Mamici din Arad...? (5)

Raspunsuri - Pagina 2

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns anto spune:

Merci mult Alina ,chiar acum am sunat-o pe prietena mea sa-l sune sa-mi faca programare pe cand merg .Ea zice ca nu trebuie cu atata timp inaine .Exact de el mi-a zis si ea si vroiam sa vad daca-l amintiti careva .

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns cristinacsa spune:

Buna fetelor,
Ieri am fost plecata toata ziua, fara fete(mai profit ca este mama aici9 si n-am maia juns pe la calculator. Eram sigura ca Clau a nascut deja, dar vad ca nu se aude nimic.

Va pup si revin mai tirziu,
Cristina si gemenutele

--

http://cristinacsa.bei.t-online.de

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns anto spune:

Merci fetelor pt. sfaturi ,deci si in Romania se taie ,asa a patit si Deni ,dupa ce ia taiat au iesit mai multi .Se mai foloseste nitrat de argint?Auzisem si eu de el pe vremuri dar cred ca doare ca naiba .
Nu stiu de ce crema spui Alina33,am folosit vre-o 4 feluri si nu au avut efect .Una dintre ele am cumparat-o din Romania ,era defapt un gel.In cat timp i-au trecut sotului tau?Ne termina negii astia ,si dr.de casa de-aici mi-a zis sa nu merg cu ea la dermatolog ca ii taie ,dar ce sa fac ca nu mai poate saraca .

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns alinamoro spune:

Ceau fetelor.Ce vreme deprimanta afara!
Clau ce-i cu tine,ai nascut? A,mi-am amintit ca azi trebuie sa mergi la control.Speram ca esti bine chiar daca esti la spital.

Anto eu stiu ca ii cauterizeaza negii.La Deni i-a facut asa?

Alina33 scrie-ne cum se cheama crema aia ca ma intereseaza si pe mine pentru cineva.Sotul meu a avut un neg pe mana cand era in liceu si si-a pus usturoi pisat ca sa-l arda.Trebuie avut mare grija ca daca-l pui pe langa neg iti arde pielea.Lui ia ramas o cicatrice mica pe mana ca a ajuns usturoiul pe langa neg,direct pe piele.Dra a trecut negul si nu a mai aparut.

Cristina bine ai revenit.Te-am dat disparuta.
Ce mai fac fetele ? Le place cu bunica.La Dragos ii place foarte mult cu bunicii,e super bucuros cand mergem la ei.Azi a sunat taica-meu si a vorbit si el putin:"ao,bubu,tau" (alo,bunu,ceau) .

Magda tu esti pe la scoala?

alina

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Claudelu spune:

Salutica!
Cam acum o ora am venit de la control...doamne bine ca am fost la control ca tare m-am mai linistit...
NU a vrut sa ma interneze pentru ca copilasul meu e foarte bine, mi-a spus ca mai putem astepta inca o saptamana, ca 2 saptamani peste DPN este normal, daca depasesc perioada asta trebuie sa ne facem probleme...
Am facut doar o mica infectie urinara, mi-a dat sa iau de 2 ori pe zi Nolicin...m-am cam speriat si datorita stresului(cred) am inceput sa plang in cabinet si Bunescu nu m-a mai lasat sa ies pana nu-mi revin si m-a incurajat si m-a linistit...
In rest sunt foarte fericita ca am apucat sa dorm si eu aproape o noapte intreaga...in sfarsit m-am odihnit...
Anto sa stii ca Dr. Stoica e foarte bun dermatolog...
Hai sa-ti dau si eu un tratament babesc pe care la urmat un prieten care era plin de negi si nu a scapat nicicum de ele...Le-a facut cu pasta de dinti ( care sa fie pentru albirea dintilor...el a folosit Blend a Mend Medic White, sau asa ceva), lasi sa stea putin pe negi (asa vreo 5 min) dupa care le freci cu pasta de dinti...Sa stii ca iau disparut de tot, si el a facut tratamentul asta acum vreo 2 ani...Merita sa incerci...Oricum ii doresc numai bine la Deni si sa scapati cat mai repede de negi!
Cristina profita cat mai poti ca e mamica ta cu tine...las' ca intelegem noi, chiar daca ne lipsesti...
Alina 33 vreau sa-ti spun ca problema mea ca sunt foarte deprimata nu vine de la faptul ca nu am incredere in dr.Bunescu, ci pentru ca eu sunt o fire in general foarte sensibila si ma ingrijoreaza si starea lui Claudiu, care cat de cat si-a mai revenit...nu-mi e foarte frica dde nastere ca ma gandesc ca au fost milioane milioane de femei inaintea mea si nu au patit nimic...hai sa ne incurajam impreuna ...
Alina M. mai scrie ceva despre boacanele lui Dragos ca sa ne mai inveselim si noi...
Magda tot harnicuta ca si ieri? Cand termini sas stii ca te astept si la mine...

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns alinamoro spune:

Clau te-am intrebat in postarile de mai sus,stii sigur ca Caludiu a facut o criza de inima? Eu mai repede as crede ca e din cauza stresului (cred ca se nelinisteste si el din cauza ta,cu nasterea) sau o cadere de calciu si magneziu.Eu asa as zice .A mai avut probleme cu inima,cum s-a manifestat? Deci Lucas nu vrea sa iasa nicicum!

