasa de energie in muschi. Pentru a satisface aceasta cerere, muschii utilizeaza grasimile din imprejurimi ca si sursa de energie, arzandu-le in acelasi fel in care se ard in timpul unor exercitii obisnuite.



De fapt, electrostimularea este un fitness intensiv , expertii evaluand ca 45 de minute de electrostimulare echivaleaza cu 6-8 ore de gimnastica fara intrerupere. Asa se face ca efectele sunt vizibile imediat, uneori chiar dupa prima sedinta pierzandu-se intre 1-4 centimetri (in cazul persoanelor cu un surplus mai mare de greutate). In plus, ca rezultat al tratamentelor de electrostimulare, muschii si pielea devin mai ferme iar grasimile sunt eliminate. In afara de tonifierea musculara si arderea grasimilor, care duc la o incredibila scadere in centimetri, electrostimularea creste metabolismul, circulatia sanguina si gradul de oxigenare al zonei respective, facand-o un instrument extrem de eficient in tratarea celulitei.




O sedinta de electrostimulare dureaza 45 de minute, timp in care muschii sunt lucrati cu contractii de diverse intensitati. Primele efecte vizibile apar cel tarziu dupa a treia sedinta , dar dupa 12 sedinte se poate vorbi de o slabire in centimetri remarcabila. Dupa un tratament de aproximativ 25 de sedinte se obtine un efect similar cu cel din urma unei liposuctii .



Rox si Alexandra Maria (10.02.2004)

]www.salon-bellissima.ro" target="_blank">Salon"

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Cristinutza_ale spune:

eu am facut electros. si a fost super am slabit mult

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns danateo spune:

quote:
Originally posted by Cristinutza_ale

eu am facut electros. si a fost super am slabit mult



Spune-mi te rog niste chestii: in acelsi timp ai mai facut ceva (cura, masaj, fitness, etc) si cam in cate sedinte s-a vazut?
Eu am inceput sa fac de vineri in paralel cu masaj anticelu si deocamdata nu se vade nimic... Stiu ca e prea devreme dar maine ma duc din nou si nu-mi pierd speranta!

Dana si nazdravanu' de Matei
http://www.geocities.com/bebe_matei

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Vanina spune:

Fetelor,
Am o prietena care a facut 10 sedinte de parafango si cica a slabit fff mult si a scapat de toata celulita.Era ffffff incantata de rezulate si de cabinetul unde a fost.
Cica o masura la fiecare sedinta si se vedea clar de la o sedinta la alta diferenta in centrimetri.Cica si modul in care se face parfango conteaza-cica depinde si de felul in care ti se face-dar era extrem de multumita si tare ma tenteaza.In plus Cica nu e nici o durere nimic-nu e ca la electrostimulare....
A facut cineva dintre voi?

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Roxana_G spune:

Impachetarile tip termocream constau in combinarea a doua proceduri: termoterapia si impachetari in creme cu un puternic rol reducator, ajutand la eliminarea toxinelor si apei retinute in organism , a celulitei, ameliorarea vergeturilor . Prin eliminarea toxinelor si a apei din tesuturi, pielea va fi mai elastica, mai ferma iar aspectul de coaja de portocala se va diminua evident; vergeturile se amelioreaza si se previne aparitia unora noi.

Impachetarile pentru tratamentul celulitei si eliminarea grasimii este indicat pentru a atenuarea depozitelor cauzate de acumularile locale de grasime (abdomen, coapse, fese) favorizand lipoliza si eliminarea excesului de grasime. Rezultatul acestei proceduri poate fi observat prin remodelarea siluetei.

Impachetarile pentru tratamentul celulitei cu retentie de lichid sunt indicate pentru tratamentul depozitelor cauzate de celulita insotita de retentie a lichidelor. Rezultatul tratamentului poate fi observat printr-o imbunatatire a suprafetei pielii ce va fi neteda si uniforma.

Impachetarile se realizeaza cu produse cu efect puternic de slabire si anticeluliltic. Actiunea ingredientelor active continute in aceste produse este favorizata si amplificata de sauna locala realizata cu ajutorul termocuvertei sau a tunelului cu infrarosii:

- Termocuverta (patura electrica) reprezinta in fapt o sauna locala ce ajunge la temperaturi foarte ridicate, procedura ducand la arderea extrem de rapida a tesutului adipos, cresterea semnificativa a metabolismului celular si pierderea rapida in centimetri.

- Tunelul cu infrarosii este un echipament nou ce se bazeaza pe principiile vechii saune, cu mentiunea ca efectul termic este obtinut cu ajutorul razelor infrarosii, acestea patruzand in profunzimea pielii aproximativ 3-4 cm unde se transforma in energie termica. Printre efectele cosmetice si curative ale tratamentelor la tunelul cu infrarosii se numara:

• eliminarea mai rapida a surplusului in greutate,

• ajuta la eliminarea celulitei,

• tonifica musculatura,

• prin efectul de termosudatie grabeste fenomenul de detoxifiere a organismului,

• ajuta la penetrarea in profunzime a unor produse cosmetice active.

(de pe site www.salon-bellissima.ro)

Rox
si Alexandra Maria (10.02.2004)

]www.salon-bellissima.ro" target="_blank">Salon"

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Vanina spune:

Multumesc ffffff mult ,Roxana....ca de vreo cateva zile ma tot agit cu impachetarile astea ca tare m-a socat cand am vazut efectul la prietena mea.
Va pup pe toate!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns cait spune:

pai spune-ne si nou ala ce salon a fost pritena ta k eu de o saptamana tot caut unul sa ma duc.
eu am inceput cu lifting la Estetica si dupa masuratorile lor cica as fi dat 2 cm dar eu nu vad deloc..poate pana la sfarsit se vor vedea.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Sabina V spune:

Eu am facut 10 sedinte de electrostimulare si nu am dat jos nici un cm (binenteles nici kg). Un singur lucru bun : sa mai redus celulita.

Sabina

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Roxana_G spune:

Despre electrostimulare:

http://www.salon-bellissima.ro/ElectrostimulareSimpla.html

http://www.salon-bellissima.ro/ElectrostimulareSubTermocuverta.html

Rox
si Alexandra Maria (10.02.2004)

]

Mergi la inceput