FIV 5

Raspunsuri - Pagina 2

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns anis spune:

Gabi,mie Ancar mi-a dat sa i-au Poliginax.
Pupici si sper ca esti mai optimista!



AniS

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns crinuta spune:

Gabi, sanii nici nu trebuie sa doara exagerat de tare.
Daca doar progesteronul este mic, asta se rezolva. Eu spun ca stai bine.

In ceea ce priveste Polyginax, e apa de ploaie. La mine nu a avut nici un efect.

pupici
Crinuta

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns gabid spune:

Multumesc pt ovule.Acestea erau.Crinuta,mie mi le-a dat in urma analizei bacterilogice...mie mi-au facut bine pt ca aa disparut scurgerea.
Anis,am avut eu si momente mai grele decat niste simptome false de sarcina.Acum un an era la fel dupa tratamentul cu plante...deci din cauza lor ma simt rau.Inca am dureri de spate si in zona rinichilor coborand spre ovare...




Gabi si Simonica de 2 anisori .

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Ellena spune:

Buna,
Am facut azi eco din ziua 8. Nu stau prea bine ov drept 2-3 foliculi de 11 mm iar cel stang 2 de 11 - 12 mm sau poate invers. Cam putini si cam micuti a spus dr. O crestere normala ar fi de 2 mm pe zi.
Mai apar si altii? Dr mi-a spus ca nu si nici nu mi-a crescut doza de Menogon (tot 3 fiole pe zi).
In sfarsit mi-au gasit si rezultatul la dozari. Si astea se pierdusera. Nici aici nu stau prea bine.
FSH = 10,342 (normal 2 - 10), LH = 8,62 (n: 2-20), Estradiol = 42,007 (n: 30-120), Prolactina = 17,651 (n: 2,36-25,15).

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns anis spune:

Gabi, de ce nu iei din tratamentul Liviei doar plantele care stii ca iti fac bine? Eu asa am facut..



AniS

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns anis spune:

Ellena, da intr-adevar foliculii sunt cam micuti, dar poate tu ai ovulatie mai tarzie. Ai luat si medicamente?
Pe partea analizelor hormonale , eu as repeta doar FSH , e foarte important(semn de imbatranire a ovarelor si de terminare a stocului de ovocite)in rest stai bine..
Si mie mi-a iesit mare...si am doar 27 de ani....nu are legatura neaparat cu varsta.
Repeta analiza FSH!



AniS

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Ellena spune:

De 8 zile fac stimulare cu menogon, cate 3 fiole pe zi. Atat.
Si dr. mi-a spus la fel. Sunt cam pe terminate ovulele mele. Iti inteleg sentimentele. Eu am 31 de ani si problema cea mai grava e la sotul meu. Nu are forme normale de .
Exista un Dumnezeu acolo sus si sper ca ne va ajuta.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns gabid spune:

Anis,de unde sa stiu eu ce plante imi fac bine?Acum iau Kamaiany care contine mai multe plante si regleaza toate functiile feminine.Mie nu imi face rau.Tot sper sa-mi regleze progesteronul...Iau si tinct de muguri de zmeur care este impotriva avortului.In rest numai iau nici o planta.Astazi merg la farmacie si imi iau diuretin ca sa elimin lichidul si sa imi reglez rinichii.cred ca trebuie as renunt si la sare.
Eu am FSH 4 si ceva in ziua 3.E super!Cred ca iarasi o sa fac o gramada de foliculi la stimulare.Poate o intrec pe Ralu dar numai sa nu fac si hiperstimulare!Glumeam,as vrea sa obtin macar 11 embrionasi ca data trecuta.Imi doresc sa fie fetite pt ca ele se prind mai repede si BINE.
Abia astazi suna sotul meu la Medsana si va dau detalii in legatura cu spermograma lui.Nu cred eu sa fie o minune dar speram!Am avut faxul la magazin si nu puteam cere acolo rezulatul ac sa se benocleze si altii.
Voi ce faceti de revelion?Noi stam cu Moni la televizor.L-am intrebat pe sotul meu unde putem face revelionul cu Moni si mi-a spus "la televizor!"Asta e!Mi-ar place la munte dar cine ne primeste cu Moni ?




Gabi si Simonica de 2 anisori .

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns gabid spune:

Spitalul TBC este aproape de Gara,pe langa liceul Sanitar.Sunt f aproape de parcul mare,cam 5 minute fac de la mine pana in parc si vreo 20 minute pana in centru.E o zona f.linistita.
Avem 2 magazine.Unul este pe Str Banca Nationala,o strada care leaga Mioritei de Banca Nationala(str G bacovia) si celalt pe Energiei,aproape de RMB(restaurantul Militar Bacau-parca asa se cheama).Magazinele noastre se numesc GEORGIANA dupa al doilea nume al fetitei.Suntem la inceput si nu merge chiar SUPER dar sunt ale nastre si suntem incantati.Am inchiriat spatiile dar visam sa ne luam candva un spatiu al nostru mare si acolo sa facem un supermarket imens.Toti avem voie sa visam!
Eu si sotul meu am terminat facultatea de Chimie Alimentara la Galati si acum facem comert.
Tu ce faci cu tratamentul tau?E bine?Eu am avut 11 embrioni acum 3 ani jumatate.Sper ca in martie sa am tot asa.Nu imi pun sperante sa reusesc din prima dar dina aadoua incercare trebuie sa reusesc!




Gabi si Simonica de 2 anisori .

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns denisa73 spune:

Eu maine ma duc la doctor si incep si al doilea medicamet pentru stimulare,caci pana acum am facut decat Gonal f.

Mergi la inceput