FIV de toamna 8

Raspunsuri - Pagina 2

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns denisa73 spune:

Inca nu mi-a venit,dar e pe drum.Eu cred foarte bine in test si nu ma poate minti,oricum maine dimineata, la prima urina mai fac unul ca sa fie suta la suta.Pe testul asta care a iesit negativ l-am facut la pranz.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Corina G spune:

Draga mea, eu nu vreau sa te amagesc, sint de acord ca e posibil. Dar sa stii ca testele de urina nu sint precise intotdeauna. Mai ales cind iti dau un rezultat negatic. Cind iti dau unul pozitiv, inseamna ca au detectat hormonul si atunci sint sigur precise. Uita-te si tu pe Internet si ai sa vezi ca asta e parerea generala.
Dar tu te cunosti mai bine, realizez asta, si daca chiar simti tu cu adevarat ca iti vine, eu nu pot spune nimic... Decit ca ma rog pt. tine si ca iti doresc sa te inseli.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns denisa73 spune:

La testul de sange cand se da rezultatul? Pe loc sau mai trebuie sa astept ceva timp?

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Corina G spune:

Denisa, ar trebui sa poata sa ti-l dea chiar si intr-o ora - doua, daca cei de la laborator sint draguti si il fac imediat...

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns denisa73 spune:

Ce nu inteleg eu, de ce nu asteapta ei testul de sange si se grabeste sa faca si ecografie vaginala.Ma gandesc ca, daca testul e negativ,eu ii zic si poate scap si de control.Mie mi-a zis ca intai imi face eco si pe urma testul de sange.Daca le spun eu ca am testul negativ si imi vine beleaua,oi putea scapa de control?

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Corina G spune:

Interesant, aici se face intii testul de singe, HCG beta, cam la 14-17 zile dupa punctie. Apoi eco se face cam dupa inca 1-2 sapt.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns denisa73 spune:

Dupa punctie? Nu dupa ET 14-17 zile?Poate ca face ecografia aici, ca sa vada, cum stai cu ovarele dupa stimulare si sa depisteze din timp vreo posibila sarcina extrauterina.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Corina G spune:

Deci beta se face la 14-17 zile dupa punctie (care coincide cu ziua de ovulatie). Eco pt. sarcina se face cam la 3-4 sapt. dupa punctie, deci 1-2 sapt. dupa testul beta.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Cloe spune:

Fetelor, nu am mai putut intra pe forum de cateva zile. Nu stiu de ce, doar acum am reusit.
Corina, multumesc de mesaj! Esti o scumpa ca ti-ai facut griji pt. mine. Am si niste prieteni in vizita de saptamana trecuta si deci si seara acasa sunt ocupata. Dar pana azi am incercat de multe ori pe zi sa intru pe forum si nu am mai reusit deloc.
Sunt bine, chiar f. bine. Nu mai mi-e nici greata deloc. Ma duc acum sa citesc tot ce ati scris de cand nu am mai reusit sa intru pe site.
Mai scriu dupa ce citesc tot ce ati scris intre timp.

Cloe

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns tumpi spune:

Buna fetele, am fost in seara asta la Niculescu, mi-a placut de el ca om, deschis si sincer.Mi-a dat tratament pt. chlamydia si mi-a spus ca trebuie sa fac Laparoscopie, dar abia dupa ce voi slabi 4-5 kg.Asa ca urmeaza sa slabesc si apoi mai merg la el.Sper sa reusesc intr-o luna.L-am intrebat ce fac daca iese iarasi pozitiv chlamydia si mi-a spus ca trebuie sa merg la institut las Cantacuzino sa iau un recipient pt. colectare anlize si sa merg la el la Giulesti sa-mi ia probe din endometru.Cam asta a fost tot, ramane sa nu-mi pierd speranta si sa ma tin tare.
Pupici si sa auzim numai de bine.

Ioana

Mergi la inceput