Toate forumurile Generatia 'Desprecopii.com' / Teme specializate  Asteptand o minune in viata noastra !

FIV 4

Pagina urmatoare

Autor Subiectul precedent Subiect Subiectul urmator
Pag. din 14

gabid
gabid

2994 Mesaje

Link direct la acest mesaj  Arata profilul  Trimite mesaj Yahoo lui gabid Adauga semn de carte la mesaj Trimite gabid un Mesaj Privat

FIV 4

Suntem optimiste si increzatoare ca data viitoare va fi bine

Gabi si Simonica de 2 anisori .
      (0 aproba) (0 dezaproba) |
gabid
gabid

2994 Mesaje
Link direct catre acest raspuns  Arata profilul  Trimite mesaj yahoo luigabid Adauga semn de carte la raspuns Trimite gabid un Mesaj Privat
Am facut alt subiect FIV 4 ...

Ralu,totusi Ancar ramane un domn!Vesti bune,rele...le da el!Toata stima si respectul pt acest om!

Mergi la inceput

Pia

655 Mesaje
Link direct catre acest raspuns  Arata profilul  Trimite mesaj yahoo luiPia Adauga semn de carte la raspuns Trimite Pia un Mesaj Privat
'neata fetelor,
Anemona FELICITARI, sarcina usoara si ai grija de tine si de bebe/i.
Cored nu-ti pierde speranta, poate poate sunt sanse.
RALU draga mea nu-mi vine sa cred, sunt trista pt.tine, eram asa de sigura ca vei reusi, cuvintele sunt de prisos, stiu prin ce treci crede-ma dar trebuie sa mergi inainte, data viitoare va fi bine, nu-ti pierde speranta, sunt alaturi de tine
Va pupic
Mergi la inceput

karula

1178 Mesaje
Link direct catre acest raspuns  Arata profilul Adauga semn de carte la raspuns Trimite karula un Mesaj Privat
Fetelor, n-am murit... Am ratat un fiv. Primul. 75% dintre femei il rateaza...
Mai ciudat e ca de cand m-am culcat aseara simptomele de ciclu au disparut total, si sunt in a 31 zi. Eu nu mai sper ACUM nimic, dar m-a derutat Ancar care mi-a dat sperante, sau mai bine zis nu m-a lasat sa disper. Tot ce-mi doresc acum e sa nu fie vreo dereglare urata sau ceva care sa necesite un alt tratament. Altfel, cand imi da el unda verde voi face un nou ET.
Va multumesc tuturor pentru ganduri. Strangem randurile si o luam de la capat.
Cu drag.
Mergi la inceput
tumpi
tumpi

4511 Mesaje
Link direct catre acest raspuns  Arata profilul  Visiteaza pagina lui tumpi  Trimite mesaj yahoo luitumpi Adauga semn de carte la raspuns Trimite tumpi un Mesaj Privat
Karula, fi tare, defapt tu esti o luptatoare si nu vei ceda, nu uita ca noi suntem alaturi de tine.

Ioana
Mergi la inceput
denisa73
denisa73

1050 Mesaje
Link direct catre acest raspuns  Arata profilul  Trimite mesaj yahoo luidenisa73 Adauga semn de carte la raspuns Trimite denisa73 un Mesaj Privat
Nu te ingrijora Raluca, ca nu e dereglare ci asta se intampla de la progynova si utrogestan. Ele intarzie ciclu.
Mergi la inceput
anis
anis

8477 Mesaje
Link direct catre acest raspuns  Arata profilul  Trimite mesaj yahoo luianis Adauga semn de carte la raspuns Trimite anis un Mesaj Privat
Felicitari fetelor care au reusit!

O sa reusim si noi celelalte care ne chinuim de ceva vreme, sau am avut ghinion, sigur va veni si ziua noastra.Nu disperati (desi eu nu mai am asa de multa rabdare..si disperarea apare pe la colturi)sigur DUMNEZEU are planuri pentru fiecare.

Haideti sa fim optimiste , ca sa avem de unde sa renanstem si sa incepem o noua batalie!

AniS
Mergi la inceput
ileana
ileana

1703 Mesaje
Link direct catre acest raspuns  Arata profilul Adauga semn de carte la raspuns Trimite ileana un Mesaj Privat
Singura nostra sansa este sa nu renuntam...chiar daca incercam si momente de disperare.
Sper alaturi de tine Raluca..il sti pe Ancar daca nu exista sansa ..iti spune...daca este speranta...nu o lasa sa moara!

ileana
Mergi la inceput
oanamagda
oanamagda

139 Mesaje
Link direct catre acest raspuns  Arata profilul Adauga semn de carte la raspuns Trimite oanamagda un Mesaj Privat
eram datoare cu un raspuns la intrebarile voastre: eu am fost la dr corina neamtu, are program miercuri la clinica sanador, in restul zilelor o gasiti la Spitalul Parhon; ea mi-a fost recomandata de dr Niculescu de la Giulesti; e foarte bine pregatita, stie cum sa trateze pacienta, mi-a facut o impresie f buna; dereglarile hormonale la mine vin de la hipofiza("sefa" cum a numit-o dr neamtu); tot ea mi-a spus ca trebuie sa muncim putin sa produc ovocite de calitate; ideea e simpla: la pacientele cu dereglari hormonale mari ovocitele obtinute prin stimulare sunt multe dar de imature; de preferat e sa ai ovocite mai putine si mai bune calitativ; tratamentul pe care il voi lua consta in metformin, pastile pe care le iau diabeticii in mod normal( asta nu inseamna ca eu am diabet, dar s-a dovedit ca aceste pastile ajuta pacientele cu sindromul ovarelor polichistice); dati un search pe google si veti fi uimite ce rezultate se pot obtine!dar atentie: tratament indicat numai de dr si numai pt cele cu ovare polichistice! daca stiti ca aveti probleme cu tiroida, hipofiza, etc, o idee buna ar fi sa ascultati si opinia unui dr endocrinolog; dr niculescu mi-a explicat ca "buba" la mine nu e de natura ginecologica, ci endocrinologica; pt ca a avut curaj sa admita ca nu e de competenta lui, eu una i-am dat nota 10!
te felicit raluca!!! as vrea ca noi,fetele de pe acest forum, sa invatam sa nu ne descurajam cu una cu doua si sa fim tari si curajoase asa ca tine! mi-ai dat forta sa trec peste descurajari, peste slabiciuni si sa-mi doresc si mai mult sa lupt pentru a fi mama!
sincer te admir, oana
Mergi la inceput
monbb1
monbb1

