FIV 5

FIV 5 | Autor: gabid

Link direct la acest mesaj

Suntem optimiste si increzatoare ca data viitoare va fi bine.



Gabi si Simonica de 2 anisori .

Raspunsuri

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns gabid spune:

Este posibil sa te simti insarcinata dupa 2 zile de la ?Nu stiu ce sa spun.Dupa 2 zile a inceput sa se umfle burtica,sa ma doara burta altfel decat la ciclu,sa am sanii intariti si sa simt mancarimi...ceva ciudat.Simptomele s-au accentuat acum dupa 8 zile.Am inceput sa iau si utrogestan.Sunt obosita si am deja ameteli.Nu stiu ce sa mai cred.Nu m-am protejat cu nimic.Am facut drum la Bucuresti,stat in picioare si la serviciu cu nemiluita.Oare sa fie adevarat?Nu pot sa cred ca e adevarat totusi.Astept vinerea viitoare ac sa fac un test de sarcina.Acum o sapatamana vineri va spuneam ca se inatampla ceva si chiar am facut-o.




Gabi si Simonica de 2 anisori .

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns anemona spune:

Gabi, am auzit de atatea cazuri de fiv si apoi o sarcina naturala, incat nu te mira ca ar putea fi ceva! Bafta multa, sa fie cu ochisori!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns crinuta spune:

Gabi, ce fel de mancarimi ai, de sani? Dar pe tine nu te dor sanii dupa ovulatie pana la menstruatie?

pupici
Crinuta

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns gabid spune:

Crinuta,pe mine nu ma dor sanii deobicei in fiecare ciclu asa.Doar inainte de ciclu ma dureau.Acum ma dor si uneori simt ca ma manaca,serios!O durere,usturime si mancarime...nu stiu cum sa ma explic.Problema este ca ma doare spatele si burta.Burta ma doare tare,defapt si la ovare simt intepaturi si am senzatia de apasare pe vezica urinara.Tot timpul imi vine sa merg la baie!Am mai avut odata anul trecut asa dupa tratamentul naturist si nu a fost nimic.{poate ca anul acesta sunt mai norocoasa!).Aseara am luat si un scopantil pt ca ma durea burta cu crampe.
Nu stiu ce sa spun.Nu vreau sa ma bucur degeaba.Ar fi prea frumos ca sa fie adevarat!
De o luna jumatate tin tratamentul naturist al Liviei,de o saptamana am oprit ceaiurile pt ca ma simteam rau.Retinusem lichidele in corp pt ca se intamplase ceva in interior...
Ma rog la Dumnezeu sa fie bine dar cu ce are sotul meu sperantele sunt mici.




Gabi si Simonica de 2 anisori .

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns anis spune:

Gabi sa dea Dumnezeu sa fie de bine!
Ce coincidenta si eu tot de 1 luna si jumatate , spre doua tin tratamentul Liviei si eu l-am oprit acum vreo 10 zile, aveam acceasi senzatie ca retineam tot ce beam . Inainte eliminam tot si faceam drumuri dese la baie. CIUDAT!

Ar fi superb!




AniS

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns anis spune:

Cea mai pregnanta chestie pe care am simtit-o ,a fost azi cand temp a scazut de la 37 la 36.9 si tot azi sunt 7 zile de la ovulatie si inseminare. Dupa care toata ziua, azi am simtit ca parca imi vine menstruatia....si ma doare de vreo 2-3 zile in partea ovarului stang , acolo luna asta nu au fost foliculi nimic, dar eu am uterul deviat spre stanga....e imposibil ,pt ca sunt de abia in a 20-a zi si ciclul meu cel mai scurt e de 28 de zile.
Deci si acum simt ca parca imi vine menstruatia si a inceput sa ma doara spatele, mijlocul..in rest sanii sunt ok..aaa si retin lichidele.

Ar fi super sa reusim, indiferent de metoda!



AniS

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns gabid spune:

La mine problemele au fost de la rinichi.Astazi totul a revenit la normal.Numai simt nimic deosebit.Exact la fel a fost si acum un an in urma ceaiurilor Liviei.Mie personal tratamentul ei nu imi face bine.Acum sper ca rinichii sa revina la normal.Trebuie sa fiu perfecta peste 2 luni.




Gabi si Simonica de 2 anisori .

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns crinuta spune:

Gabi, daca tratamentul Liviei nu iti face bine, incearca alt tratament naturist. EU personal am oroare de tincturi, de cand m-au dereglat pt 3 luni.
Vei gasi ceva care sa ti se potriveasca.
Esti sigura ca e din cauza rinichilor? Si eu am deja crampe, asa am eu inainte ciclu cam u o saptamana. Of, de n-ar venit.
Eu zic ca poti totusi sa iti faci un test, asa ca sa fii sigura.

pupici
Crinuta

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns gabid spune:

O sa-mi fac un test pe la sfarsitul saptamanii viitoare.Oricum simptomele de burta umflata numai exista...sanii ma dor dar nu exagerat de tare.Cilul urmator o sa-mi fac eco in ziua 12 ca sa vad si eu cum stau.



Gabi si Simonica de 2 anisori .

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns gabid spune:

La mine nu se produce ovulatia si nu inteleg de ce.FSH,LH si estradiol bun.Progesteron mic tare pt ca nu am ovulatie.Avand in vedere ca sunt in lotul FIv de primavara Ancar nu mi-a mai dat nimic sa iau.La primul FIv eram total dereglata hormonal,acum sunt bine in afara de progesteron.Se pare ca va trebui sa incep utrogestanul inainte de normal.Eu am oprit ceaiurile dar continui sa iau Kamaiany care este pt reglarea hormonala a organismului.
Ralu,cum se numeau ovulele vaginale care ti le-a dat Ancar si tie pt vaginita?Am uitat cum se numesc si as vrea sa mai fac o doza in ianuarie.
Uf,numai am rabdare deloc!abia aastept as treacaa si decembrie si sa incep procedura FIV.Banii abia in martie ii avem,aici e problema ca faceam eu FIV in lotul acesta...



Gabi si Simonica de 2 anisori .

Mergi la inceput