Mamici din Constanta(8)

Raspunsuri - Pagina 2

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns Oana spune:

1. Anomis (Simona) – Andreea – 23.01.2000
2. Cali – 25 sapt. Dr. Tica
3. Caty (Catalina)– Dinu - 15.10.2003
4. Cornelia – Maria 2.07.2003
5. Crixia (Cristina)– Alexia - 22.07.2003
6. Dady68 (Tania)– Anduta 8ani si Bianca 3.5 luni
7. Galarina (Cristina)– 33 sapt. dr. Rusa
8. Ione (Ionela)– Maria & Elena - 26.05.2003
9. July (Julide)– Teodora – 15.10.2002
10. Larular (Raluca)– Andra - 24.11.2003
11. Laura111 (Laura Tatiana)– Vlad – 15.02.2000
12. Layla (Carmen)– Daniel-Alexandru - 29.12.2003
13. Liris (Simona)
14. Lizuca (Gabi)– Alisia 05.09.2002
15. Marlen_b – 23 sapt. dr.Rusa
16. Narcisa – Patrick 29.02.2002 si Vivien 27.01.2004
17. Oana (Ioana Corina)– Paul 3.07.2002
18. Roxanaz – 33 saptamani dr Tomescu
19. Tatianas – 35 saptamani dr. Peteanu

Mai este vreo completare??? Spuneti.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Oana spune:

Laura, trebuie sa-l am in buzunar, of course.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns laura111 spune:

Crix,cu placere, ma bucur ca ti-am putut fi de folos !
Angi stie de subiectu' nostru, mai demult chiar a si scris pe el dar acum cred ca e la subiectul cu mamicile de gemeni. Cred ca ne citeste dar e cam ocupata si n-are timp sa scrie si la noi.

Oana, cand iti iei permisu' sa ma chemi si pe mine la plimbare cu tine in Mamaia ca si io te-am dus anu' trecut. Vezi ca curajoasa sunt ???

Laura - mama lui Vlad

http://community.webshots.com/user/vladut111

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns roxanaz spune:

nu erau preturi mari Crix, de ex. body-ul a fost 85.000 si pantalonasii (simpli, albi, cu botosei cu tot) 40.000. eu zic ca e ok.
gagici, vedeti ca gata, eu sunt ok cu casa, in 2 saptamini adunarea la mine...... pentur gogosi si....mai vad eu ce, ceva mai special.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns CRIXIA spune:

Ai dat bine pe body, Rox. Pantalonasul era tot de la "Z"?
Chiar tre sa merg maine in oras si am sa va spun ce preturi sunt, pentru voi burtoaselor!
Roxana, multumim de invitatie, dar eu zic ca e mai bine sa venim luni, de exemplu, ca tot n-ai mobila sa incapem toate!

CriXia
http://community.webshots.com/user/crixia

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns roxanaz spune:

nu Crix, pantalonasii au eticheta de tommy, nici o alta. hihihihii, bine, dar nu vreti sa aduc macar canapelele? ca sa nu ziceti ca va pun sa stai pe jos?

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Galarina spune:

Buna fetelor!

Am cam ramas in urma cu scrisul. Sunt intr-o perioada mai de nashpa acum pt ca trebuie sa predau tot pe aici pe la job. Colega cea noua este in permanenta cu mine asa ca am mai putin timp pt net. Inca o saptamana si jumatate si gata cu serviciul.

Roxana, am inceput sa dorm si eu cam prost, ma trezesc de 5-6 ori pe noapte, asa aiurea.

In rest toate bune, duminica am fost la plaja, dar am stat mai mult sub umbrela. Apa e cam rece brrrrrrrrrrr

De maine promit sa scriu mai mult:)
Bye


Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns roxanaz spune:

uf Galarina, asa e cu trezitul....ma omoara si pe mine. dar asta e. apa e rece, intr-adevar..eu m-am bagat cu picioarele in apa simbata. dar ma gindesc ca daca a fost cald si frumos saptamina asta poate se mai incalzeste...asta daca nu ploua in week end, cum zic astia.....
acasa ai net, da? sa dai raportul....

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns liris spune:

eu sper sa va "join" in viitor, sa pun si eu DPN si doctor care ma urmareste...desi aici nu se face asa... exista o moasa care-ti ia tensiunea si gata.tot ea te urmareste pe timpul sarcinii. ecografie nu se face pe perioada sarcinii. nu exista alegere : nastere naturala sau cezariana. default este naturala, doar daca intervin probleme grave se face cezariana. femeile sunt incurajate sa nu mearga la spital ci sa nasca acasa.
Olanda am inteles ca are o rata de mortalitate infantila infioratoare probabil si ptr incapatinarea lor de a lasa totul sa "mearga natural".

Probabil ca ati citit pe la alte subiecte ca in Romania medicii sunt buni , mai buni ca-n Occident de multe ori , insa saracia sugruma totul in Romania.
aici cei tineri sunt cam dati la o parte de la sistenta medicala , ptr ca cei batrini sa fie prioritari la asistenta medicala. nu-i rau sa avem grija de batrini, dar totusi tinerii sunt viitorul.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Oana spune:

quote:
Originally posted by liris
Probabil ca ati citit pe la alte subiecte ca in Romania medicii sunt buni , mai buni ca-n Occident de multe ori , insa saracia sugruma totul in Romania.



Liris (Simona), nu trebuia sa citim pe la alte subiecte de pe acest forum aceste lucruri, le stiam deja.
Aceasta este intr-adevar realitatea. Medicii sunt buni (si stiu sa faca si din r...t bici, vorba aia), dar posibilitatile materiale reduse. Au inceput sa apara totusi rezerve de lux in maternitati (numai bani sa ai). Sa speram ca vom ajunge la stadiul in care TOATE rezervele din spitale vor fi de acest fel.

Mergi la inceput