Mamici din Constanta (6)

Raspunsuri - Pagina 2

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns CRIXIA spune:

Cornelia, eu cred ca ii stii, macar din vedere, ca si ei locuiesc tot in zona aceea pe langa autostrada care duce in zona libera, dar undeva mai la inceput, langa minihotelul acela privat( despre care se zvonea ca este al celor care faceau emisiunea de Bingo la TV). Era o denumire ceva"Euro...". Dupa minihotelul ala, a doau casa, au intrare si dinspre autostrada si dinspre mare. Un alt reper este ca au doua masini verzi.
Te bat la cap, ca sa-mi spui cat de departe stai tu fata de ei, ca noi mai mergem in vizita si poate te vad cu Maria pe afara.

Roxana, pai tu stii ca suntem vreo 13-14 mamici, unele chiar duble, unde crezi ca incapem?
Vorba Corneliei, sa te vedem cu santieru' terminat si pe urma mai vb de plictiseala, ca acus vine iulie. Cat te mai lungesc meseriasii, cat mai tre sa cumperi nustiu ce materiale, cat... Dumnezeu stie ce se mai iveste, uite asa ajungem in mijlocul verii. O sa mai vedem cum va decurge totul. Tu sa stai cu biciu pe ei sa termine la timp.

CriXia
http://community.webshots.com/user/crixia

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Cornelia spune:

Stiu zona, Crixia. Pana la Eurohotel (parca asa se numeste) ma plimbam eu cu Mariuta vara trecuta. Eu stau la capatul celalalt. Pai da si tu un semnal cand ajungi prin zona. Eu nu stau foarte mult pe acasa, dar in zilele libere s-ar putea sa ma gasesti. Mi-ar placea sa ne vedem cu fetele. Nr. meu de tel. e: 0724513434.

Va pup!
Cornelia

http://community.webshots.com/user/cornelianis

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns roxanaz spune:

pai gagici uite cum "sta" lucrurile...
daca lucrarile dureza dublu, adica 4 saptamini - oricum nu ma deranjeaza ca mobila de bucatarie vine in 5. asa ca pina pe 21-27 iunie stau linistita, se pot termina pina atunci super lejer lucrarile.
dupa aceea, adica pe 5-10 iulie....va astept la mine, ramine stabilit.
la prajituri eu zic ca ma pricep...dar ma judecati voi atunci, nu?

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns caty spune:


Dragelor,
Ce mai ocupate sunteti voi cu renovarile dar lasa ca-mi vine si mie randul.
Dady, la fel voma si Dinu secrerii din gat.
Astazi a venit dr. si l-a vazut.
Aspus ca este bine. Ii dau in continuare Rhinatiol si ampicilina sirop (a terminat injectiile). Inca mai tuseste cate putin si mai are secretii pe gat.
Cu ceai de ceapa a incercat si maica-mea sa-l lecuiasca dar nu prea a mers.

Unde stai in 4-5 ca si eu am stat 4 ani la complex pe Grindeanu pana in 2002?

Eu acum merg la serviciu dar ne putem intalni intr-o sambata sau duminica. Poate vii in parc la far.O sa vb la telefon.

Va pup pe toate.

caty si Dinu 7 (luni)



caty

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Galarina spune:

Buna fetele! Ce mai faceti? Vad ca sunteti foarte harnicutze si va felicit.
Vroiam sa va intreb voi pana cand ati lucrat inainte de a naste, ca eu sunt super stresata si mi-e sa nu-i fac rau lui bb.
Am fost la eco luni, dr. e incantat de bb, a zis ca e perfect (deh!!!)numai ca e cam mic. Trebuia sa aiba 1.400 si are 1.200. Nu-mi fac griji, insa stiu ca de la mine i se trage ca nu ma mai astampar sa stau intr-un loc. Va vine sa credeti ca unii nu remarca inca ca-s insarcinata?. Poate in urmatoarele 2 luni sa mai pun ceva pe mine:)
July cred ca ne cunoastem. Iti dau un PM sa-ti zic de unde:)
BB e baietel, ca ma intrebase cineva si se va numi Stefan. Si se pare ca se va naste cu o saptamana mai tarziu decat socotisem eu (cam 1 august)

Va pupam
Gala si BB Stef

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Cornelia spune:

Si pt. ca de obicei ma trezesc mai tarziu, revin.

La multi ani Maria si Elena, sa cresteti mari, frumoase si destepte!

Cornelia

http://community.webshots.com/user/cornelianis

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns roxanaz spune:

hello, hello.
am venit de la santer. totul in grafic - miine cumparam unele-altele....sa maid am de lucru la oameni, nu?
Gala, nu vrei sa vii si la subiectul de "mamici de iulie august"? mai vorbim acolo de ale noastre...gravide....samd.
eu am DPN 5 august si nu ma mai duc la munca de pe 1 iunie. tu cit mai vrei sa stai in concediu?
o seara placuta va doresc,
Rox

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns dadi_t spune:

