Mamici de septembrie-octombrie 2004 (28)

Mamici de septembrie-octombrie 2004 (28) | Autor: Oana_B

Link direct la acest mesaj

Continuare de la www.desprecopii.com/forum/topic.asp?TOPIC_ID=30783" target="_blank">Mamici de septembrie-octombrie 2004 (27)

Oana_B

Raspunsuri

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns CRISMIR spune:

Hei fetelor,pe unde umblati?..ce liniste e azi pe forum.
Si eu mor de cald,dar macar bine ca am dormit noaptea trecuta mai bine...desii m-am trezit de vreo 3-4 ori sa beau apa si sa merg la baie,dar asta e.
Va pup,pe mai tarziu!
Mirela si bebele ,31 sapt

http://community.webshots.com/user/crismir100
DPN 27 oct.-baietel-Robert Cristian

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns roandre spune:

S-a dat startul la bebei si avem 1 si 1 :
LMA 14 Aug
Giulia Nicole Duma (11:08, 2600 gr) - anne33 (DPN=28 Aug)
LMA 22 Aug
Armin (ora 20, 2700 gr, 47 cm) -Alinah (DPN=11 Sept)

A aparut si listuta cu burtici:
Ana_a, DPN=30 Aug BAIETEL
irina piticuta, DPN=03 Sept BAIETEL
Anka M, DPN=05 Sept BAIETEL
timea, DPN=05 Sept FETITA
raisa, DPN=05 Sept BAIETEL
Nexus, DPN=08 Sept BAIETEL
Mina, DPN=10-11 Sept BAIETEL
frosa, DPN=12 Sept BAIETEL
roxana_oana, DPN=17 Sept BAIETEL
Davina, DPN=18 Sept FETITA
Blue77, DPN=19 Sept BAIETEL
Raluca B, DPN=22 Sept
Mari74, DPN=22 Sept FETITA
Doxi, DPN=24 Sept FETITA
ionika, DPN=24 Sept BAIETEL
Camitza, DPN=25 Sept FETITA
Mel_g, DPN=25 Sept FETITA
Adela Iepure, DPN=26 Sept BAIETEL
Cristia, DPN=26 Sept BAIETEL
marimar, DPN=26 Sept SURPRIZA
Roandre, DPN=26 Sept FETITA
Dgc, DPN=27 Sept FETITA
join c, DPN=27 Sept
Corina G, DPN=28 Sept BAIETEL
mcm, DPN=28 Sept FETITA
Cali, DPN=29 Sept BAIETEL
Onilari, DPN=29 Sept
pufymic, DPN=29 Sept BAIETEL
cami-florina, DPN=29 Sept BAIETEL
qstavarachr, DPN=30 Sept BAIETEL
saory, DPN=30 Sept FETITA
Mada, DPN=01 Oct FETITA
Monicatud, DPN=04 Oct
adeline26, DPN=05 Oct FETITA
Cristina78, DPN=05 Oct BAIETEL
marlen_b, DPN=05 Oct BAIETEL
Miky78, DPN=05 Oct FETITA
danyce, DPN=07 Oct FETITA
amoodia, DPN=07 Oct BAIETEL
camipl, DPN=08 Oct BAIETEL
Naty, DPN=08 Oct FETITA
anielas, DPN=10 Oct FETITA
Andreea_si_Doru, DPN=10 Oct FETITA
Georgiana.david, DPN=10 Oct BAIETEL
liaT, DPN=10 Oct
Anuska, DPN=10 Oct FETITA
misholina, DPN=12 Oct FETITA
ralucule, DPN=16 Oct BAIETEL
Vali02, DPN=17 Oct FETITA
nature, DPN=19 Oct FETITA
arad_linda, DPN=20 Oct BAIETEL
lorena_andreianu, DPN=20 Oct BAIETEL
babirusa, DPN=21 Oct FETITA
Lucia, DPN=21 Oct BAIETEL
Garofitza, DPN=22 Oct BAIETEL
cibyp, DPN=23 Oct FETITA
elena_oona, DPN=24 Oct FETITA
ana_miti, DPN=25 Oct
Andra.C, DPN=27 Oct
CRISMIR, DPN=27 Oct BAIETEL
Elyanne, DPN=28 Oct FETITA
danina, DPN=30 Oct FETITA
iulyp FETITA
andrada_coca



