Ce stiti despre slabiere prin ELECTROSTIMULARE?

Raspunsuri - Pagina 2

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns anca2207 spune:

Eu am fost la un salon in centru, deschis de curind. Ce m-a incintat in prima faza a fost ca e foarte comod de ajuns pentru cine are biroul in cetru ca mine. E chiar linga Pizza Hut de la Universitate.

Cind am ajuns acolo nu ma asteptam la cine stie ce pentru ca am tot incercat saloanele din Bucuresti si, desi nu contest rezultatele n-am fost deloc incintata de pregatirea personalului, in general studente cu program part time si destul de aeriene.

Aici (nu cred ca am voie sa dau numele desi vad ca se practica) ce m-a surprins placut e calitatea personalului si aparatura noua si care ofera multe variante de tratament, nu doar electrostimulare si impachetari ca peste tot.

Exista medic care iti ofera gratuit consiliere nutritionala si iti face evaluarea medicala, iti recomanda combinatia cea mai potrivita de tratamente si iti urmareste sedinta de sedinta progresele.
Am facut si electrostimulare iar aparatele mi s-au parut mult mai eficiente diecit in alte parti, si impachetari si terapie cu infrarosii ia masajul anticelulitic... suuuupeeer. Iar restul personalului este extrem de profesionist, amabil si plin de interes.

Mi-am permis in sfirsit sa fac vacuum si rezultatele s-au vazut dupa prima sedinta. Am vrut demult sa fac vacuum dar preturile la marile centre (gen shilouette) erau prohibitive pentru veniturile mele, desi nu sint o persoana care cistiga putin....

Preturile, desi salonul e central si foarte dragut sint extrem de convenabile, chiar mai mici ca oriunde am fost pina acum... probabil ca e politica lor de a cistiga piata.

De exemplu daca te duci in octombrie ai 20% reducere la preturile de lista si 3 sedinta la alegere gratuit (de-asta am incercat toate terapiile.... pentru ca mi le-am ales ca bonus, acum stiu ca merita sa platesc pentru ele). Si asta in conditiile in care preturile de lista sint deja extrem de interesante...

Ce sa zic, eu sint multumita.. abia astept sa ma duc iar...

Succes si voua,
Anca



Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns tlaura spune:

Imi pare rau sa o spun, dar la mine nu a mers!
Nu stiu de ce, pur si simplu, unde imi era garantata o reducere in talie a cel putin 7-8 cm timp de 12 sedinte, rezultatul a fost 1 cm, si asta cred datorita dietei pe care o tineam. Am fost f.f.f. dezamagita. Si am mai dat si o gramada de bani!
Dar, am auzit ca in general merge. Depinde de persoana si probabil de salon. Aaaa, eu am fost si cu o prietena, iar rezultatul a fost acelasi: nu s-a vazut nimic, nici la kg., nici la cm.


Laura, mama lui Andrei

http://community.webshots.com/user/tcatlaura

http://www.imagestation.com/album/?id=4287441075&code=8712142&mode=invite

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Sabina spune:

Poti sa-mi dai si mie detalii pe PM?adica cum se numeste salonu si ce preturi au:)
si aici pe forum sa-mi zici cat ai slabit?





Sabina si www.desprecopii.com/forum/topic.asp?TOPIC_ID=33789&whichpage=1" target="_blank">Sofia Galagia



Cea mai lungă cale este calea care duce de la urechi la inimă.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns anca2207 spune:

Sabina, cred ca mie imi era adresata intrebarea... sper...

Eu am slabit, evident combinat cu o dieta de bun simt ca daca mincam ca disperata nu cred ca faceea cineva minuni, 12 kg si 14 cm peste sold, 12 la talie.

E drept ca eu "am luat startul" cu multe kg dar din cauza unei probleme endocrine nu mai reuseam sa slabesc de ceva ani buni.

Cm s-au vazut mult mai repede decit kilogramele iar acum, desi sint pe o perioada de palier la slabire, continui sa slabesc in cm...

La inceput nici eu n-am crezut in chestia asta pt. ca dupa primele sedinte de electro nu se vedea mare lucru insa am realizat ca lucram la intensitati foarte mici... si mai e o smecherie: sa ceri sa faci electro pe capete de muschi, e mult mai eficient decit simetric si sa faci fast-slim la sf. fiecarei sedinte... e o senzatie de disconfort, ce-i drept dar rezultatele se vad imediat.

Oricum daca te duci acolo unde m-am dus eu te va consilia doctorita lor, inca o chestie profesionista din puntul meu de vedere, nu a incercat sa ma convinga ca numai tratemtnele lor fac minuni singure, mi-a explicat cit e de important sa-mi pese si mie de mine si sa-mi controlez dieta si modul de viata. Prin alte parti pe unde am fost imi promiteau ca ma transforma in manechin fara nici un efort...

Parerea mea sincera: incearca electro combinat cu vacuum: n-o sa-ti vina sa crezi!

Nu stiu cum sa fac cu PM, iti dau adresa de web, au si preturi acolo.
www.bodytemple.ro

Succes si spune-ne si noua cum progresezi daca mergi.