286 Mesaje
Link direct catre acest raspuns  Arata profilul  Apasa aici pentru MSN MSG. a lui monbb1 Adauga semn de carte la raspuns Trimite monbb1 un Mesaj Privat
Raluca, cum iti scriam si pe mesaj, o sa fie bine!

Anemona, merci de raspuns. Ce bine ar fii daca ar exista reguli pe care sa le putem respecta si gata dar uite ca nu depinde de nimic, trebuie sa lasam natura sa se descurce.

Cored, capul sus, vor veni si vremuri bune.
Mergi la inceput
gabid
gabid

2994 Mesaje
Link direct catre acest raspuns  Arata profilul  Trimite mesaj yahoo luigabid Adauga semn de carte la raspuns Trimite gabid un Mesaj Privat
Ralu,esti o tare!

Si eu vin in Bucuresti la Ancar saptamana viitoare.Sa vedem ce va spune de analizele mele...
Ralu si eu am avut o intarziere a ciclului dupa primul FIV dar ciclul cel nenorocit a venit.Eu nu am fost asa de tare ca tine.Asa cum ti-am povestit am luat-o razna dupa primul esec.Cand au venit rusii imi venea sa ma tai acolo inauntru pt ca mi-a luat bb-ii.
Acum sunt pregatita pt un viitor esec.Din aceasta cauza chiar vreau sa-l rog pe Ancar sa-mi puna maxim 2 embrioni la prima incercare.
Ralu,poate ca vom face odata!Eu abia prin martie cred ca fac rost de banuti.
In adancul sufletului meu sper sa reusesc din prima...

Mergi la inceput
Pag. din 14 Subiectul precedent Subiect Subiectul urmator  
Pagina urmatoare

Subiect inchis
Mergi la:
Forum DC © desprecopii.com - marca inregistrata La inceputul paginii
(c)

DESPRECOPII.COM - NAVIGARE
Preconceptie
Planificarea unui copil
Perioada conceptiei
Infertilitate
Ovulatie
Metode de tratare a infertilitatii
Conceperea unui copil sanatos
Alegerea sexului copilului
Adoptie
Sarcina
Sarcina la inceput
Calculul datei nasterii
Odiseea Sarcinii
Teste in sarcina
Nume de copii
Momente cheie in sarcina
Factori de risc in sarcina
Alimentatia in timpul sarcinii
Frumusete, sport si sex in sarcina
Pierderea sarcinii
Album: Miss Odiseea Sarcinii
Staruri+in+Odisee
Nastere
Pregatirea pentru nastere
Nasterea: modalitati si calmare a durerii
Pregatirea pentru nastere
Starea depresiva postpartum
Recuperarea mamei dupa nastere
Nasterea povestita de mamicile DC
Bebelusul 0-12 luni
Bine ai venit acasa!
Alaptarea bebelusului
Igiena & ingrijirea nou-nascutului
Sanatatea bebelusului
Dezvoltarea in primele 12 luni
Diversificarea si hranirea bebelusului
Bebelusii gemeni
Nou-nascutul: semne de ingrijorare
Copilul 1 - 3 ani
Bolile copilului intre 1-3 ani
Educatia unui copil inca bebelus
1-3 ani, varsta crizelor de independenta
Trecerea de la scutec la olita
Grafice de crestere
Dezvoltarea intelectuala intre 1-3 ani
Alimentatia intre 1-3 ani
Copilul 3 - 6 ani
Inteligenta emotionala a copilului
Educatia copilului intre 3-6 ani
Repere de dezvoltare fizica intre 3-6 ani
Sanatatea copilului intre 3-6 ani
Sportul intre 3-6 ani
Alegerea unui animalut de casa
Alimentatia copilului intre 3-6 ani
Copilul 6 - 10 ani
Repere de dezvoltare intre 6-10 ani
Sanatatea copilului intre 6-10 ani
Copilul de 7 ani
Copilul de 8 ani
Adolescentul
Pubertatea - pe intelesul parintilor
Scoala si notele
Sanatatea adolescentului
Dezvoltarea adolescentului
Siguranta copiilor pe internet
Utilitare: Calculatorul Ovulatiei | Calculul nasterii | Nume de copii | Dosarul bolilor | Doctorii raspund | Top 50 articole | Cele mai noi articole | Actiuni umanitare | Portalul taticilor | Viata de familie | Hai sa ne jucam | Concursuri | Carte de Bucate | Portalul Comunitatii Desprecopii | Galeriile Comunitatii | Toate Forumurile DC | Subiecte active | Mica Publicitate | Copilul tau pe coperta Revistei Desprecopii.com