Nasterea in japonia cosmarul vietii!

Nasterea in japonia cosmarul vietii! | Autor: Ozy

Link direct la acest mesaj

Imi este foarte greu sa va povestesc voua dragi mie ceia ce am simtit eu in toata perioada pana la nasterea baiatului meu.Totusi sa imi iau inima in dintii si sa incep cu inceputul povesti.Eram pe la cumparaturi cu sora mea recenta venita aici pt prima oara in vizita pt 3 luni de zile cand de odata ma ia o ameteala de la caldura insuportabila de vara si nu ma mai tineau picioarele sa merg mai departe,ma asez pt cateva minute pe un scaun din incinta unui magazin si astept sa imi revin apoi ne urcam intr-un taxi si plecam acasa.Dupa doua zile observ si stari mai accentuate de voma si imi cumpar cu inima in dinti un test si imi confirma foarte clar ca sunt insarcinata bucurie mare si frica si mai mare pt o nastere dar toate au reusit sa dispara caci sora mea ma tinea la zi cu toate informatiile unei nasteri si imi daduse si adresa acestui site sa ma documentez cat mai bine.Totul a fost frumos ,membri familie cei mai agitati ca vor avea primul membru in familie si erau tare fericiti dar asteptau cu inima la gura sa-i anuntam cat de repede posibil ce vom avea baiat sau fetita pt mine nu conta eu imi doream ce este drept o fetita sotul meu baiat.A venit si ziua cand doctorul ne-a dat si rezultatul ca vom avea un baietel eram bucuroasa tare ca totusi am reusit sa ii indeplinesc visul sotului isi dorea tare mult un baietel dar acum incepe calvarul vietii mele.Seara ne adunam cu toti membri familiei sa sarbatorim vestea cea mare si sa ii anuntam si sexul copilului care cred ca a fost cel mai nedorit moment din viata lor sotul meu stia toate amanuntele ce va urma dar eu nu stiam nimic.In fine sa incep sa va povestesc pe scurt reactiile la fiecare in parte soacra mea a baut in continu in cele doua orea cat am stat la masa numai shociu (un fel de votca tare de a lor)se facuse beata cumnata mea cea mai mare era fericita se vedea pe fata ei cu toate ca este considerata de toti putin nebuna cu capul ca la ei daca le zici la toti in fata ceia ce simti si daca mai ai si curajul sa le zici in public ca nu au dreptate zice ca esti Okashi adica dusa cu capul in mare parte ei invatati sa vorbeasca pe la spate tot ceia ce simt in fata numai un zambet si cei mai buni prieteni dar apoi cred ca daca ar fi in stare ti-ar face bucata in clipa urmatoare .Si sa continui cu cumnata mea cea mai tanara care era casatorita de ceva anii buni si era foarte suparata ca asteptam un copil inaintea ei au fost multe certuri in familie pe aceasta tema dar toate fara nici o schimbare noi eram fericiti ca vom avea un baietel si incepusem cu decoratiile dormitorului cu cumparatul patutului si tot ceia ce este nevoie la un nou nascut.Vizitele la doctor erau tot mai dese si vroiam sa optez pt o cezariana ca imi era tare frica de ceia ce ma asteapta prin nasterea naturala dar doctorul prietenul cel mai bun cu sotul meu mi-a zis ca este o mare greseala daca nu nasc natural am observat ca ii tremurau si mainile si tare frica imi era sa optez pt cezariana si sa fie facuta de el cu toate ca era un spital vestit si un doctor renumit am incercat acasa sa discut aceasta problema cu sotul meu si sa incerc sa optez pt alt spital si un doctor care sa imi ofere mai multa incredere ceia ce nu am reusit .A inceput si o cearta pt prima data in toti anii de casatorie intre noi caci acela este prietenul lui cel mai bun si el are incredere in el si multe alte jigniri la adresa mea ca nu stiu sa ii respect ca vreau sa fac numai ce imi place mie cu toate ca si eu si sora mea incercam sa ii explic ca cel mai bine este sa simt eu ca am