Oltencele, poftiti la povesti(2)

Oltencele, poftiti la povesti(2) | Autor: tzuc

Link direct la acest mesaj

fetele ce s-a intamplat? ne-au inchis subectu' si nu stiu care-i cauza, io sper ca doar am ajuns la pagina 10 si trebuia inchis...ah ce mi-a stat inima in loc...in plus nici nu-l mai gaseam...
sa revin...va astept aici sa vorbim si noi una alta...
fetelor eu nu am chef de nimic, asa mi-as lua concediu si as pleca undeva la munte...dar din pacate nu se poate
nu am stare, in seara asta merg la aeroport sa-mi astept omu'..si nu mai am stare...asa ca fac ceva util...stau pe
actualizare lista cu oltencele mele:

GORJ

Doris
Geo10
Catan
Tzuc
Iris
Simona73
MonicaGj
Monica-Elena

DOLJ

Florentina Roman
F_irewall
Karol
Janin
Alexa00
Willa

Valcea

Teo1970
Alina Constantin
Irinabr
Ttik
Rujix
Andiaroro
Crism
Camelia-Daniela
Camy_2000
Teia
Maaria
Chatonel
Lenna

Turnu Severin/Mehedinti

Salmida
Nedda
Luizax
Viorela_hoff


Polux...astept sa imi spui de unde esti..sa te trec la locul tau

Fetelor celor noi va spun BINE ATI VENIT, sedre placuta pe la noi si cat mai multe povesti frumoase...

va pup dulce si va astept,

Raspunsuri

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns chatonel spune:

si eu sint din Vilcea :) Cu bunici la Bailesti, la Nea Marin




Toulouse, la ville rose

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns chatonel spune:

tzucule, esti o minune!!! Parca va aud vorbin, cind va citesc cu fusei si ma dusei si dresei etc :) Ma fericisi :) tzuc!




Toulouse, la ville rose

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns tzuc spune:

chantonel bine venisi, chiar vrusai sa-ti scriu....vazui ca locuiesti in Toulouse, sotu' merge ff. des la Toulouse in delegatie..in seara asta merg sa-l astept la aeroport
daca vrei ceva din tara cand se intoarce la Toulouse...poate sa-ti aduca...asa ca...invitatia este facuta

ma bucur ca venisi printre noi...
ma duk sa te trec pe lista..
pupici

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns chatonel spune:

Bine va gasii!!
Wow, pai asta da, veste poveste!! Nu stiu ce sa spun acum ca as vrea, ca-s toate imbulzite-n mintea mea :) dar o sa imi revin si atunci... o sa vada el, sotul, lool
Unde stati acum?
Pupici si voua




Toulouse, la ville rose

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns tzuc spune:

Chatonel...pai usurel...ca ai timp..cel putin 2 sapt sta acasa...asa ca ai timp s ate gandesti.
noi locuim in Bucuresti dar daca vrei ceva din RO...anunti..sau poate ceva de acasa de la ai tai..numa' ca trebe sa vina sa le aduca...

pup

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns chatonel spune:

si mami a mea tot la Bucuresti sta, s-a mutat de vreo 4 ani...
Ce face sotul tau pe-aici? E si el cu aerospatialele?
¨Pacat ca nu am stiut mai dinainte, il rugam sa-mi aduca ceva soric [:P]




Toulouse, la ville rose

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns maaria spune:

tzuc, ramasasi pe metereze!! hai ca-mi place.

mai dau si eu semne din cand in cand, nu prea des, ca vad ca oltencele nu se calca pe picioare sa-si povesteasca una, alta :(

subiectul l-au inchis ca erau multe pagini, nu ca am fi facut ceva rau, nu de alta dar stiu si ei vorba aia cu coatele ascutite:)))

chatonel, om fi rude , ce zici? am si eu neamuri indepartate, ce-i drept la bailesti:)). altfel nascuta si putin crescuta la valcea:)) is maaare corcitura.

Maria

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns viorela hoff spune:

Am vazut 3 fete din Turnu Severin, eu m-ama nascut acolo si am terminat Liceul Traian, as fi curioasa sa le cunosc.
Viorela

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns tzuc spune:

Voirela bine venisi..sedere placuta la noi
Chatonel...pai este OK atunci...ee...bun soriciu':-)

nu, nu cu aerospatialele, el este programator...si lucreaza la filiala de aici, dar il trimite des la firma muma acolo. Firma nu este chiar in Toulouse, mi-a zis ca merge cu amsina o ora, ...uit cum se numeste oraselul/sat

fetelor pe unde sunteti? acum ca mi-am revenit eu, voi ati disparut...hmmm pai se poate..
Chatonel, esti plecata de mult? zi-ne cateceva despre tine.
Maaria...ma scuzi da ioam uitat unde stai matalutza acum improspateaza-mi neuronu' obosit.

va tzuc dulce

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns chatonel spune:

Hai sa va povestesc eu cite ceva :)
Da o s-o fac mai pe bucati, is la munca si mai tre' sa si lucrez :P
Deci, Vilceanca din RM Vilcea, 35 de ani batuti pe muchie, facut primara si generala la V Roaita si liceul Energetic. Terminat in 1987.
Mama se trage din Bailesti, deci acolo am copilarit, vacantele cele mai frumoase acolo erau :D
In '90 am avut ocazia sa ies din tara si am aterizat in Fr, de unde nu am mai plecat.... Am stat un timp la Paris, acolo l-am cunoscut pe ex- am fost maritata 10 ani- apoi am stat in Normandia 5 ani, unde am invatat electronica la Alcatel Espace, dupa care m-am mutat la T-lse, sint aici din '98 si nu cred ca ma mai misc curind. Lucrez tot la Alcatel, Space de data asta, sint tehnician superior, un fel de subinginer ar veni.
Am divortat in 2000 si din 2001 sint in iubiri nabadioase cu un coleg de munca :) care are 11 ani mai putin.... Copii nu am, in schimb am un ciine - dog german albastru, Onix, implineste 8 ani curind.
Cam asta ar fi




Toulouse, la ville rose

Mergi la inceput