FIV 30

FIV 30 | Autor: Oana_B

Link direct la acest mesaj



Oana_B

Raspunsuri

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns ramonav23 spune:

vali02, am citit acum PM-ul, ti-am raspuns.

eu...pe masura ce ma apropii de mersul la buc la doctor, imi fac tot mai multe probleme, imi inchipui tot mai multe scenarii.......negative bineinteles. offffffffffff

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Kariris spune:

Anis, multumesc mult ca mi-ai raspuns de Monica Elena, eram tare ingrijorata. Tu ce mai faci? Cum te simti? Totul e ok, nu? Ai aflat ce ai in burtica? Baietel sau fetita?
Oricum sa fie sanatos si sa ai o sarcina si o nastere usoara!
Te pup. Laura.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns mishi spune:

Fetelor, va pup si eu dulce!
Thea, ti-am promis ca va tin la curent. Deocamdata am facut Dipherelinul acum o saptamana, dar cel mai rau a fost ca am fost extrem de racita, groaznic, oribil... Am simtit ca fac febra si m-am incapatanat sa nu iau antibiotice , de teama ca dau in altele, cum ar fi candida. Nu stiu daca stiti , dar de la antibiotice exista sanse sa fci asa ceva si nu vreau sa risc absolut nimic inainte de FIV care se apropie cu pasi repezi. In 6 zile merg pentru prima echo transvaginala. Asa ca am rupt-o cu ceaiuri di 10 in 10 munute, cred ca am baut 5 l p[e zi de ceai si am mancat 4 kg de lamaie in trei zile. Am avut ambitie si iata, am scapat! N-am racit toata iarna si m-am gasit acum... Of, va tin la curent si bafta!!!

mishi
.............
Credinta face totul posibil; dragostea face totul usor.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns anis spune:

Merci Laura de intrebare..
Noi suntem bine...eu am racit ...dar sper ca,ceaiul lamaia si mierea sa ma scoata rapid din situatie.
Am tot amanat vizita la Iosup, pt ca vroiam sa mergem impreuna..si asa am ajuns sa fac ecografia de abia saptamana asta,la 15 sapt, cand poate veni si sotul.
Putin ,putin ..ne dorim fetita...dar nu are importanta tinand cont cum am ramas eu insarcinta...e un copil ff dorit ,deci important e sa fie sanatos!

Pupici

AniS

"Happiness is like perfume,you can't pour on others without getting a few drops on yourself."

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns adelia alin spune:

Revin si eu.....ca si asa lacrimi nu prea mai am....
Ne-am hotarat:la vara revenim in tara si vreau sa incerc din nou.Nu inainte de a-mi opera si trompa.Asa ca ,va rog sfatuiti-ma unde si la cine sa merg!Stiu ca poate cer prea mult,acestea au fost subiecte discutate si paradiscutate dar poate nu e imposibil sa primesc si eu ceva detalii despre medici,clinici,costuri...Nu faceti referiri la Marinescu pt. ca-l stiu si nu mai vreau la el.
Va multumesc anticipat pt. rabdare ,bunavointa si raspuns
Adelia.

PS.Pt Mishi:eu de fiecare data dupa ce am facut decapeptylul(diphelerinul) am racit,cred ca e o reactie a organismului anumitor persoane .

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Kariris spune:

Adelia, ti-am trimis PM.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Kariris spune:

Anis, sanatate multa trage tare cu mierea si lamaia sa te faci bine!
Asta-ti trebuia acum, raceala!

Fetele, va pupicesc pe toate si ne "vedem" luni!

Monica Elena

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns mishi spune:

Buna fetelor!
Iaca, vin si eu cu o intrebare legata de FIV. Pentru recoltarea spermatozoizilor de la sot, ramane valabila regula "cu 3-5 zile inainte de recoltare, ejaculare"? Si daca da, cand imi spune si mie cineva care e ziua respectiva, ca parca am o ceata in cap si nu-mi mai aduc aminte ce a zis doctorita..... Cam cate zile (stiu ca nu e o regula) se fac injectiile cu Menogon si Puregon? Vai de mine, ce emotii m-au luat...
Anis,lamaia, ceaiul si mierea fac minuni...in cantitati aproape imposibil de crezut ca se pot consuma!

mishi
.............
Credinta face totul posibil; dragostea face totul usor.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns inapopescu spune:

Da e valabila chestia cu 3-5 zile inainte, la noi i-a recoltat chiar in ziua ET.
Succes

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns lauion spune:

Mishi recoltarea spermei se face in ziua punctiei si este valabila regula cu 3-5 zile, dar o sa va spuna medicul cand fixeaza si data punctiei. Unde faci FIV-ul, cu cine?
Eu la Medsana am facut injectii cu Menogon 14 zile, in general intre 12-15 zile in functie de doza si de reactia fiecareia.

Eu am citit cand faceam stimularea ca daca te stresezi poti influenta negativ rezultatul, incearca sa fii cat mai relaxata si increzatoare. Iti tinem pumnii,

Mergi la inceput