FIV (31)

FIV (31) | Autor: Tia

Link direct la acest mesaj

fetelor, sa aveti o primavara minunata

bafta celor care intra in linie dreapta


19+

Raspunsuri

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns MihaelaG spune:

Flavia Ramona, daca asta poate sa te incurajeze, sa stii ca eu am o cunostiinta care era in aceiasi situatie cu tine (ea OK, sotul cu probleme) si au reusit de la prima inseminare (dr. Anca Moisa).
Asa ca bafta si la traba, nu mai sta pe ganduri!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns thea_m spune:

Mult noroc fetelor care sunt acum in plin FIV!
Mishi ce mai faci tu?

Teodora

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Teli spune:

Buna ziua ,va doresc in primul rand o primavara rodnica si mult succes celor care fac fiv .
Eu din 7 martie incep menogonul(50 fiole), mai este cineva la Giulesti pt Fiv in jur de 20 martie?
Si alta intrebare mai aveam,stie cineva cat timp trebuie sa treaca intre ora la care se face dipherelinul si ora la care se face menogonul, sau daca trebuie sa las cateva ore intre ele ?Le pot face la acceasi ora?
Multumesc anticipat !

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Kariris spune:

Buna fetitele mele,
Mult noroc fetelor care sunt in focuri acum!!!
Teli, eu nu cred ca cele 2 injectii mentionate de tine se fac in aceeasi zi...daca gresesc, sa ma corecteze cineva...eu stiu ca dipherelinul se face a doua zi de ciclu(o varianta) si cam dupa 14 zile se incep injectiile cu menogon...asa ca nu stiu ce sa spun la ce-ai intrebat tu. Monica Elena, Zisa Cami, Luli, Lauion, Floran, Tia, Adelia si tuturor celorlalte fete care au trecut pe aici si nu mai trec, ca si celor care au trecut si mai trec, cate un

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Tia spune:

laura, io mai trec, dar nu ma vedeti voi, va urmaresc din umbra si va tin pumnii


19+

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Teli spune:

Eu fac 24 fiole de dipherelin ,de 0.1 , e protocol scurt amestecat cu lung , incepand din a 21 zi de ciclu urmand ca dupa 14 zile sa introduc si 5 fiole de monogon pe zi(concomitent cu o fiola de dipherelin).Problema e ca prima fiola de dipherelin din ziua 21 am facut-o la ora 21 si treb facuta zilnic la aceeasi ora ,ei si atunci , de luni, la ce ora fac menogonul ? Asta e dilema mea.
Protocolul a fost ales asa fiindaca am fsh spre lim maxima.
Multumesc

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns MihaelaG spune:

Teli, si eu am urmat acelasi protocol ca si tine si faceam dipherelinul dimineata (ora 7) inainte sa plec la serviciu si menogonul in jur de ora 18 cand ma intorceam acasa (eu mi-am facut singura injectiile). Cred ca cel mai bine e sa intrebi doctorul.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns adelia alin spune:

Si eu mai trec dar doar am mai citit ce se mai intimpla.Sunt in criza de inspiratie si nu vreau sa plictisesc.
Doresc tuturor o primavara de vis si fie ca Domnul sa va daruiasca tuturor cel mai frumos martisor pe care si-l poate dori cineva!
....Iar de la mine cate un pupic si o floare pt. toate fetele!
Bafta celor cu emotii acum.
Adelia

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns inapopescu spune:

Teli,eu cind am inceput sa fac dipherilin-ul impreuna cu menogonul le faceam la aceeasi ora pe amindoua ,pt ca mergeam la cineva si ca sa nu ma duc de doua ori, oricum si dr mi-a zis la fel...bafta

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Monica-Elena spune:

Suntem aici Lachi supraveghem din umbra.

Monica si bb la purtator
Esentele tari se tin in sticlute mici.

Mergi la inceput