Roxana -meriti un premiu de participare si cosecventa!Esti cea mai activa dintre noi! O sa-ti simtim lipsa cand vei naste!
Caty - stau in spatele complexului(cofetariei) la primul bloc turn-A1. Ribomunil-ul este un imunomodulator ce creste rezistenta impotriva afectiunilor bacteriene(in genere rosu in gat).Pt. afectiuni virale e recomandat Isoprinosol-ul.Daca Paul face viroze acesta din urma e recomandat. Ribomunilul costa 600.000lei in prima luna(12 pliculete) si cate 200.000(4 pliculete) pe luna (cel putin inca doua luni). Ti-l recomand din tot sufletul.Da rezultate. Astept sa ma suni!
Galarina- nu e sigura niciodata greutatea bb-ului la echo. Depinde de experienta in echo a doctorului.Dr. Dascalu de la Casa de Piatra de pe bd. Mamaia e cea mai buna echografista pe ginecologie. Pt. linistea ta du-te la ea.
As vrea un sfat- a folosit vreuna din voi sterilet? De care? Ce modificari ati remarcat? Sau ce alte contraceptive folositi, dar nu pe baza de hormoni si care sa fie eficiente in perioada alaptarii. Nu mi-a venit inca si nu vreau sa fiu de 3xmamica. Pana acum doar calendarul am folosit, dar am vrut copii, acum gata...Please- help!!!!
Pupici pentru toata lumea si mici si mari!

dady+anduta(8ani)+bibi(3luni)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns July spune:

Buna dragelor,
Mama,mama!Cata prezenta!
Ce sa zic de noi?Azi am dat cu rola si pensula,imi place de mor,mai am de dat pana la sfarsitul saptamanii...Merge greu.Dau cu galben peste albastru si sunt necesare 3 maini.Pe fii-mea i-am plasat-o maica-mii care o scoate in parc si-o tine numai in brate.Imi dau seama dupa pantofi.Ca vine cu ei curati!Nu tu prafuiti,nu cu nisip in ei.Basca ca nici in pampers nu gasesc nisip!
Dady,ce-ai hotarat in privinta socrului tau?Ma gandeam ca aici mai ai posibilitatea sa intervii,te cunoaste lumea.Protezele puse de dr.Lupescu se recupereaza in max.o luna.Chestia aiurea este ca sectia este cam intotdeauna aglomerata.Nu te pot ajuta,culmea,cu nici un sfat in privinta metodelor contraceptive.Nu prea le am cu astea.
Crix,de saptamana viitoare suntem din nou la raport in parc.Daca aveti drum,va asteptam!
Roxi,ai pofte?Defectul meu cel mare(pe langa altele,evident) este ca nu prea stiu sa fac prajituri.Curios,totusi,ca mama mea vesnic face ceva bun.N-am prins nimic de la ea.Nu mai spun ca,atunci cand m-am maritat nici sa gatesc nu stiam.Multi ani a gatit al meu sot.Acum il intrec.Asa zice el.
Galarina,eu am lucrat pana pe 3 oct.si pe 15 oct. am nascut.Sfatul meu este sa nu faci ca mine.In ultima luna de sarcina alergam prin sala de operatie ca si pana cu cateva luni in urma,insa oboseala am resimtit-o abia dupa ce-am nascut.Nu degeaba sunt cele 2 luni de prenatal.Si nu te mai stresa cu greutatea bb.Echograful nu-i batut in cuie.Sa-ti mai zic si altceva,important este sa fie sanatos.La fel si tu.Finuta mea s-a nascut cu 2.800 si-a mea cu 3.400,insa finuta a recuperat f.repede si-a intrecut-o cu mult pe Teo la cantar.Cam asta-i cu mititeii care se fac mai mari decat aia mari!
Eu te stiu?Si nu mi-am dat seama ca esti insarcinata?
Cornelia,si fii-mea are 10,5 kg la... 19 luni.Seamana cu maica-sa.Dr.noastra ne-a zis pe la 4 luni ca ne ies dintii si ne-au iesit la 10 luni!
Oana,stii cu ce-am stat eu mai prost?Cu urcatul de pe loc in panta.Am inceput sa conduc mai des.
Caty,eu zic totusi sa-i faci si-un exud.far.lui Dinu.
Am intrat pe Mamici din Anglia si-am citit despre nasterea de-acolo.Nu mi-a venit sa cred.

Va pup pe toate!
Mamici cu burtici,aveti grija de voi si ghindocii vostri!
July si Teo

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Oana spune:

Sa mai scriu si eu cate ceva.
Ione' sa iti traiasca gemenutele, cu scuzele de rigoare ca am intirziat cu urarea.
Dady vezi ca ai gresit numele, pe baietelul lui Caty il cheama Dinu, al meu e Paul.
July, cred ca ai vrut sa zici "urcatul de pe loc in rampa",
rampa e cea care urca, panta e cea care coboara, deci cel mai greu e la plecarea de pe loc din rampa, trebe sa ridici ambreiajul pana incepe masina sa vibreze putin, apoi iei de pe frana si pui pe acceleratie si gata, totul trebe facut insa la marea arta ca sa nu se opreasca motorul (ceea ce mie mi s-a intimplat de multe ori).
Nu am gasit subectul cu mamici de Anglia, cum nasc pe acolo?
Roxana, deabea astept sa ne vedem, dar cand o sa poti tu.
Fetelor, azi e ziua Laurei, schimba prefixul. Sa-i spunem "La multi ani!" chiar daca ea e in delegatie acum, se intoarce saptamana viitoare.

Mergi la inceput