FIV de toamna 8

FIV de toamna 8 | Autor: papadie

Link direct la acest mesaj



"Īn afara de constiinta totul e bestialitate" (Camil Petrescu)

Raspunsuri

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns gabid spune:

Denisa,ce vesti ne dai?




Gabi si Simonica.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns karula spune:

Draga Anca,
Pana sa apuc sa iti spun si eu parerea mea vad ca deja ce ti-au zis prietena ta (doctorita) si Gabi sunt exact vorbele pe care as fi vrut si eu sa ti le spun. Mergi pe mana lui Niculescu, fa exact ce-ti zice el si nu te mai trambala pe la o mie de dr. caci vei afla o mie de pareri si te vei deruta si stresa inutil.
Ai grija cum poti mai mult de tine si nu-ti face probleme ca doza de Utrogestan e mai mare putin ca pe prospect. Sa-ti zica Gabi cat Utrogestan ne da noua Ancar... ne indoapa pe toate orificiile cu el!!!!
Acum esti gravida, nu BOLNAVA!!! Bucura-te de starea asta si ai incredere in Niculescu, in tine si in Doamne-Doamne!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns gabid spune:

Anca,noi la FIV luam 9 utrogestan pe zi.3 pe gura si 6 vaginal.Ce spui?Nu se compara,nu?Din cauza lui doar am senzatia de greata permanenta.Doza ta este pt o sarcina normala si nu are de ce face rau.
Daca vrei poti sa-ti faci analiza Bhcg ca sa vezi daca s-a dublat sau triplat valoarea.In functie de aceasta valoare vezi daca sarcina merge bine.



Gabi si Simonica.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns denisa73 spune:

Fetelor am vesti proaste,am facut un test de urina si mi-a iesit negativ.Am dureri mari de burta si cred ca maine imi vine ciclul,daca nu chiar in seara asta.Nu mai am nici o speranta e clar ca "buna ziua",nu e nimic,poate nici nu a fost.Asa ca nu mai asteptati vesti bune nu mai pot fi.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns monbb1 spune:

Denisa: Nu te lasa, pana nu faci analiza de sange nu e nimic sigur. Multa lume mi-a zis ca testele de urina nu sunt concludente si ca cel mai bine e sa nu le faci in cazul FIV-ului putand fii eronate de la medicamente. Of! tare rau mi-ar parea dar eu zic ca batalia se da pana in ultimul moment. Ma gandesc la tine.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns denisa73 spune:

Nu mai poate fi eronat nimic,imi vine ciclul sigur,e deja inauntru.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Corina G spune:

Denisa, draga de tine,
Monbb are drepatate, mai asteapta un pic pina la testul de singe. Testele de urina nu sint concludente deloc, mai ales asa devreme. In a cita zi esti dupa ovulatie? Multe femeii se pling de dureri ca la ciclul cind ramin gravide. Pina nu il vezi tu cu ochisorii tai (si atunici poate fi fals), gindeste-te pozitiv.
Iti tin pumnii mult de tot.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Corina G spune:

Ancuta, nu vreau sa supar pe nimeni, dar eu una m-as mai duce la un dr. Si i-as explica ca am mai vazut 2 dr. si am primit indicatii/tratamente contradictorii.
Sau si mai bine, m-as duce la Niculescu si i-as spune cinstit ca am mai vazut un dr. si ca mi s-a spus sa nu iau totusi Prog., si motivul. Intreaba-l ce parere are. Nu trebuie sa iti fie rusine sau spaima ca il jignesti. Daca e un om destept si cumsecade, asa cum il descrieti voi, atunci va intelege. E vorba de viata ta si copilasul tau. E normal sa fi ingrijorata si sa vrei mai multe pareri, mai ales dupa cele 2 avorturi spontane.
Asta e parerea mea, si eu asta as face.
Iti tin pumnii mult de tot si ma rog pt. tine.
Cu mult drag,

P.S. Sint in ziua a 9-a de Lupron (injectiile de suprimare) si - ca sa vedeti cum e ironia - eu una d-abia astept sa imi vina ciclul, ca sa pot incepe stimularea mai repede... :o)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns denisa73 spune:

Maine fac 14 zile de la ET.Azi era a 13 zi.Zi care a fost cu ghinion.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Corina G spune:

Denisa, de ce spui ca a fost cu ghinion? Nu ti-a venit inca, asa-i?
Eu defapt nu stiu deloc istoria ta, de ce ai ajuns la IVF, ce virsta ai, etc. E primul IVf, nu?
Am mers si am citit la FIV de toamna III si m-am lamurit despre situatia ta. De 8 ani incerci...
Nu pierde speranta, trebuie sa fie bine pina la urma.

Mergi la inceput