Au mai ramas:
27 si 27 ...si o

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns danyce spune:

salutare tuturor,

Eu m-am plimbat azi toata ziua cu soacra-mea si i-am cumparat o multime de lucrusoare la bebelina si credeam ca o sa dau faliment la un moment dat, noroc ca mi s-a terminat listutaDe fapt i-am cumparat mai intai tocmai ce nu era trecut pe listuta cu produse mai mult sau mai putin obligatorii. Dar cum era sa ma abtin eu sa nu cumpar rochita denim brodata marimea 50 sau din catifea marimea 56? Toata m-am topit cand le-am vazut si bineinteles ca mi-au mai trebuit si ciorapei grosuti pentru bebeluse nou-nascute si m-am plimbat pana am aflat si in cele din urma am dat si de un costum matlasat (gecuta cu pantaloni de fas - 2 in 1 )si seturi de caciulite si manusi si uite asa m-am intors cu mult mai multe chestii decat mi-am propus. Si mi-am mai luat si pantofi cu o marime mai mare decat port ca la mine e dezastru la capitolul papuci (desi am peste 10 perechi nu ma incape niciuna acum si m-am tot plimbat in slapi in ultimele 2 saptamani.)Am avut si mare noroc cu socrela mea care e deja super topita dupa nepotica din burtica si i-a luat si ea paturici si tot felul de cearsafuri (aici cica sunt obligatorii trei feluri - unul tip husa de pus direct peste salteluta, apoi alt tip de cearsaf care se pune peste husa si un cersefel cu care se inveleste bebele, chiar daca e in sac de dormit - si eu desi nu cred ca le folosesc intocmai le-am acceptat daca tot le-a platit soacra)
Roandre, si eu am avut parte ieri de durerile pe care le descriai si despre care citisem si cred ca a mea s-a coborat putin deoarece nu o mai simt nici asa sus si ma tragea azi burtica intr-o veselie in jos de aveam mereu senzatia ca o sa aterizez pe ea prin magazine.
Mai revin eu dimineata.Acum ma duc la culcare ca mor de somn. pupici la burtici,

Daniela Veuger si bebita mica din burtica
Slingeland Ziekenhuis, Doetinchem

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns amoodia spune:

salutare burticilor de sept-oct. eu sunt noua pe aici abia am descoperit clubul vostru. ar trebui sa nasc pe 7 oct si sa fie un baietel(sa dea d-zeu), voiam sa va intreb vomita careva dintre voi ?
eu primele 3 luni am slabit 10 kg ca vomam pana si apa(asta da regim de slabit) dar de 2 zile iar m-a apucat vomatul si pana acum am mancat doar smantana cu paine, dar acum nici smantana nu mai pot manca .mai vomita careva dintre voi si ce v-a spus doctorul, ca la noi aici totul este NORMAL.
in rest cum o duceti, aveti dureri sau contractii? pe mine ma cam doare in partea dreapta si banuiam ca e apendicele si doctorita mi-a spus ca nu am nimic dar totusi e prea acuta durerea.
va pup
teo

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns anielas spune:

Neata dragutzelor!
Chiar ca a fost tare liniste pe forum!
Roandre..multumim pentru listutza.
Teo..bine ai venit printre noi...sa fi sanatoasa si tu si bebicul tau!
Si eu am patit la inceput exact ca si tine...numai ca nu am slabit decat vreo 5 kg....iar acum (am 32 sapt) am mai avut cateva zile in care nu puteam sa mananc nimic si dadeam totul la boboci...oricum parca am citit ca e posibil sa apara in ultimul trimestru greata si varsaturile.

Fetele din tara...am si eu nevoie de ajutor..am inceput sa fac cumparaturile pt bagajelul meu..dar nu gasesc deloc halat...as fi vrut unul care sa aiba fermoar sau nasturi si sa nu fie prea gros si nici prea lung...voi ati ce ati gasit?..
Camasute de noapte am luat din Unirea..stiu ca una din voi a recomadat mai de mult magazinul ala de la et 3..super faine sunt...voi ati luat 2 camasute din alea speciale pt alaptat...cu pliu si gaurele in dreptul sanilor?..ati mai pus in bagaj si camasa din aia obisnuita...
Eu am inceput sa cam intru in panica.... HELPPPPP!!!!

Mesc..si va pupicim dulce!!!!!!

