Mamici din Constanta(8)

Mamici din Constanta(8) | Autor: CRIXIA

Link direct la acest mesaj

Asta-i familia noastra virtuala :

1. Anomis (Simona) – Andreea – 23.01.2000
2. Cali 25 sapt. Dr. Tica
3. Caty (Catalina)– Dinu - 15.10.2003
4. CorneliaMaria 2.07.2003
5. Crixia (Cristina)– Alexia - 22.07.2003
6. Dady68 (Tania)– Anduta 8ani si Bianca 3.5 luni
7. Galarina (Cristina)– 33 sapt. Dr. Rusa
8. Ione (Ionela)– Maria & Elena - 26.05.2003
9. July (Julide)– Teodora – 15.10.2002
10. Larular (Raluca)– Andra - 24.11.2003
11. Laura111 (Laura Tatiana)– Vlad – 15.02.2000
12. Layla (Carmen)– Daniel-Alexandru - 29.12.2003
13. Lizuca (Gabi)– Alisia 1 an si 9 luni
14. Marlen_b 23 sapt. Dr.Rusa
15. NarcisaPatrick 29.02.2002 si Vivien 27.01.2004
16. Oana (Ioana Corina)– Paul 3.07.2002
17. Roxanaz dr Tomescu
18. Tatianas 35 saptamani dr. Peteanu


CriXia
http://community.webshots.com/user/crixia

Raspunsuri

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns laura111 spune:

'Neata !

Crix, mie pt. chist mi-a dat Microgynon (e acelasi lucru ca si Rigevidon, dar facut de alta firma), timp de 3 luni.
Misto listuta !
Uite ce idee mi-a venit mie ptr. cadou. Ptr. camera fetitei poti sa-i cumperi un ceas de perete dintr-ala haios, in forma de casuta sau cu floricele imprejur, cu Mickey Mouse (sau alt personaj din desene animate). Astea sunt si cu cadran cu limbi dar au si pendula si am vazut copii in magazinele unde se vinde asa ceva cum se uita fascinati la miscarea pendulului. Unele ceasuri sunt cu o fata de fetita care isi misca ochii im ritmul secundarului, etc. Eu am vazut ceasuri dintr-astea la un magazin de cadouri din piata Brotacei dar sunt convinsa ca se mai gasesc si in alte parti, totul e sa cauti. Costa cam 250.000-400.000 lei, depinde de model.
Iar pentru mama fetitei eu as zice sa-i cumperi un cos dintr-ala plin cu diverse tipuri de scoici, melci, ghioace , etc. exotice. Mie una imi plac f.f. mult obiectele de decor care imi amintesc de mare. Am vazut ca se gasesc (de diverse marimi) la magazinul de cadouri de vis-a-vis de fostul cinema Progresul, pe Stefan cel Mare.

Dady, ma gandesc la voi, Dumnezeu sa-ti dea putere sa treci peste toate necazurile !

Laura - mama lui Vlad

http://community.webshots.com/user/vladut111

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns lizuca spune:

Beey, ce v-ati mai conversat p-acilea de cind nu v-am mai vazutara. De vreo doua ore citesc ca sa ma pun la punct cu ce s-a mai "implintat".
Dady, tu esti cea mai "procopsita" cu necazuri, asa ca la tine tre' sa ne gindim mai intii, sa treci cu bine peste toate. Sper ca Anduta s-a inzdravenit si a putut participa la serbare. Iar tu si Bibi sunteti bine.
Eu am avut liber de la directiune luni si marti, asa ca a fost pentru noi o micro-vacanta. Am fost la plaja la Eforie, in parc la pitici, la Mamaia (n-am gasit terasa Andreea,poate imi dati un reper), la Microdelta, la McDonald, in parcurile cu fintini, ca fii-mea e disperata dupa apa (numa' in cap sa nu-i pun). Apropo de idei pt cadou, noi am dus de curind la aniversarea unei pustoaice (in afara de o umbreluta foarte draguta si un tricou mai special) un cos frumos de rachita plin cu fructe - struguri albi si negri, caise, piersici, kiwi, mandarine, cirese, si ce-or mai fi fost, ca nu mai tin minte; in orice caz, ideea e sa fie cit mai colorat, cu cite un fruct-doua din fiecare, un fel de corn al abundentei. A fost de efect si a avut mare succes. Cosul l-am luat de la un magazin din zona CET, iar fructele le-am cumparat de la MegaImage si Billa.
Oana, gindacelul meu s-a nascut pe 5 sept.2002.
Cornelia, ultima oara am vazut tricicleta cu miner sus la Brick, la marfuri confiscate, de unde am luat si biberoane cu doar 12 mii.

mami & alisia (21 luni)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns liris spune:

1. Anomis (Simona) – Andreea – 23.01.2000
2. Cali – 25 sapt. Dr. Tica
3. Caty (Catalina)– Dinu - 15.10.2003
4. Cornelia – Maria 2.07.2003
5. Crixia (Cristina)– Alexia - 22.07.2003
6. Dady68 (Tania)– Anduta 8ani si Bianca 3.5 luni
7. Galarina (Cristina)– 33 sapt. Dr. Rusa
8. Ione (Ionela)– Maria & Elena - 26.05.2003
9. July (Julide)– Teodora – 15.10.2002
10. Larular (Raluca)– Andra - 24.11.2003
11. Laura111 (Laura Tatiana)– Vlad – 15.02.2000
12. Layla (Carmen)– Daniel-Alexandru - 29.12.2003
13. liris (Simona)
14. Lizuca (Gabi)– Alisia 1 an si 9 luni
15. Marlen_b – 23 sapt. Dr.Rusa
16. Narcisa – Patrick 29.02.2002 si Vivien 27.01.2004
17. Oana (Ioana Corina)– Paul 3.07.2002
18. Roxanaz – dr Tomescu
19. Tatianas – 35 saptamani dr. Peteanu

asa ca sa fim mai multe!!!...



Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Larular spune:

Ziua buna !!

Dady , multa sanatate fetitei tale !!! Sper ca ati participat la petrecere si a fost cel mai frumos abecedar !!
Multumim pentru coplimente ! Bebe acum are 8,200 Kg dar cand a facut pozele avea cam 7 . Pare mai mare in poze . Soacra-mea cand a vazut-o in poza prima oara ( avea copilul o saptamana ) a zis ca s-sa imbolnavit de este asa gras .Si de fapt copilul era si este chiar un copil mediu la greutate .La nastere a avut 3,300 iar din spital nu stiu cu cat am scos-o pentru ca se stricase cantarul maternitatii cand am plecat noi , asa ca ....

Momentan stau langa Tomis cu chirie , dar casuta noastra este undeva intre tomis II si Mamaia ,pe langa biserica SF. Gheorghe.


Pupi , ca vine nasa ....

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns laura111 spune:

Liris, bine ca te-ai pus tu pe listuta, ca doar si tu esti in gasca noastra !
Subiectu' trebuia sa se numeasca "Gagici din Constanta" , nu "Mamici din Constanta", ca tu nu esti mami deocamdata. Dar, cine stie , poate cand o sa ajungem si la partea n-shpea a subiectului o pui si tu de un bebel.

Fetelor, eu aseara m-am intalnit in parc cu angi_gemeni (si ea e din Constanta) care era cu sotu' si cu gemenii. Aia micii sunt suuuuuper ! Nu seamana unul cu celalalt (Andrei e blond iar Andreea e saten-inchis la perisor), dar amandoi sunt frumusei, grasunei, f. bine dezvoltati si tare nazdravani.

Larular, ti-am vazut si eu printesa , e super-dragalasa! Sa va aduca numai satisfactii si bucurii !

Laura - mama lui Vlad

http://community.webshots.com/user/vladut111

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns roxanaz spune:

mama "gagici din constanta" (cool faza, Laura!!!) ce spor ati avut la scris....
eu is VERY VERY HAPPY!!!! am terminat cu totul in casa!!!!! de luni vine mobila si gataaaaa.........
Raluca, scuze ca am incurcat luniel cu anii....pozele sunt fff misto cu printesa!!
July si Oana, discutia cu doctorita Tomescu a decurs asa: a spus ca nasc cum vreau eu, dar sa tin cont de faptul ca Ghindu e asa de jos ca din trei contractii e afara. eu am zis ca daca ma apuca un acces de curaj si vreau natural vreau epidurala, la care ea a zis ok, epidurala. in orice caz vom vorbi mai pe larg data viitoare (in 3 saptamini).
Tatiana, eu am luat azi pentru ghindoc body-uri si pantalonasi de la tommy kids, cel de pe stefan cel mare, unde este marfa chicco, Z, 1 iunie....de acolo am luat mule chestii. daca vrei mergem intr-o zi impreuna la shopping..., nu?
Gala, ce mai faci? unde esti?
gagici, nu mai pun eu alta listuta sa nu ocupam mult loc, treceti-ma si pe mine cu 33 saptamini, da?
Julyci, tarta cu nuci nu se face greu de loc, vrei reteta?

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns CRIXIA spune:

quote:
Originally posted by liris

1....13. liris (Simona)...19
asa ca sa fim mai multe!!!...





Simona, dar vrem mai multe date!!!!!!!! Doar atat?

CriXia
http://community.webshots.com/user/crixia

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns laura111 spune:

Lizuca, terasa Andreea este langa terasa Motor, adica inainte de a ajunge la fantanile de la Cazino, pe partea stanga cum mergi dinspre Melody spre Cazino. Sper s-o gasesti data viitoare cand mai iesiti cu Alisia in Mamaia.

Oana, ai condus vreun pic sau tre' sa mai astepti pana ai permisu'-n buzunar ?

Laura - mama lui Vlad

http://community.webshots.com/user/vladut111

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns CRIXIA spune:

Mii de scuze Liris! Am facut o gafa!
Am intrat pe subiect, apoi am lasat calc deschis, tu dadusei ultimul raspuns si m-a mirat ca ti-ai trecut doar numele, iar dupa ce am postat GAFA, am citit ce a zis Laura. Cred ca merit

Laura 111, iti multumesc ! Chiar am sa-i cumpar un ceas de perete pentru camera fetei! Am observat ca taticul ei ia mai cumparat chestuii pentru decor. E foarte potrivit! Multumesc mult!
Daca te-ai intalnit cu angi_gemeni, nu i-ai spus sa intre si la noi?

Roxana, hai ca incepi sa te linistesti si tu putin! Cuibul este aproape gata! Felicitari ca va incadrati in termen!
Mie la Tommy mi s-au parut preturile cam mari. Cat ai dat pe un body Z, mai mult de 89.000 lei?

Tatiana, despre bagajul gravidei eu mi-am facut o alta impresie dupa ce l-am avut la maternitate. Din experienta mea iti pot spune ca ar fi doua bagaje, unul pentru inceput si cel de al doilea pe care-l poate aduce familia dupa nastere. Asta ca-s prea multe!
Mai vorbim!

CriXia
http://community.webshots.com/user/crixia

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Cornelia spune:

Fetelor, eu ajung cu Maria in parc azi, probabil pe la 5. La 6.30 ma duc cu ea la dr., deci nu o stam prea mult. Daca sunteti prin zona, dati-mi si mie un apel.

Cornelia

http://community.webshots.com/user/cornelianis

Mergi la inceput