Calin ia cumparat azi la Dragos scaunel de nuiele,asa fain e ca un fotoliu.Ce sa va spun ca nu se mai desparte de el.S-a pus in mijlocul camerei si se uita la TV.Dar ce scump a fost,400.000 lei, adica mie mi s-a paut scump,eu am zis ca era mai fain de plastic.Eu n-as fi dat atata pe un scaunel...dar Calin e cam larg la buzunar.El ii cumpara foarte multe jucarii,pe multe din ele eu nu as da banii ca sunt destul de scumpe.
Azi am fost cu el la Dr.Geanta la control(tuseste - face alergie la praf si pene)si plangea sa-i dea asistenta acu'.Data trecuta ia facut testare in manuta sa vada la ce e alergic si a fost foarte incantat ca l-a intepat,nu a plans deloc.La doctor ii arata gatul fara nici o problema(chiar azi a zis dr.ca ce frumos ii arata gatul si nu plange),ii ia parafa la dr.,verifica tot prin cabinet,pe mine ma streseaza ca e asa neastamparat.Dar totusi mai bine decat sa fie bleg.

alina

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Claudelu spune:

Alina M. scuze...chiar ma gandeam ca mai intrebat ceva si nu mai stiam ce anume...
Claudiu are intradevar probleme cu inima, a suferit de mic cu inima, dar sunt ferm convinsa ca crizele pe care le are mai nou sunt din cauza stresului......el e mult mai stresat decat mine, nu prea doarme, are un somn asa de suprafata...ii e frica ca adoarme bustean si nu-l pot trezi daca se intampla ceva in timpul noptii...ca el cand doarme poti da cu tunul ca nu se trezeste...
Si pe langa asta are si fffffffffff multe probleme de rezolvat la servici... de mai bine de o luna e mai mult acolo decat acasa; acasa parca e doar la hotel: mananca, se spala si doarme...
LAsa ca trece si asta si ce D-zeu doar el e capul familiei...
Pupici!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns maggda spune:

Buna seara fetelor!Sunt terminata, am fost la scoala de la 15 la 18, am venit acasa am facut cina(ficatei de pui cu pireu si salata-asta pt cele care ziceau ca nu mai stiu ce sa gateasca).Am pus mancarwa pe foc pt maine caci maine vreau sa luceasca casa inainte de a merge la scoala.
Claudita bine ca esti bine.
Alina 33 esti pe ultima suta de metri, nu te lasa!
pupici

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns anto spune:

Merci Clau pt."reteta" de negi o sa o incerc si pe asta pana ajung in Romania ,sa vad ce zice si Stoica ,de taiat nu-l las sa-i taie .
Clau...eu cred ca tu ai plans ,la Bunescu-n cabinet, sa te mangaie un pic Vezi ce bine ti-e acum
Alina si eu chem pe Geanta la Deni cand are probleme si suntem in tara.Nu l-am mai chemat de vre-o 3 ani .Ultima data cand l-am chemat,Deni juca tenis si tot o durea in partea dreapta dupa efort, mi-a spus s-o duc repede la doctor ca e apendicita ,si asa a si fost.
Prima data l-am chemat cand a avut Deni 7-8 luni si am mers in Romania si de atunci am ramas la el .Altu nici nu cunosc.
Si eu fac alergie la praf si pene ,toate perinele cu pene le-am aruncat.Cand merg in magazine cu haine sau pantofi ,i-mi curge nasu ,se inrosesc ochii ,da`tot nu-mi pasa
Alina 33 i-mi pare rau ca te simti asa de rau ,i-mi aduc aminte de sarcina mea ,eu pe timpul cat am fost gravida mai mult am stat in spital decat acasa .Nu putea sa merg nici o statie de tramvai pe jos.
Magda ,ar fi culmea sa nu te doara mainile cat ai frecat pe covoare .
Ai fost bagata bine-n priza .
Cristina i-mi pare f. rau ca nu ne putem si noi intalni acum de paste ,poate la vara .Oricum o sa facem poze si o sa ne vedem
Ce mai fac frumoasele?Doamne cat is de dulci ,ce fain e sa ai doi copii ,mai ales gemeni ,e bine si pt. ele ca cresc impreuna .

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns alinamoro spune:

Anto si eu sunt alergica la praf,am Rinita alergica.Stranut si eu,imi curge nasu,ochii...Dragos a mostenit de la mine,atata ca el tuseste doar.Si eu l-am chemat pe dr.Geanta la Dragos de cand a avut 2 luni(a facut o diaree usoara si nu stiam ce sa fac cu el asa mic),sunt multumita de el.

Clau mai pune-l si tu pe Claudiu sa se odihnesca acum cat mai poate ca dupa ce vine bb mai face si nopti albe si a doua zi la lucru.In ziua de azi stresul e la baza tuturor bolilor.

Eu am facut azi de mancare supa cu salata verde(nu stiu daca voi faceti,asta se face in Bihor),mie imi place la nebunie,felul doi am facut mazare si chiftelute.
Va pup,merg sa-l potolesc pe Dragos ca urla in cap la mine...

alina

Mergi la inceput