incredere in doctor si nu el era in zadar nici o schimbare a doctorului respectiv.Mereu imi zicea ca sa ma gandesc la functia lui si sa nu il fac de ras prin mofturile mele care nu sunt reale .Am avut super cosmar o noapte imaginandu-mi cum nasc cu ipocritul ala de doctor care ii tremura mainile si deja parca imi era frica de aprpopierea nasteri dar incercam sa mai citesc cate ceva pe forum sa ma imbarbatesc singura.In urmatoarea zi ma duc iar la doctor ca fara sa imi dau seama ma trezesc ca am o pata rosie de sange pe chiloti eram super alarmata ma consulta eu foarte greu ma sui pe scaunul lor dar reusesc sa fac fata cu bine si imi zice ca am un fel de albeata sotul imi traduce din dictionar ca se cheama mucegai si este de la umiditate si umezeala de aici mie nu imi vine sa cred si il intreb pe doctor alte posibilitati sa apara de la ce mai poate fi si imi zice de la sapun daca faci alergie ceia ce eu nu il schimbasem si nu era problema apoi imi zice ca de la saune ceia ce eu nu fusesem si sfarsitul ca se poate si de la sot sa il aduca de pe la alte mandre mie atata mi-a ramas in cap ca el mi la dat sigur ca eu eram foarte igienica si aveam grija de toaote produsele ce le foloseam .In masina incepe intrebarile si observ ca se face rosu ca racul dar nu recunoaste ca ma inselat si din contra imi zice ca el de cand suntem casatoriti nu ma inselat cu nimeni eu ii zic fel si fel de chestii la nervii care ii aveam atunci ca trebuia sa ma duc o saptamana zi de zi sa imi faca spalaturi si sa ma dea cu nu stiu ce unguent pt a nu afecta sarcina si imi venea oribil de greu sa ma deplasez si cu urcatul si datul jos de pe scaunul lor ma enervam mereu.In fine au fost fel si fel de cazuri ca vroia sa faca accident cu mine imi era si frica sa ma mai sui in masina cu el incerca sa se bata sa faca scandal cu mine sotul meu drag si iubit ca sa pot pierde sarcina acesta era scopul lui dar fara sanse ca eu incercam sa nu ma enervez si sa stau relaxata sa nu ii afecteze copilului starile mele de stres.Intr-o zi ma trezesc cu nervi la pamant o iau pe sora mea deoparte si ii zic sa imi dea si ea un sfat ce se intampla in jurul meu ca eu nu mai inteleg imi era tare frica pe zi ce trece de tot ceia ce auzeam ce simteam si nu mai puteam sa scot la iveala care este motivul acestor probleme.Ii povestesc si ei toate amanuntele ce le-am patit si incepem sa plangem amandoua ca ia nu se astepta la o asa reactie a sotului mai ales cand isi aducea aminte ca in primele luni era asa de fericit si punea atat speranta ca vom avea un copil si cu aflarea sexului copilului toate s-au schimbat ne gandim noi ca poate ii vine greu cu ideia de a fi tata dar adevarul nu era chiar asa.inainte sa nasc cu o luna vad ca tot ma viziteaza avocatul nostru de familie incerc sa ma alarmez el imi zicea mereu la plecare sa fiu tare si mandra de mine ca voi avea urmatorul membru al familie un baiat si sa am grija sa fiu cuminte si tare cand voi naste ca el este viitorul nostru eu o iau drept compliment si mereu ma facea sa rad vizitele lui si ma bucura pe zi ce trece.La sase luni si ceva de sarcina sora mea hotaraste sa se intoarca in tara ca apoi nu mai putem sa ii prelungim viza si sa se intoarca inainte sa nasc eu cu cateva saptamanii o conduce sotul meu la aeroport eu ii zic cu lacrimi in ochii sa nu cumva sa se razgandeasca si sa vina sa fie aproape de mine cand nasc ne luam ramas bun si ea plecase spre tara in compania sotului la eroport caci eu nu faceam fata la drum lung mereu vomitam pana cand am nascut am avut simptomele de voma.Sarcina mergea bine intru in ultima luna cu bucurie mare si dorinta de a naste cat mai repede si sa imi vad