FIV 8

FIV 8 | Autor: Tia

Link direct la acest mesaj

Raspunsuri

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns anemary_M spune:

BUNA,
In curand cred ca am sa ma alatur voua,pt.ca se pare, ca si in sit.noastra, FIV-ul este ultima solutie.Stiu ca s-a mai vorbit pe forum despre pret,dar acum nu gasesc si v-as ruga sa-mi spuneti cam la ce suma se ajunge, inclusiv cu tratamentul de stimulare.
M-ar interesa daca face cineva FIV la Giulesti, pt.ca la MEDSANA am vazut preturile.
Va multumesc .

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns oanamagda spune:

la giulesti eu stiu ca taxa e 1.100 euro pt fiv; la timisoara e 250 euro, dar nu au crioprezervare(nu pot ingheta embrionii ramasi);
iar pt tratament: 5 fiole de menogon costa 38euro; poti sa iei in calcul cam 10 cutii; mai trebuie sa adaugi diphereline, utrogestan, pregnyl si ce iti va mai indica dr; cam 600 euro un calcul aproximativ; plus ceva analize obligatorii(hiv, hepatita b,c, etc); astea ar fi cam 100eur; asta e un calcul facut, asa, groso-modo, stii doar ca socoteala din tirg nu se potriveste cu cea de acasa..
oana

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns oanamagda spune:

scuze, am uitat sa mentionez ca o cutie are 5 fiole;

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns ileana spune:

Merci gagici,

Fac dozari pt. FIV, dar cred ca o sa le mai fac odata luna viitoare, ca precis nu o sa-i placu lu' Ancar. ( sunt facute in Brasov, si nu o sa stie etalonul masinii).
Raluca, zi-mi si mie ce analize ai mai facut pt. Fiv? SA LE FAC DIN TIMP...CA SA NU SIMT NICI LA BANI ....sa nu-i dau pe toti de-oadata...
A...sunt ca aia care-si injecteaza heroina...sambata mi-am donat ziu 21 si a reusit fiintaaia sa ma invineteasca...

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns anemona spune:

Am si eu o veste: bebelusul meu e fetita.
Inca o fetita dupa Simonica, Alexandra si micutza lui Cloe.
Asadar, asteptati-va la fetite, fetelor!

Pupici,
Anemona

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Tia spune:

sa-ti traiasca sufletelul

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns vali02 spune:

Anemona, se pare ca fetitele sunt din start niste mici luptatoare. Chiar, nu am vazut nicaieri nici o statistica cu repartitia pe sexe a copilasilor FIV. Dar eu stiu mai multe cazuri cu fetite. Nastere usoara si sa te bucuri de ea!
Stie cineva ceva de Gabi?
Vali

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns oanamagda spune:

felicitari pe bebita, anemona! vreau si eu o fetita..daca ai pile la Cel de Sus, pune te rog o vorba buna si pt mine..
pupici pt cea mica si frumusica,
oana

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Cloe spune:

Anemona,
felicitari! Sa dea Dumnezeu sa fie sanatoasa si sa va aduca numai bucurii!!!
Va pup pe toate
Cloe

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns monbb1 spune:

Bravo Anemona! Sa fie intr-un ceas bun , sa ai nastere usoara si o fetita sanatoasa si fericita.

Nu-mi amintesc sa fii spus Gabi ca pleaca pe undeva. Deci Gabi, da un semn de viata!

Karula, toate bune la tine? Ecografia buna, transferul la sfarsitul lunii?

Eu pandesc semne desi incerc sa nu. De azi intr-o saptamana o sa am raspunsul.

Mergi la inceput