FIV 8

Raspunsuri - Pagina 2

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns buflea spune:

Monbb, tin si eu pumnii stransi si parca si mie imi este cida ca nu s-au putut congela ceilalti ...dar nu conteaza, din 3 trebuie sa se prinda unul.
Desi nu scriu prea des, citesc constant si sufar alaturi de voi ...

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns karula spune:

Anemona se pare ca n-am fost o prezicatoare buna, dar fetita ta va fi cu siguranta o minunatie! Sa-ti traiasca si sa-i aduci ma gandesc si un fratior, ce zici?
Sunt bine, da, multumesc Monica de intrebare. Maine merg din nou la eco si ramane asa cu ET, la sfarsitul lunii. O sa am o saptamana libera dupa ca asa s-a nimerit, m-au rugat niste colegi sa facem cateva schimburi. Monica, imi pare rau de vestea cu restul de blastocisti... Sa fie asta ultimul necaz al tau in materie de fiv!
Gabi?! Si eu sper ca doar a luat o pauza de net, si nu sunt alte neplaceri.
A, Monica, de data asta nu o sa mai vanez nici un simptom, am experienta tuturor simptomelor false, mi-a ajuns!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Ellena spune:

Anemona, felicitari, sa va de-a Dumnezeu sanatate, sa ai parte de nastere usoara.

Anemary eu sper sa fac un FIV in aprilie la Giulesti.
FIV: 1300 USD;
FIV + ICSI: 1800 USD
Astea sunt preturile din protocolul financiar, in decembrie. Nu cred sa se fi modificat. Medicamentele sunt scumpe, cel putin menogonul ~400.000 lei. Dipherelinul am inteles ca are pretul apropiat cu cel din Ungaria (de 3,75 a costat ~7.200.000lei). Dr spunea ca ajunge in jur de 1000 USD tratamentul.
Analizele pentru FIV pentru mine si sotul meu m-au constat 1.850.000 lei.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns anemona spune:

Fetelor, va multumesc mult pt gandurile voastre bune.
Eu, insomniaca de mine, va scriu tot mai dimineata, ca nu mai am somn deloc.
Ralu, no problem ca nu ai prezis, acum sunt bucuroasa de vestea asta si probabil ca asa trebuia sa fie, ma gandesc. Ai grija de tine si da-ne vesti bune, poate tu si Monica o sa echilibrati balanta cu cate un baietel!
Monica, nu te mai gandi la blastocistii aceia, ci la cei din burtica ta. Ei sunt acum cei mai importanti si de la ei asteptam surprize placute. Si lasa simptomele pentru mai tarziu, ai tot timpul sa le simti!
Elena, de data asta trebuie sa fie bine. Fa-ti socotelile si vezi daca nu iesi mai ieftin cumparand din Ungaria. Eu am iesit la 600 euro, drumul in Ungaria a dost doar 1,2 mil lei si n-a durat nici 24 ore, deci s-a meritat! Stiu ca la Giulesti ei vand menogon, dar nu trebuie sa te simti obligata sa iei de la ei. Trebuie sa fie totul in avantajul tau, caci banii o sa-ti fie necesari si dupa. Asa ca fiti cat mai econoame, fetelor, ca bani o sa va tot trebuiasca!
Gabi, te asteptam aici, la datorie! Vezi bine ca ti-am luat locul cu mesajele matinale, asa ca te rog sa revii, ca eu nu ma voi putea trezi in fiecare zi asa dimineata.
Va urez o zi frumoasa si plina de surprize placute!

Anemona

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Monica-Elena spune:

Sa-ti traiasca sufletelul Anemona si tie Cloe iar voi fetelor care va pregatiti de FIV multa bafta si nu uitati ca trebuie sa dati de baut

Monica

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Pia spune:

Buna dimineata dragelor, ce-mi pac vstile bune, Anemona sa-ti traisca bebica si sa vina sanatoasa pe lume, sanatate multa si pipici dulci.
Ralu ma bucur ca esti bine, te astept pe msn.la o cafeluta.
Cloe nastere usoara si copii sanatosi.
Anemary preturile FIV de la Giulesti sunt cele spuse de Elena.
Monica iti tin pumnii si astept vestea buna, nu te mai stresa ce a fost a fost, stai cumintica.
Chiar ce-o fi cu Gabita sa speram ca nu s-a intamplat nimic.
Va pupicesc

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns anis spune:

Anemona sa-ti traiasca printesa..si sa fie totul ok..

Cand o sa i ceva poze.sa ni le arati si noua ok?

Nici eu nu am mai vb cu Gabitza de mult..ma intreba de inseminarea de la Giulesti..de la Cocei de fapt si pe urma a disparut....
Cand aflati eva de ea..dati-mi si mie de veste!



AniS

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns monbb1 spune:

Merci, da, incerc sa fiu cuminte si chiar sunt, ma uit la filme, mai lucrez pt servici de acasa ba chiar azi ma duc sa ma tund si sa ma vopsesc suvite ( ar fii a3a oara in viata cand ma vopsesc!, dar vroiam de mult si nu ma mobilizam).
Subconstientul ala tot sta la panda dar ii explic periodic ca trebuie sa asteptam.

O zi buna la toate.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Corina G spune:

Bravo Anemona, sa ai o fetita frumoasa si sanatoasa. Felicitari!!!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns monbb1 spune:

La tine cum inainteaza, Corina, i-ai auzit inimioara?

Mergi la inceput