si eu baitelu parca pe zi ce trecea dorinta era din ce in ce mai mare ,sotul meu se mai schimbase era mai aproape de mine ma iubea mai mult ne alintam mereu cu miscarile lui baby din burtica eram fericiti si asteptam cu nerabdare sa vina pe lume.Vizitele familie nu mai erau de nici un fel eu nici nu pomeneam de nimeni ma simteam uneori asa obosita si ametita si incercam sa ma odihnesc cat mai bine si sa imi adun puterile pt ceia ce va urma ajunsesem la 81 de kg de la 58 care le aveam inainte de nastere ma simteam cat o balena care abia se misca dar mereu radeam glumeam si ma bucuram de ceia ce ne asteapta ma documentam in continuare cu ce va urma ce face baby in burtica si apoi il mangaiam cu drag ii cantam la pian mereu ma relaxa foarte mult acest moment si pe mine si pe el nu mai era agitat cand auzea muzica cred ca asa reuseam sa il adorm cand era agitat in burtica.Ma anuntase si sora mea din tara ca nu a reusit sa faca rezervare la bilete in luna martie caci era programata nasterea pe 9 martie si ca va sosi mai tarziu am zis ca este ok sa ma anunte cand reuseste sa isi faca rezervarea la bilet si cand va sosi e ok ca oricum daca nasc am sa stau in spital o saptamana iar cand ajung acasa o sa am mare nevoie de ea .Mi-a venit dupa cateva zile si confirmarea ei ca va sosi in luna aprilie nu mai stiu exact pe ce data eu am zis ca asta a fost sa fie este ok am sa incerc sa fac fata pana vine ea cu bine la tot ceia ce ma asteapta imi iau inima in dinti si imi zic ca am sa reusesc ca nu sunt singura din lume intr-o asa situatie si am sa fac fata.Se apropie si mare seara a contractiilor ne bucram tare de ia cantam odata cu fiecare contractie ce venea prin somn impreuna ne ridicam si aveam cuvinte de alinturi pt baby pana cand observ ca nu mai pot dormi ca erau tot mai dese la 20 de minute cel tarziu.Imi fac mila de sotul meu ca era in miezul nopti ma duc in sufragerie imi iau un suc si incerc sa sun acasa la mama sa o intreb ce sa fac sa mai astept sau sa ma duc la spital .Ia imi zice ca nu are rost sa ma duc decat cand imi vin contractiile din 5 in 5 minute ca dureaza mult si ma chinui mai mult asa ca o ascul ma auzit si ea cum faceam si cum cantam cand imi veneau contractiile a zis ca tu in loc sa te alarmezi vad ca esti asa de bucuroasa adevarul ca eram cu toate ca imi era frica de nastere.A doua zi pe la ora cinci seara observ ca am contractii din 10 minute si ma urc in masina cu sotul meu si ma duc la spital optez pt internare cu toate ca doctorul imi zice ca mai am cateva zile cred pana nasc mi se pare absurd ce aud dar tac din gura si rad manzeste ca sa nu il supar.La ora 10 seara cand m-am asezat si eu nitel in pat sa ma uit la un film in camera de spital si sa astept ce va urma observ ca mi sa rupt apa sotul era dus sa imi ia o inghetata de jos ca amandoi ne internasem in spital mi-a promis ca va fi alaturi de mine si cand nasc eu speriata sun jos la receptie si le zic ca mi sa rupt apa adevarul ca a fost o clipa foarte placuta parca m-am mai golit si ma simteam cu puteri mai mari in acelasi timp cu asistenta ajunge si sotul meu era tare speriat si m-au luat cica sa ma urc pe un scaun cu rotile dar eu am refuzat elegant am zis ca sunt ok si pot sa merg pana jos si asa a si fort.ma duce in sala de operatie dotata cu toate masinariile ma speriat prima oara ma aseaza pe un pat care se ridica in fel si fel dar ma lasa intinsa ma pune in aparate ma echipeaza cu fel si fel de chestii dubioase care nu le vedeam rostul dar imi placea ca ma simteam alintata si bagata in seama suna doctorul ca el locuia langa spital la o vila foarte bine dotata si ajunge si el foarte suparat si obosit.Ma