Mamici din Arad...? (5)

Mamici din Arad...? (5) | Autor: Claudelu

Link direct la acest mesaj

si se pare ca ma ramas aceleasi dragute:

-alina 33 (Alina - capricorn) - 34 ani, casatorita cu Dacian (fecioara), viitoare mamica a Dariei
-anto (Antonela - scorpion) - 38 ani, casatorita cu Radu (varsator), mama Denisei (berbec), 12 ani
-alina morostes (Alina - sagetator) - 30 de ani, casatorita cu Calin (leu), mama lui Dragos (berbec) , 1 an si 11 luni
-cristinacsa (Cristina - scoprpion)- 31 ani, casatorita cu Mihai (pesti) , mama gemenelor (leu): Carina si Alexandra , 1 an si 8 luni
-claudelu (Claudia - rac) - 24 ani, casatorita cu Claudiu (pesti), viitoare mamica a lui Lucas-Andrei(berbec)
-maggda (Magda- berbec) - 33 ani, casatorita cu Danut (rac), mama Biancai (balanta) , 5 ani

si sa speram ca lista sa se mareasca!


Raspunsuri

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns anto spune:

Multumim Clau .
Hei ,ai vazut ca am scris amandoua in acelasi timp?

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns alinamoro spune:

Ce harnicute am fost la capitolul 4!
Am fost afara si acum am aparut si eu pe-aici. A inceput sa picure un pic si ne-am speriat ca vine ploaia.A plouat si aseara un pic.
Clau mai poti? Fa greva doar iese bb odata.
Multumim ca ai "adus" si listuta la capitolul 5 .Vad ca nu se mai inscrie nimeni pe listuta noastra,desi mai sunt fete din Arad,vreo 4.
Clau te-ai gandit ce nume ii pui pana la urma la bb ? Spune-ne si noua daca ai hotarat ceva.
Anto la voi ploua? Cred ca ne intalnim cu Clau la matern,ce zici? Poate si cu Alina33.


alina

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns alina33 spune:

Helo fetelor,pe al meu sot l-am pus sa scrie la clinica virtuala
ca eu stateam in pat si ii dictam.De aceea acolo am mai scris si aici nu.Aci suntem intre noi la o birfa si e ceva mai personal.Asa ca am asteptat sa pot sta un pic in picioare.Bine nu-mi e si asa m-am saturat...
Merci Clau de listute cu telefoane!
Vad ca sunteti toate niste harnicute
Al meu sot imi face cu brio injectiile pacat ca nu pot acum sa va povestesc cum a fost la inceput.Nu-i bai ca ma fac eu bine si nu mai scapati de mine.
Clau tu ai fost la scoala parintilor?
Mie mi-a dat o prietena care a fost o listuta cu cite seringi, fase,vata si alte minuni care tebuie sa le cumperi cind te duci in spital.Bine ca nu ne-a zis sa ne aducem si instrumente in caz de cezariana ca mai alea lipseau.Zilele astea o sa merg la sa vad ce zice.Mi-e mi-e groza sa o intreb de contractii si bebe de aia l-am pus pe Daci sa scrie ca daca era ceva de rau mie sa nu imi spuna.
Si nu de alta da nu am chef sa stau in spital.Sper sa mai rezist pina vineri cind merg la consultatie.Bebe e jucaus si are chef sa dea din picioare asa ca atunci cind sunt mai bine imi trage ea suturi.
Va pup si incerc sa va scriu mai putin si mai des daca pot.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Claudelu spune:

Ceau!
Tocmai am venit de la plimbare , m-a scos Claudelu la plimbare...m-am incaltat in sandalele lu' tata care are marimea 40 la picior si asa de bine a fost ca nu m-au strans...
Eu sunt tare depresiva azi, aproape toata ziua am plans, nervii imi sunt intinsi la maxim si plang chiar daca imi arati numai degetul...
Mi-e cam groaza pe maine la doctor , probabil ma vor interna pentru provocare a sarcinii...cine stie, oricum eu sunt tare speriata , dar in acelasi timp sper din suflet sa se termine ca nu mai rezist nici fizic si nici psihic...poate dau in damblaua...
Plus de asta a mai facut si Clau azi o criza de inima si m-a speriat la culme...multumesc lu' Dumnezeu ca a trecut si acum e bine...
Apropo ne-am hotarat asupra numelui...Lucas-Andrei...
Pupici!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns anto spune:

I-mi place Lucas -Andrei,e fain .Mai incearca si gandeste pozitiv Clau lasa depresia ,acum te-a apucat? Saraca de tine i-mi inchipui prin ce treci ,era mai bine daca nasteai atunci cand te-a apucat,acum deja incepi sa intrii in panica.Osa fie totul bine,Bunescu e dr. bun si face el ceva cu tine maine .I-mi pare sincer f. rau de tine Poate te-ai speriat si cu Clau cu inima .
Nici eu nu-s mai buna ,toata ziua m-a durut capul si am fost ametita.
De ieri tot ploua si maine se asteapta ninsoare ,nu e de mirare ca ne afecteaza si pe noi.De ceva vreme2-3 ani asa ma doare capul cand sunt presiuni de-astea atmosferice ,o fi un semn ca imbatranesc?

