Mamici din Constanta (6)

Mamici din Constanta (6) | Autor: narcisa

Link direct la acest mesaj

Am deschis un nou subiect, poate il inchid careva dintre moderatori pe celalalt.

Asta e adresa pentru pozele noastre. Cred c-am scris-o gresit mai inainte, sper sa mearga acum:

http://community.webshots.com/user/dohmann101

Spor la scris!
narcisa x

Raspunsuri

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns roxanaz spune:

Narcisa bravo tie ca ai deschia alt capitol!!! ce frumoase pozeleeeeeee!!!!!!!!! super!!!
Crix cum sa va parasesc mama??? se poa'?
dimpotriva, o sa am mai mult timp ca nu o sa ma tina astia ca disperatii la munca, internet tot pe cablu e, asa ca....o sa fie mult mai lejer!!! (macar de ati scrie voi asa mult cit sa o tin eu cu vorbaria mea....tot timpul!!)
acu' ne-am intors de la santer....cu multe pe cap (in plus, nu?). dar le dam noi de capat....ca am eu trei sefi de santier dar tot eu le fac deciziile...ca de', suntem doi, nu?
pupicei si o seara placuta,
Rox

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns July spune:

Buna fetelor,
Dady,ce-ti ziceam eu tie de Livioara?Rar mai gasesti oameni ca ea,pune suflet in tot ce face.Dr.Badarau mai pune proteza,dar cum ti-a zis si Livia ,il recomand si eu pe dr.Lupescu.Sefa de sectie este fosta mea colega,Lili Cabuz,o tipa super,du-te la ea si te va indruma corect.Mai vorbim!
Oana,mergem mai rar pe la fantana de la I.C.I.L.,noi ne petrecem veacul in parcul de la gara care este plin cu verdeata,are si nisip adus de parinti,unde ne putem juca cu lopetile si galeata,suntem o gasca intreaga de prichindei.In privinta fantanilor,nu-i lucru rau ce face Mazare.Mai ales ca vine vara si mai racoresc putin aerul.
Roxi,vezi sa nu le furi meseria constructorilor.C-asa am facut eu,zugravesc acum singura si dau cu lac.Cred ca ma pricep putin si la pus gresie...
Narcisa,chiar ma miram ca ne-ai dat gresit adresa.Sunt frumosi copii tai,sa-ti traiasca!Mey,da' tu unde esti?Ca nu te vaz!
Crix,stai ca de maine reincep eu lucrul in dormitor,cu zugravit.Abia astept sa miros aer proaspat!
Caty,incerca si homeopat sa-i stimulezi imunitatea.Daca zici ca sotul are astm,se poate ca si Dinu sa mosteneasca terenul alergic.
S-a trezit Matza!
Va pup

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns roxanaz spune:

neatza neatza...ce zi frumoasa e azi.
July, mai stii...? noroc ca nu stau acolo in timp ce muncesc ei....ca altfel....
pupicei si o zi super va doresc!
Rox

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Oana spune:

Crixia, mersi mult pt. informatii, se vede ca lucrezi pe acolo ca le stii bine. Vreau sa te mai intreb de ce trebuie neaparat sa dau acea declaratie ca ma angajez ca la sf. fiecarui an sa aduc extras de cont ca am ridicat alocatiile? Ce ii intereseaza pe ei daca imi ridic eu alocatiile sau nu ?
(Dar oricum aveam de gand ca, daca fac chestia asta, sa ma duc sa golesc contul o data sau de 2 ori pe an.) Apropo' tu cum faci ?
Narcisa am vazut si eu pozele tale, dar pe tine nu te-am vazut. Tu erai fotograful?
O zi buna la toate.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns CRIXIA spune:

Intru eu bazata pe "5"... si nimeni. Am zis: Chiar asa, chiulesc si azi fetele astea!". Ce dragut din partea voastra ca v-ati reorganizat! Asa ca e perioada curateniei!

Narcisa cu adresa asta am reusit sa-ti vad pozele. Sincer iti spun ca ai o domnisoara frumoasa, dar sa stii ca si blondutul e super! Sa-ti traiasca si sa-ti aduca multe bucurii!

Ionela, sa-ti traiasca gemenele, caci azi(in urma cu un an) le-ai adus pe lume! Sa traiesti si tu sanatoasa, ca sa vezi roadele vietii tale, sa-ti aduca bucurii si satisfactii.
LA MULTI ANI ELENA SI MARIA!

Oana, m-am mirat si eu de acea declaratie, dar nu ma deranjeaza, caci am de gand sa golesc contul chiar in decembrie, ca sa vina Mos Craciun incarcat. Eu am cont de anul acesta, ian. sau febr., parca.

Roxana, atunci ma bucur ca vei mai sta cu noi, si ca acasa ai net-cablu, ca sa nu te pierdem. Cum sa nasti tu fara atatea moase!!!!!!

July, cred ca am sa-ti fac o vizita in parcul de la gara, ca sa-ti spun cum sa zugravesti mai repede sau mai incet!

Pupici! si cat atat pe ziua de azi, ca avem de facut teren.

CriXia
http://community.webshots.com/user/crixia

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Cornelia spune:

Buna dimineata!

Am vazut si eu pozele, Narcisa. Ce copilasi frumosi! Si eu ma gandeam ca probabil tu esti fotograful.

Crixia, Mariuta avea acum o luna 10 kg si 79 cm. Dintisori are doar doi (de la 6 luni). Acum doua luni (!) ne-a zis dr. ca stau sa iasa cei doi de sus. Tot asteptam, dar nimic. Bursucelul meu abia reuseste sa se ridice la patut. oricum, in ultimul timp a facut ceva progrese.

Va pup,
Cornelia


http://community.webshots.com/user/cornelianis

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns CRIXIA spune:

Cornelia, vroiam sa te intreb daca iti cunosti vecinii. Familia Dumitriu iti spune ceva? Stau in spatele hotelurilor.

CriXia
http://community.webshots.com/user/crixia

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns roxanaz spune:

gagici, no way sa ma pierdeti pe mine....aici sunt!!!
pai dupa ce terminam cu circul nu credeti ca e cazul sa-mi faceti niste vizite la o praji? vorba aia....sa nu ma plictisesc!!! da' cu tot cu pitici...ca sa vad cit de "child proof" e la mine in apartament, ca eu asa ma chinui sa il fac!!!! si am nevoie de...testeri!!!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Oana spune:

Roxana, cite camere o sa aveti? Avem loc toate si cu copii?
Faci prajituri bune?

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Cornelia spune:

Roxana, venim noi la praji, dar sa vedem cat dureaza amenajarea. Nu vreau sa cobesc, dar acum-acum vine luna iulie (ca parca stabilisem ca Ghindu nu mai asteapta pana in august ).

Crixia, eu stau in partea cealalta, spre port, si am o scuza ca nu cunosc fam. Dumitriu. De fapt nu stiu decat trei vecini, care au casele chiar langa mine. Oricum, eu am stat doi ani intr-un apartament pe Tulcei si abia daca recunosteam doi vecini (si asta daca ma intalneam cu ei pe scara!). Sunt foarte sociabila!!!!!!!!!

Ionela, poti sa incerci sa iti faci cont pe webshots. Nici eu nu am reusit sa-mi pun poze in albumul DC.

Va pup,
Cornelia

http://community.webshots.com/user/cornelianis

Mergi la inceput