controleaza si imi zice ca am sa nasc pe la 5 dimineata sau 6 si ca el trebuie sa se odihneasca putin ca maine are o petrecere importanta am crezut ca lesin cand am auzit pleaca si zice sa il sune in caz de ceva.Nici bine nu iese de pe usa ca eu strig dupa asistenta sotul meu imi zice sa o las putin sa vorbeasca cu doctorul si eu dai tipete si mai tare de durere si hi hi hu ce ma invatase la aerobica ca trebuie sa faci cand nasti.Hop poc ca vine si asistenta eu simt ca explodez aveam o burta tare parca imi venea sa ma tai eu pe viu ca sa scap odata dar continui cu reactiile mele pana am trezit tot spitalu am fost rea tare dar nu aveam control de la sine imi veneau reactiile.Vad ca pregateste o injectie sa imi faca in acelasi timp cand imi vine iar o contractie sincer nu mai stiu ce sa intamplat ca am lesinat m-am trezit apoi si nu reactionam ce se intampla mai era apoi o doctorita langa mine se chinuia sa ma ajute la nastere toti erau verzi rosii la fata eu imi aduc aminte ca trebuie sa nasc ii intreb ce sa intamplat am lesinat imi zice ca nu dubios ca eu nu imi aduceam nimic aminte dar incerc sa fiu calma si sa fac ceia ce imi zice doctorita si sa nu imping sa nu ma incordez dar simteam ca nu mai fac fata si imi aduc aminte ca imi zicea sora mea ca ia cand nu reusea sa nasca a impins o data si a reusit la urmatoarea contractie imi fac si eu vand si imping tare si in acelasi timp tipam de parca ma stringea cineva de gat si aud alarma in jurul meu a iesit capul toti speriati asistenta fuge sa cheme doctorul doctorita sa aduca nu stiu ce si il roaga pe sotul meu sa tina capul baiatului care nu reusea sa iasa eu cand vad ce se intampla in jurul meu mi-am pierdut iar firul cred ca de frica si ma trezii cand la tras cred pe baby din mine a fost iar un moment in mintea mea de adunare pana am relaizat ce se intampla m-am trezit cu baby pe burta si cu o senzatie de nu o pot descrie de usurare bucurie si reusita eram cea mai fericita nu mai simteam nici o durere cu toate ca ma taiase in sus nu m-am rupt in jos deloc.Pana la urma ajunge si doctorul tot speriat si vine sa ma coase pe viu sincer nu ma durea stiti toate cele ce a-ti nascut ca nu se mai simte nimic dupa nastere o cusutura e floare la ureche dar nervoasa de absenta lui ma ridic cum eram eu asezata pe scaun su picioarele sus si ii zic foarte clar sa inteleaga in limba lui "Tu chiar esti prost nu stii sa faci o anestezie inainte sa ma cosi"el se inroseste tot se uita la mine cu frica imi face anestezie ma coase ne felicita era tare speriat ca nascusem in doua ore ceia ce el in mintea lui era anormal .Dupa o ora imi da copilu sa il alaptez ne duce in camera noastra refuz sa imi ia copilu jos stau toata noaptea cu el ne bucuram de frumusetea ce a aparut in viata noastra era tot rosu manca de parca nu se ma satura avea un plans atat de frumos a fost cea mai frumoasa zi din viata mea cu toate ca am tras atatea inainte.Sotul meu isi cere scuze ca nu ma asculta si ca nu ma lasat sa imi schimb doctorul ca el nu sa deranjat sa fie aproape de noi cand am avut nevoie dar il inteleg si ii zic ca de acum il rog sa ma inteleaga si el si sa nu ma critice cand vreau sa iau o hotarare ce imi apartina.A doua zi vine sotul meu cu un buchet mare de flori si cun un cadou intr-o cutie se pune in genunchi langa patul meu isi cere scuze pt tot ceia ce am tras la nastere incepe sa planga ma felicita ca am reusit si in acelasi timp imi zice ca el nu a vrut sa ma piarda nici odata ca acum a realizat ce facea el de eu nu ma mai trezeam din lesinuri ca acum noi suntem tot pt el am inceput amandoi sa plangem ca doi copii ne imbratisam impreuna cu baby intre noi si intr-un