FIV 11

FIV 11 | Autor: Pia

Link direct la acest mesaj


Multa bafta fetelor. Curaj, incredere si optimism pentru implinirea visului

Raspunsuri

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns Ellena spune:

Buna dimineata !
Multumim Pia, sa dea Dumnezeu la toata lumea si noua.

Ja ti-a spus dr. ce tratament vei urma? De cele mai multe ori intre diphereline si menogon, puregon este o pauza de doua saptamani. Asa ca ar fi timp sa-ti procuri medicamentele. Ai putea sa iei numai dipherelinul din spital. Am inteles ca diferenta de pret la el nu e foarte mare (ca la menogon).

Am facut si eu o recapitulare:

Mihaela - 20 ET. Te asteptam cu vesti.
Giugiuca - diphereline 13, prima eco 21. Sa ne spui cum a fost astazi la eco.
Suzana (& Ilie) trebuiau sa inceapa stimularea pe 6-7 aprilie. Dati-ne si noua vesti de la voi !
Ileana - diphereline pe 9 aprilie. Cand incepi injectiile? Ce vei face menogon?
Ellena - inceput stimularea 15 aprilie. Prima eco 23 aprilie.
Tia - cand incepi stimularea?
Ja - trebuie sa inceapa stimularea
Pantera - ce mai faci? Ai incept stimularea?

Fetelor a mai urmat cineva protocol de asta scurt cu diphereline zilnic ? sau fac experiente de proceduri ? Denisa parca la tine am citit ?!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns ileana spune:

Servus,

Dozare de estradiol pe 27 si incep menogonul fct. de dozare pe 29-30 aprilie.


Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns ileana spune:

Nu uitati ca in Ungaria a scazut pretul la medicamente cu aproape 6 %!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns anya spune:

La Giulesti nu mi-au cerut pt.FIV decat analizele de sange (inclusiv pt hepatita, HIV) pt. mine si sot, histeroscopia si histerosalpingografia, analizele de sperma pt sot.

bafta!

anya

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Pia spune:

Anya curios ca nu ti-au cerut sa faci analize hormonale. La ce doctor esti? De unde stiu ei cum stai cu prolactina, estradiol etc etc. care sunt f.importante.
Ellena astept PM.
Pupici

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns giugiuca spune:

Am venit la eco. si va rog sa-mi spuneti si mie daca rezultatele astea sunt ok:
- endometru - 10.2
- od: 13-14 foliculi toti intre 12 si 15mm
- os: 8-9 foliculi: 13-15 mm...deci in total 21-23 foliculi

Mai fac maine injectii, vineri dimineata inca o eco si probabil ultimele injectii cu menogon si puregon, iar luni dimineata punctia.
E de bine?

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Ellena spune:

Felicitari Giugiuca !
Eu cred ca este foarte bine ! Nu stiu mare lucru despre endometru (stiu ca variaza in dimensiuni si cred ca va mai creste).
Bafta multa in continuare, sa creasca mari si frumosi !

Apropo.... Fa bine si ocupa o masa la bar (dozatorul de langa eco)ca fac cinste cu o cafea ! Eu sper sa nu intarzii prea mult. Sa nu te fac sa ma astepti.
Cum arati? ca sa nu strig Giugiucaaaa.... pe holuri.
Eu sunt tunsa scurt, proaspat satena cu suvite blonde si cu fundul gaurit de injectii.


Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns giugiuca spune:

Si mie mi se pare ca e de bine ( dupa reactia doctorului)..sper sa mai creasca - am citit din arhiva si trebuie sa aiba min 16 mmm.
Cand ne vedem la dozatorul de cafea?
Vineri dimineata - ai drum pe acolo??
Nu trebuie sa strigi Giugiuca( apropo numele real e Irina)..
Eu sunt bruneta cu parul lung si de asemenea cu fundul ciuruit de injectii!! si cu un dosar rosu dupa mine tot timpul..cand vin pe la Giulesti

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Ellena spune:

Giugiuca draga, vineri fac prima eco de la stimulare.
Prof. Marinescu incepe eco la 7.30 (practic pe la 8), iar dr. Niculescu la 8.00 (dupa ce termina Marinescu). Oricum trebuie sa ajung mai devreme ca la 8 eu trebuie sa fac injectia cu diphereline.
Abia astept sa ne vedem. Mie toti imi spun Mirela.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns ja spune:

salut fetele
Va multumesc pentru solidaritate,iar pt Tia ...n-am sa mai fac
Cred ca voi incepe sambata(daca vine conform programului...numai sa nu vina mai repede ca sar din schema)
Asa:Difpherelin 0.1mg din z2...z8(cand e prima ecografie)
Menogon 75 ui din z3....z8(cel putin)/2 pe zi
puregon 100 ui la fel ca menogonul
Inca nu am tratamentul ca azi am umblat pe la banci.Am incercat sa sun in ungaria(la 8 ca acu am ajuns)si cred ca mi-a raspuns robotul.maine sun si la Bucuresti si in Ungaria sa vad unde se poate repede si ieftin.
FIV ul il fac cu Marinescu ca si Elena daca nu ma insel desi stiu ca pe aici nu-i ff renumit(dar la el am nimerit).Cat despre embriolog nu mi s-a spus decat ca voi lua legatura cu el la prima ecografie.Am inteles ca sunt 2 :COCEI si CODREANU? si nu stiu cat e alegerea mea
BAFTA TUTUROR
ana

Mergi la inceput