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns alinamoro spune:

Ceau fetelor.
Clau ce bine ca nu-ti putem arata degetul!!!!!!!
Stii sigur ca Claudiu a facut criza de inima? Cum s-a manifestat,a mai avut probleme? Poate s-a simtit rau din cauza stresului(cred ca si pe el il afecteaza starea ta) sau oboselii,sau o cadere de calciu si magneziu...
Imi place foarte mult ce nume ai ales pentru bb.Mai bine ar fi sa te interneze si sa-ti faca nastere provocata,ai scapa mai repede,oricum termenul a trecut nu mai sunt probleme ca-ti provoaca nasterea.
Te rog sa fii optimista Clau,s-ar putea sa nasti foarte repede si usor.
Anto si eu am avut o durere de cap groaznica acuma dupa-masa,inca nu mi-a trecut. Se schimba timpul si la noi si probail de aceea.

Alina33 ceau.Imi pare rau ca nu te simti prea bine.Cred ca e groaznic cu durerile de burta.Dar tie nu-ti trece cu nimic,cu nici un medicament? Sau trece cat are efect medicamentele? Las' ca nu mai ai mult nici tu si scapi,cam o luna,nu?
Mai suporti tu cumva durerile numai bb sa fie bine.


alina

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns anto spune:

Mai fetelor ,am o rugaminte la voi .Stiti careva un dermatolog bun,sa aibe si cabinet privat?Cu Drni am problema ,i-au iesit de vre-o doi ani niste negi pe antebrat ,pe partea unde e fina piele .La inceput a avut doi ,am fost la dermatolog si ia taiat ,acum tot mai multi ii apar .Mi-e frica sa ma duc din nou ca pateste la fel .M-am gandit sa aud si parerea unui dr. din Romania .Mai demult eu stiu ca ii ardea.Cu creme am incercat fara rezultal ,o irita mai rau .
Merci

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns alinamoro spune:

Anto eu stiu un medic dermatolog foarte bun,il cheama Stoica Dan,a lucrat la Timisoara cu un profesor universitar.Are cabinet privat la Boul Rosu,cum mergi spre Aradul Nou,primele blocuri pe dreapta(cred ca bl.2)la parter,are firma afara.Eu am fost la el ca am facut o alergie dupa ce am nascut.Pune foarte mult suflet,imi zicea sa-l sun daca apare ceva nou sau daca nu suport medicamentele sau daca copilul are ceva(eu alaptam si nu putea sa-mi dea orice medicament).
Am si nr.de telefon la care iti poti face programare(sper ca nu l-a schimbat de-atunci,eu am fost in urma cu 2 ani) - 0722315669.E nr.lui personal,dar atunci nu aveau tel.fix la cabinet si pacientii il sunau pe el.
alina

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns maggda spune:

Ceau fetelor, azi de-abia imi misc fundul.Ma dor bratele ca dracu.Nu fac nimic azi.Acum merg sa stau in vana , in spuma si de la 15 merg la scoala.
Anto si eu am avut negi cand am fost copil pe maini si dr Schultz mi-a pus nitrat de ag pe ei , mi-a pus pansament sa stea innabusiti si dupa 2 zile i-am luat eu jos si de atunci nu am mai avut.
va pupici, ca azi n-am chef de nimic

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns alina33 spune:

Ciau fetelor,
incep cu Clau ca e mai necajita.Pai nu spuneai tu Ca Bunescu e doctor bun?Asa incredere ai tu in el?Fii sigura ca o sa te ajute si o sa fie totul bine,mai ales ca zici ca e si dragut,n-ai de ce sa te duci cu groaza.
Alina merci de incurajari.Am ajuns sa vorbesc cu bobo sa il conving sa mai stea acolo la papa bun si caldurica.Sper sa ma asculte.Numai de mi-ar trece durerile astea odata....Adevarul e ca nu cred ca isi mai fac efectul calmantele.Dupa ce imi fac injectia tot asa simt.
Anto hai sa iti spun ce a patit Daci cu un neg.Am si rezolvare la ei.
Am fost la dermato sa il taie si la taiat pina la os.O durere de era sa lesine.Dupa ce i-a trecut rana i-a aparut din nou.El mai avea si in genunchi vreo 3 mai mici.Asa ca odata cind s-a dus la farmacie a vazut ceva crema pentru negi si bataturi si a luat.Ce sa iti spun.S-a dat cu ea la degetul de la mina si nu numai ca i-a trecut dar au disparut si cei din genunchi.Eu am ramas uimita.Asa ca mai bine incearca cu crema asta si pe urma cu alte interventii.Plus ca nici nu doare.Si Daci incercase taoate variantele pina sa o descopere si n-a reusit.Asa ca daca ajung pe la o farmacie am sa intreb daca mai au si daca vrei iti iau.
Va pup

Mergi la inceput