final ma roaga sa deschid cutia eu am zis ca cred ca mi-a luat un inel sau ceva simbolic cand o deschid i-am zis sa tina baiatul sa nu lesin iar el radea de nu mai putea ma intreaba daca imi place era visul meu ceia ce imi daduse un ceas rolex ultimul model cu diamante pe el ma felicita inca odata si imi zice ca il merit din plin si ca toata perioada cand eu am fost insarcinata el a pus banii deoparte sa imi faca cadou acest ceas dorit.A fost frumos momentul ma simteam o femei relaizata sufleteste iubita si cu un baby care o sa fie toata viata noastra iubirea cea mai tare ce ne va leaga si uitasem de tot ceia ce a fost neplacut in aceasta sarcina.Vine si ziua externari ne ducem acasa el umpluse dormitorul copilului cu baloane ii cumparase in plus o chestie cu anumite melodii ce se lega de patut eram tare bucurosi ca suntem trei in casa.Mi-a venit greu pana am reusit sa invat tot ce era necesar in ingrijirea unui copil dar ma descurcam pe zi ce trece cat mai bine.Dupa doua zile de sosire acasa isi face anuntata vizita soacra mea si noi acceptam vine nu ia copilu deloc in brate cica ii este frica ii povestim in mare cum a fost nasterea si apoi ma duc sa il adorm pe baby si fara sa imi dau seama adorm si eu cu el pe picioare in capatul patalui si ma trezesc fara sa imi dau seama ca aud baiatul ca tipa ma ridic in fund baiatul nu era pe picioare ma uit langa pat nu era eram buimacita toate s-au petrecut asa de repede si il vad pe spate trantit pe podea langa usa am crezut ca lesin credeam ca nu ma mai tin picioarele sa ajung mai repede la el si era distanta mare de la pat la usa nu reusea sa ajunga doar daca putea sa zboare.Il iau tremuram toata ma duc prin casa sotul dormea in sufragerie se sperie si el cand ma vede cat de tare tremur cu baiatul in brata ma duc sa o caut pe dracia de soacra-mia si o vad toata tremurata si ea in alt dormitor ma uit la ea ma uit la sotul meu si ii zic ca mi-am gasit baiatul jos trantit la usa el imi zice ca a cazut din pat eu ii zic ca nu e posibil sa ajunga pana la usa el imi zice ca poate fantomele eu nervoasa ii zic ca fantoma de mata si sa o scoata afara din casa pana nu o iau la bataie.Intr-un final imi revin amandoi eram socati repetam sa gandim ce se putea intampla ne dam seama ca numai ea era devina mai era si beata cand plecase si el isi cere scuze zice ca ii pare rau pt ceia ce am simtit si ca va incerca sa nu mai avem vizite asa dese din partea ei asa si a fost o perioada buna de timp iar apoi cand venea in vizite incercam sa stam jeana pe ea ce face.Toate probleme erau din cauza ca noi aveam un baiat care mosteneste toate averile lor din familie si era un testament al tatalui care zicea ca primul nascut baiat in familie va lua toate drepturile dupa moarte mostenitorului el fiind sotul meu eu nu stiam nimic ce se intampla in jurul meu pana venise avocatul acasa la noi sa semnez anumite hartii care mi le-a explicat in parte sa le inteleg ca pana la 18 ani eu trebuie sa am grija de tot ceia ce este legat de copilul meu.SI in final ca sa trezit baiatul si nu mai pot scrie vreau sa va zic ca am zile cand ma simt cea ma fericta femeie din lume dar am si zile cand imi vine sa fig de toti sa imi iau baiatul si sa plec din aceasta tara care uneori nu are inima nu vreau sa jignesc pe nimeni cu aceste cuvinte eu ii iubesc dar uneori ii si urasc .Asta e viata eu nu am putere sa ii schimb cand este de vorba de banii in joc sunt capabili si sa omoare.Numai bine la toate mamele si nu numai la toata lumea va doresc multa fericire si va citesc mereu articolele cu drag.Ups am reusit si eu sa scriu cate ceva despre nasterea si cosmarul ce l-am simtit in trecut.