Anca

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns cait spune:

Am vazut si eu preturile nu sunt asa de mari k la celelalte saloane unde am fost eu in septembrie..si pot spune k am cautat o gramada..cred k ma voi duce si eu knd ajung iar in tara maia les dak spui k a dat rezultate..

Cait
Home is where heart is...my heart is far away from here..

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns anca2207 spune:

Buna Cait,
Scuze, am avut o groaza de lucru si n-am mai intrat pe forum.
Iti doresc succes si sint sigura ca vei vedea rezultate, mai ales daca ti cont de ce-ti recomanda medicul de acolo.

Sa ne spui si noua cum ti s-a parut.

Anca

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns badjoke spune:

Sotul meu are 100 kg si 178 cm. Credeti ca electrostimularea l-ar ajuta sa slabeasca? In afara de Xenical nu l-a ajutat nimic altceva. Nici regim, nici ceaiuri...Dar nu mai vrea sa ia pastile si duc munca de lamurire cu el sa incerce si electrostimulare.

"Cine se amesteca in Legenda Personala a altuia, niciodata nu si-o va descoperi pe a lui." ~ Paulo Coelho

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns anca2207 spune:

quote:
Originally posted by badjoke

Sotul meu are 100 kg si 178 cm. Credeti ca electrostimularea l-ar ajuta sa slabeasca? In afara de Xenical nu l-a ajutat nimic altceva. Nici regim, nici ceaiuri...Dar nu mai vrea sa ia pastile si duc munca de lamurire cu el sa incerce si electrostimulare.

Mami si NiKo (24 sept 2004)

"Cine se amesteca in Legenda Personala a altuia, niciodata nu si-o va descoperi pe a lui." ~ Paulo Coelho



Buna,

Eu am slabit bine cu Atkins si cu Montignac, e drept ca la inceput e greu dar in prima perioada am luat Regenon care reduce pofta de mincare (trebuie prescris de medic insa), daca vrei iti dau pe email ambele regimuri, da-mi adresa de email pe PM.

Electrostimularea are rezultate impresionante la slabirea in centimetri si la tonifierea musculaturii, mai putin la cea in kilograme daca nu este cuplata cu o dieta (nu neaparat una draconica). De aceea cabinetele astea de slabire si remodelare se adreseaza in principal femeilor, pentru ca pe barbati nu-i intereseaza atit cm cit kilogramele pierdute si ei au avantajul ca au tesut adipos mult mai putin ca noi si atunci cind slabesc nu exista riscul sa se "flescaiasca".

Efect in accelerarea procesului de slabire il au drenajele limfatice, care pot fi facute de un maseur priceput sau tot cu aparate de electrostimulare. Eu am facut in ambele variante si au avut efect, mai ales ca eu, datorita unei probleme endocrine nu mai reuseam sa slabesc deloc. Mi s-a explicat ca drenajul limfatic ajuta la accelerarea metabolismului.

Masajele ajuta iar la slabire...dar cel mai bine al fi sa-l convingi sa inceapa sa faca si ceva miscare. Daca zici ca slabeste greu poate ca ar trebui sa-l vada un endocrinolog.

Sper ca ti-am fost de ajutor cit de cit.
Bafta
Anca

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns badjoke spune:

Multumesc, Anca, pentru raspuns. Daca vrei sa-mi trimiti retetele, adresa mea de mail este stf123@rdslink.ro. Poate incearca sa tina vre-una dintre retete. Dar cred ca ii este cam greu. Despre miscare ce sa-ti spun...Pleaca la 8 dimineata la servici si se intoarce la 8 seara. N-are timp nici sa manance. Ce-i drept umbla numai cu masina. Iar seara cand ajunge acasa trebuie sa manance. Ultima masa este dupa ora 20. Am incercat sa-i dau batoane de slabit dupa ora asta, dar s-a saturat si de ele. Si vorba lui, dupa ce ca manca doar o masa in timpul zilei cand venea acasa vroia si el sa manance altceva, nu batoane.
A tinut si regimul danez, dar n-a slabit decat 1 kg.
Idee cu masajul ii place. Adora sa i se faca masaj, dar eu n-am rabdare, iar un masaj se face numai in centre specializate. Si programul lui de lucru este foarte incarcat. Poate gasim vre-un centru care face masaje si sambata cand are el timp liber.
Oricum, inca o data iti multumesc penru raspuns.

"Cine se amesteca in Legenda Personala a altuia, niciodata nu si-o va descoperi pe a lui." ~ Paulo Coelho

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns anca2207 spune:

Am sa-ti trimit email cit pot de repede, mai am nite situatii de terminat.

Centrul unde merg eu are deschis si simbata si nu vad de ce nu l-ar primi, mai ales ca pentru masaj e o camera separata... Ce cred eu ca i-ar face bine acolo e ca exista medic care-l poate ajuta sa-si gaseasca o dieta care sa-l ajute...
Parca am dat site-ul mai devreme, daca nu ti-l dau pe email.

Nu strica sa incerce... ii place bine, nu-i place...cauta alta solutie.
Cred ca ar fi o idee buna sa-l insotesti... eu cu sotzul meu merg la medic si la dentist... nu ride de mine, e un model de masculinitate pina la acul de seringa si la zgomotul frezei de stomatologie....

Vorbim,
Anca

Mergi la inceput