Intre 5 si 8 kg intr-o saptamana. Verificat !

Intre 5 si 8 kg intr-o saptamana. Verificat ! | Autor: annablue

Link direct la acest mesaj

Dragele mele,
vin sa va intreb cate dintre noi au nevoie sa slabeasca ?...
Ei bine, eu am reusit nesperata performanta ca, dupa 2 ani in care nu reuseam sa slabesc cu nimic, nici un fel de regim nu ma facea sa dau jos din kg (am medicatie si TREBUIE sa mananc de 3ori/zi) am gasit SALVAREA !!!
Se numeste regim disociat pe baza de alimente disociate si ciorba de varza. In cazul in care a mai aparut aici pe forum, rog moderatorii sa-l stearga.
DEci, eu am reusit sa slabesc intr-o saptamana 5 kg mancand pe saturate, dar numai ce mi s-a recomandat. Cine vrea sa incerce, n-o sa regrete, dar nu triseaza.
Ciorba de varza se face dintr-o varza mare (2-3 kg) si vreo 4 cepe mari si 2 ardei grasi si 1 cutie de rosii in bulion, ingrediente care se fierb pana se inmoaie varza. Nu se adauga decat sare sau alte condimente, nu ulei sau altceva.
Din aceasta ciorba se mananca oricat, oricand, culmea e ca cu cat mananci mai multa, cu atat slabesti mai mult.
In prima zi: se mananca fructe, fara banane. Oricate, alaturi de ciorba de varza.
A2a zi: se mananca legume (spanac, altele cu frunze verzi) plus ciorba. Seara, un cartof copt cu unt.
A3a zi: se mananca fructe si legume, pe saturate, alaturi de ciorba.
A4a zi: se mananca maxim 3 banane si un litru de lapte degresat (0.1% grasime) plus ciorba.
A5a zi: se mananca maxim 500 grame carne de vita slaba fiarta sau gratar plus 4-5 rosii. si ciorba.
A6a zi: se mananca carne de vita si vegetale (nu cartofi). Plus ciorba.
A7a zi: orez si suc de fructe neindulcit plus ciorba.

In fiecare zi se beau 6-8 pahare de apa pentru a elimina toxinele din organism. In acest ritm se pot slabi 5-8 kg si se detoxifiaza organismul, mai ales ca aceasta dieta se poate tine oricat, oricand.

Eu am tinut aceasta dieta si am slabit 5 kg. Puteti incerca, dar cantariti-va la inceput si la sfarsit, ca altfel veti fi dezamagiti. Rezultatele sunt spectaculoase in ultima parte a dietei. Aveti grija ce mancati dupa, luati-o incet sa nu puneti la loc kg.
Succes si astept vesti.

Annablue

Raspunsuri

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns Claudelu spune:

Eu am tinut cura asta, am slabit intradevar 5 kg dar am pus 8 in mai putin de 2 saptamani...eu in general mananc foarte putin, maxim 2 mese/zi si niciodtaa seara, deci n-avem de ce sa ma ingras, dar totusi m-am ingrasat mai mult decat am dat
Acum nu trebuie sa se intample la fiecare la fel!


Claudia si Raul
Martie-Aprilie 2004

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns flafi spune:

Foarte buna cura asta de slabire! Eu am slabit cu ea 10 kg, acum 8 ani. dar am facut apoi eforturi sa ma si mentin la acea greutate. Am reusit un pic!
Pup you!

So if you tried to understand me
Would you crucify or damn me
Or stand by me
Like smoke around the flame

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns laura6999 spune:

Dragele mele,maine voi incepe aceasta dieta iar peste o saptamana promit sa fiu aici si sa va spun rezultatul.Si oricum,chestia cu pusul kilogramelor dupa dieta e valabil pentru oricefel de dieta,asa ca...trebuie atentie mare"dupa" intodeauna.Se stie,important este sa te poti mentine dupa ce slabesti.Eu una nu reusesc,asta e marea mea problema!Cam asa arat si nu glumesc,am 100 kg si sint disperata!!!!dar optimista,stiu ca pot,stiu ca se poate!De aceasta data o sa reusesc,chiar sint fericita ca am gasit aceast regim.Multumesc annablue!O sa va spun rezultatele mele saptaminal.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Dorsilia spune:

dieta asta nu debiliteaza organismul, adica nu face prastie imunitatea ??? acum in sezonul gripe?

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns georgiana.david spune:

Chiar ca-i foarte buna cura, eu am dat 5 kg jos cu ea si m-am mentinut chiar daca cateodata am mai sarit calul cu ciocolata sau mucenicii. Oricum de luni o incep iar, am 64 de kg si vreau sa ajung la 55.

Geo, Ioana (20.06.1998) si Damian (01.10.2004)

http://community.webshots.com/user/giorgios72

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Zuzilici spune:

Tii! Ce bine suna .... mai ca l-as urma si eu dar ce ma fac ca saptamana viitoare vreau sa tin post si deci laptele si carnea ar trebui sa iasa din schema. Se poate in loc de carne sa mananc altfel de vegetale?
Laura multa bafta iti urez si sa ne scrii toate schimbarile pe care le observi, te rog.

Zuzilici

Nu esti bun de nimic daca esti bun doar pentru tine. Voltaire

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns ruxij spune:

Hai ca tin si eu, cand incepem? De luni? Sa spunem aici lunea cealalta daca am reusit sa ne tinem si cat am slabit.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns geliza spune:

aceasta cura se cheama "dieta cu supa de varza" si...nu as vrea sa va dezamagesc, dar este f greu sa te mentii dupa cura...si este si destul de greu de tinut....spor la slabit...

Eliza si Mara (24.01.2002)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns syd spune:

S-ar putea s-o incep de luni.E cam nasoala perioada rushilor cand mi-e tare foame si pofta.

Intai fac supa.Fac una mare pentru toata saptamana sau doua mai mici?

Mai pot pune alte legume in supa?

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns ruxij spune:

Nu, nu mai pui alte legume ca nu mai iese treaba. Fa-o cat poti de buna, ca de fapt cura e f. greu de tinut. Am mai incercat odata si am reusit doar trei zile ca ti se ia de atata supa d'aia. Eu incerc insa, tare mi-ar prinde bine macar 5kg date jos repejor. Dupa aia trec la alta cura si cred ca nu o sa pun la loc pentru ca nu o sa incep sa mananc normal. Numai sa pot sa o tin pana la capat, asta e problema.

Mergi la inceput