Raspunsuri

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns hannen spune:

Sa va traiasca baietelul si sa fie sanatos.
Iar voi ,parintii lui sa fiti fericiti ,sa va iubiti si sa va bucurati de el.
pt bb-el,care nu ne-ai zis cum il cheama

http://community.webshots.com/user/nicoleamira

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Lia spune:

Bine ai venit!Sa va traiasca bebelusul!

Lia&Andrew

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns azumi spune:

Iti doresc sa ai un bebe sanatos si cuminte!

Pupe

ana

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns sigrid26 spune:

Sa va traiasca bebelusul!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Ozy spune:

Multumesc tuturor pt urarile ce mi le-ati facut ma simt si mai fericita .Cu ocazia zilei de 1 Martie va doresc tuturor Femeilor sa fiti iubite si fericite la maxim!Am trecut cu greu prin toata perioada nasterii dar sa meritat cu asa o scumpete de baiat langa mine uit de toate ,in cazul meu am ajuns la concluzia ca un copil te poate vindeca de toate ranile sufletului si te face cea mai fericita mama din lume.Baby al meu este un copil cuminte si foarte ascultator ne raspunde la iubirea ce o simtitm pt el cu aceiasi tandrete ,a inceput sa vorbeasca si romaneste cu parinti si frati in tara cred ca intelege chiar mai mult decat japoneza ceia ce imi doresc sa il invat limba noastra la perfectie ca cea japoneza o sa o invete cu siguranta cand se duce la gradinita la 3 anisori.Numai bine tuturor si multa sanatate acum ma duc pe site sa vad ce a-ti mai scris si voi in anumite mesaje ce le-am pierdut .

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns tlaura spune:

Ozy, sa-ti traiasca bebelusul, sa creasca mare si sanatos!
Si nu in ultimul rand, "Bine ai venit" la "despre copii. com"!



Laura, mama lui Andrei

http://community.webshots.com/user/tcatlaura

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Ozy spune:

Buna Hannen iti scriu cateva cuvinte speciale ca imi vine sa iti mananc fetita din priviri cat de reusita este si frumoasa acum ce am reusit si eu sa ma invat cate ceva pe aici si sa iti vad si fetita la albumul foto e scumpa si frumoasaaaaaaaaa!Esti o femeie norocoasa cu asa fetita langa tine ,Multi pupici ,multa sanatate si sa va iubiti.Cat imi dorec si eu o fetita dar imi este frica de nastere cred ca am cosmar sa fiu insarcinata inca odata dar poate in timp ma voi razgandi.M-am uitat si la baietelul tau Lia este foarte frumos duce putin cu al meu sa iti traiasca si multa sanatate si tie .O sa cucereasca multe inimi prin japonia si cred ca se face pe zi ce trece tot mai chipesh si daca il mai auzi si vorbind imi imaginez cat de scump este.Si ultimul dar nu cel din urma m-am uitat si la baiatul lui Thlaura are ochii si privirea tare draguta pare un copil cuminte si fericit dar cred si eu ca are motive sa fie fericit cand esti mereu alaturi de el. Va pup pe toate va multumesc inca odata ca mi-ati citit mesajul meu cand mai bun cand mai rau parca nu imi vine nici acum a crede ca am reusit sa scriu fara sa ma mai gandesc de doua ori l-am si trimis.Tot grupul de fete baieti sa traiasca!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns lorelei_19 spune:

Ozy, sa-ti traiasca printzishorul si sa va bucuratzi de el! da arata-ne si noua poze de-ale lui ca ne-ai facut curioase!
Pupici si o primavara minunata!

Lorelei & Family

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns angel_jp spune:

Sa va traiasca printisorul,sa te bucuri alaruri de el si al tau sot,ai sa vezi ca in timp poate o sa treaca suferinta ,incearca sa uiti ,acum sa fi mandra si sa-ti ingrijesti puiul,nu o mai lasa pe scorpia de soarca-ta sa se apropie fara stirea ta ,de copilas.
Iti doresc tot binele din lumeSa fi fericita!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Ozy spune:

Multumesc Angel de sfat mie pana a ajunge la situatia aceasta cu soacra nu ma feream deloc de ei si aveam incredere foarte multa in toti dar acum sincer cand o vad chiar ca scorpie imi vine sa o fac dar pe o parte o inteleg ca ii vine greu sa lese totul unei straine macar daca eram si eu de a lor cred ca aici este oftiga lor cea mai mare si neputinta de a lasa familiei adica la fetitele ei oricum asta e problema lor eu nu m-am bagat in jocul lor cu stiinta de ceva asa a fost sa fie si fiecare cu norocul si sansele vietii.Imi cer scuze de intarziere numelui ca nu l-am scris baiatul are un nume de invingator pt ceia ce am tras oricum era ales numele dupa o prescurtare din numele tatalui deci il cheama HIRO si implineste 2 anisori chiar in saptamana zilei mamicilor pe 6 a ajuns si cadoul vietii mele sa gandit sa fiu in forma cineva de sus pana de ziua mamei .Sincer vreau sa scanez si poze dar nu stiu cum am sa mai caut pe aici sa vad daca gasesc ceva explicatii pe aceasta tema si cum aflu am sa ma ocup sa le scanez la album sory ca nu ma pricep. Multi pupici la toate ca m-ati primit printre voi si bafta multa in cresterea puiului cele ce aveti

Mergi la inceput