Intre 5 si 8 kg intr-o saptamana. Verificat !

Raspunsuri - Pagina 2

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns syd spune:

E foarte mult 5 kg pe saptamana,de-asta cred ca se pune atat de repede la loc.In plus nici nu cred ca sunt pierdute de-a dreptul,cateodata doar cantarul arata,cand mancam putzin.

Si mi-e cam frica tot de scadere brusca in greutate,se fac vergeturi si mi se lasa sanii.

Soacra-mea face o supa Harerra pe care o mananca atunci cand se tine postul musulman de o luna.Nu mananca,nu beau pana la asfintzitul soarelui,apoi se aduna cu totzii la masa,cu cafea,oua fierte,datte si supa asta,ca sa ajunga 24 de ore.

Acum nu slabesc dar se purifica un pic corpul si sufletul pentru cine se mai si roaga. Harerra e supa de varza ,cu tzelina plus naut plus alte legume uscate plus fidea si un pic de faina.Devine mai groasa.Dar e o bunatate,de-asta as manca o saptamana intreaga .Chiar daca are fainoase chiar pe-asta o tin,poate slabesc mai putzin dar mai sigur.Are toate vitaminele si e consistenta.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns an-k spune:

eu am tinut acum 2 ani ceva de genul asta si mi-a fost f... bine cam 6kg intr-o saptamana
sa va zic si cum
supa de varza din, 1varza, 1kg ceapa, 1kg rosii, 2-3 ardeu, partunjel leustean daca aveti, eu nu adaugam sare
si regimul
dimineata- sa nu faceti ca mine, cafeaua si tigara, (bine ca de cand cu bb le-am lasat)
la pranz, eu sunt o mare cartofareasa, cartofi fieri cu ceva, ou sau carne sau peste, si ciorba la care adaugam 3-4 linguri de iaurt degresat- si era altul gustul
sara, ciorba cu iaurt si daca nu ma saturam mai luam un borcanel mic de iaurt degresat, amestecat cu jumatate de banana(sau alta fructa), si gata, tii cat te tine
in timpul zilei beam 2cani de ceai antiadipos de la plafar- era intr-o cutie verde si peste 2litrii apa

am intrat in saptamana39
Anca si Bianca din burtica

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns syd spune:

Varza slabeste? Sau faptul ca se mananca mai putzin?Daca te uiti nu-s decat fructe si legume,un pic de carne slaba .Cum sa nu slabesti fara grasimi si carbohidratzi? Atunci se poate inlocui cu orice alta supa care nu depaseste 60 cal portia.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns ruxij spune:

Cred ca poti sa inlocuiesti daca vrei. Sa spui ce ai facut. Eu m-am apucat de regim de azi. Pana acum, la ora 1.20 am mancat niste capsuni si m-am apucat de facut ciorba. O sa mananc cand o fi gata. Am sa pun si eu niste iaurt fara grasimi in farfurie, buna idee.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Marina spune:

sa va incurajez...e un regim crunt, o sa vomitati supa aia de varza dupa 3 zile...da de dat jos dati cu siguranta . eu am lasat 4 kile in urma la o astfel de cura si nu le-am mai pus vreo 2-3 ani pana la sarcina



Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns ruxij spune:

Stiu ca e f. greu. Eu am mai incercat si n-am trecut niciodata pana acum de ziua 3 . Sa vedem acum ajung macar pana la ziua 3?:))
De vergeturi si sani lasati nu mi-e frica ca sunt baba, am un copil si toate bucuriile astea le am deja Ce mai conteaza cateva vergeturi in plus?:))

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Dy spune:

Si eu vreau sa incep dieta de luni, 14 martie 2005!
Eu am 1.65 m si 72 kg.
Am mai slabit in 2001, plecand tot de la aceasta greutate (72 kg) si am ajuns la 59 Kg intr-o luna si jumatate. Nu le-am mai pus la loc decat dupa un an cand am ramas insarcinata si am luat in greutate pana la 84 kg.
La 2 luni de la nastere aveam 64 kg.
Apoi am inceput sa iau in greutare, iar acum, cand Cezar implineste 2 ani, am "frumoasa" greutate de 72 - 73 kg.
Nu as mai vrea sa folosesc nimic, poate, eventual niste ceai verde sau antiadipos plus dieta postata de Annablue.
Numai bine tuturor!


Dy

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Dorsilia spune:

dieta asta inseamna FARA PAINE ???

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns syd spune:

Cred ca fara paiine.Eu o sa pun niste fidea ca sa-mi tzina de foame.

Azi noapte mi-era foame si ca sa nu ma bag la altceva am incalzit o supa,mi-a cam ramas in gat.M-am certat si cu mama soacra,deci startul e cam ratat,adica nu mai intra cu placere.

Dar o sa ma tin,pana ce fac alta supa azi,mananc fructe.

Suces!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns ruxij spune:

Eu am tinut ieri ca la carte. Sigur ca fara paine. Am pus iaurt degresat in ciorba. Azi dimineata m-am si cantarit si cantaru' zice ca am si dat jos un kg. Poate e stricat:)) Nu am pus fidea sau nimic fainos ca nu stiu daca e bine. E cam greu. Mai ales azi, ca cica sa mananc numa' supa si legume cu frunze verzi. Adica salata verde. Poate imi fac niste fasole verde, cred ca ar fi in regula.

Dy, multa bafta.

Mergi la inceput