Ania & bebitza Ina
http://community.webshots.com/user/anielast

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns frosa spune:

Buna,
amoodia, bine ai venit si eu am avut dureri f nasoale cam 2 zile la ovarul sting(asa mi s/a parut ca era jos in stinga) dar dr mi/a spus ca nu este nimic.
anielas, sa stii ca am 2 camasi exact cum spui tu de la unirea dar cu halatul .... nu stiu ce o sa fac pt ca nu am unul subtire.

Multumim pt lista

Va pup si mai vorbim

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns georgiana.david spune:

Eu am o camasa de noapte si o pijama iar la capitolul halat stau si eu cam prost, mai exact mi-am pregatit unul de baie dar e cam gros si ma gandesc sa-l schimb.

Bun venit Teo!

Azi mi-e mai bine fetelor, am reusit sa dorm azi noapte (poate pt. ca a fost mai racoare), buda am vizitat-o numna de 2 ori. Lucru mare, nu?

Geo DPN 06 oct.
Spitalul Municipal Dr. Valeriu Horhoianu

http://photos.yahoo.com/giorgios72

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns danyce spune:

buna dimineata, fetelor,

Mie imi salta azi inima de bucurie ca am vazut ce bine s-au descurcat fetele noastre la canotaj si cel mai tare ma distreaza ca sotul meu, olandez 100%, topaie si el alaturi de mine de parca ar fi si el roman.
Azi ma simt incredibil de bine de parca nu as avea burtic, doar miscarile mademoisellei din burtica imi aduc aminte de prezenta ei.Daca tot vorbeati voi ieri de cantitatea de apa bauta, raportez si eu ca beau lichide non-stop, doar apa beau cel putin 2l pe zi. Dar la mie e vorba de sete continua, pana si noaptea beau cel putin 1l de apa.
Amoodia(teo), bine ai venit in randul burticilor noastre. Sa ai parte de o sarcina linisita in continuare si de un bebe super scump si sanatos dupa nastere.Noi avem exact acelasi DPN (7 oct.)Ce zici? Ne luam la intrecere care naste mai repede?
Fetelor, vad ca voi va stresati la capitolul camasi si eu care mai voiam ieri sa-mi iau o camasa de noapte pt. spital am aflat de la soacra-mea ca aici se practica nasterea fully naked si ca dupa aceea ma invelesc cu un cearsaf si ma echipez cu ceva doar cand plec acasa.
Va urez o zi buna tuturor si poate mai revin pe seara. Acum ma duc la o zi de nastere. Pupici pe burtici,

Daniela Veuger si bebita mica din burtica
Slingeland Ziekenhuis, Doetinchem

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns amoodia spune:

salutare burticilor
multumesc pentru primire, sunteti foarte dragute.
ce harnice sunteti deja va faceti bagajul pentru spital si eu habar nu am ce-mi trebuie .azi am mancat putin si dupa aia am fugit la wc ca trebuia sa dau tot afara, offff si ma mai doare si burtica dupa efort. fetelor eu mi-am rezervat o vizita in germania dupa 2 saptamani, credeti ca e bine?acolo sunt foarte ieftine lucrurile pentru copii in comparatie cu norvegia.
Danyce mami iti dau intaietate :))))) eu nu vreau sa nasc mai devreme de 7 oct ca-mi astept mamicul la mine pe la sfarsitul lui sept. caci altfel nu stiu ce o sa-i fac micutului, cred ca ramane fara maini si fara picioare sigur
fetele mai am o intrebare: ar trebui sa am lapte???? soacra-mea mi-a spus mai de mult ca ar trebui sa am laptic si eu tot apas pe tzitzi si nu iese nimic doar o data sau de 2 ori a iesit foarte putin un gen de apa cu geva galbicios si de atunci nimic si ma mai dor si sfarcurile in ultimul timp.sunt cam stresata ca ce ma fac daca nu am laptic

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns georgiana.david spune:

Teo, nu e regula daca nu-ti curg sanii acum sa nu ai lapte. Eu la prima sarcina udam bluzele si din pacate laptele a curs doar doua luni dupa nastere iar prietena mea care in timpul sarcinii nu a avut nici o picatura, a alaptat 1 an si jumatate

Geo DPN 06 oct.
Spitalul Municipal Dr. Valeriu Horhoianu

http://photos.yahoo.com/giorgios72

Mergi la inceput