Ajutoarele lui Mos Craciun ( 3 )

Ajutoarele lui Mos Craciun ( 3 ) | Autor: papanash

Link direct la acest mesaj

Peste putin timp vin sarbatorile de iarna, prilej de bucurie pentru toata lumea, mai ales pentru copii. Din nou vom avea mesele pline de bunatati, brazii impodobiti si sufletul plin de emotie.
M-am gandit ca am putea face o bucurie copiilor mai putin favorizati sau copiilor orfani. Ce-ar fi daca din lazile cu jucarii ale copiilor nostri dam si celor care nu prea au ? Si facem saci cu jucarii pe care le ducem la casele cu copii ? Copii care de-abia asteapta sa vina si la ei Mosul. Ideea nu e originala, am vazut un clip cu o mica printesa ( aici , pe forum) care impreuna cu tatal ei au donat jucarii , mai sunt si campanii tv asemanatoare. Dar comunitatea noastra-i mare si cu putina organizare si bunavointa putem face multe suflete fericite.
Ce spuneti ?


.............................................................
Mama de papanash Andreiutz ( 02.10.2007 )



actualizez mesajul. am identificat urmatoarele destinatii :

BUCURESTI
1.Centrul pt. copii cu afectiuni-Sfantul Vasile, str. Covasna nr. 8A, sector 4- jucarii ( terapie ocupationala ), fructe. Serbarea va avea loc in data de 19 decembrie aici sunt 22 copilasi, aflam varsta in zilele urmatoare
2.Spitalul Budimex-sectia de oncologie-cazuri sociale ( familii sarace si copii abandonati)- jucarii,imbracaminte,fructe, ajutorul Mosului Erina doneaza pentru cei 30 copii seturi de periute,pasta de dinti si apa de gura

3. Scoala speciala nr. 5 Ajutorul Mosului Eliza5 -prin fundatia ei,doneaza cadouri pentru 180 copilasi
si Scoala speciala nr.8, eventual, daca avem cu ce -carticele,jocuri educative, imbracaminte,dulciuri , etc
4. Spitalul Nasta


TIMISOARA
1. Complexul de Servicii Specializate Timisoara de pe strada Odobescu, nr. 56/A.
2. Jucariile donate de copii vor fi licitate intr-o actiune a primariei , banii obtinuti astfel sunt donati Spitalului de copii TM

Locatia 1 pentru depuneri jucarii :
sediul Allianz din str. Sfanta Vineri nr. 29, sector 3. este in sediul Bectro Center, la parter.Este in spatele Tribunalului Bucuresti. Lasati pachetul cu jucarii pentru Simona ( eu sunt ) si de acolo le preiau eu . Am vb cu directorul de agentie sa anunte toti angajatii despre asta. programul este zilnic (luni-vineri) 8-20, sambata de la 9 la 14

Locatia 2 pentru depuneri jucarii sau alte donatii: program de luni pana vineri de la 08-16
Grup Scolar ''Timpuri Noi'', calea Dudesti, sector 3, exact la intrarea in pararea Mall Vitan,le lasati la poarta, la portar sau la cine este acolo,pt dl Marin Tudor
(Cecilia)sa se puna un biletel pe pachet .

pentru donatii in bani, datele sunt:

titular cont: Pirvu Simona Gabriela
COD IBAN RO67BRDE445SV00121034450
SWIFT BRDEROBU
BRD SUCURSALA DOROBANTI

Rog anuntati sumele depuse si numele, pentru confirmare. Am activat serviciul on-line banking si depunerile se vad in maxim 3 ore.
Pentru orice cumparam aducem chitante/facturi si le atasam aici.


POZE - Darurile lui MOS CRACIUN

POZE - Spiridusii lui Mos Craciun


Donatii bani :

Bikmaria - 50 RON
MADYN - 100 RON
Yaia - 100 RON
Greyeras - 50 RON
Rox - 100 RON
Elvie-145 RON
Carpatina- 75 RON
kokie- 30 RON
Marunzika - 15 EUR = 57 RON
Noe- 100 RON
Papanash - 100 RON
Cecilia- 50 RON + Alina - 50 RON +50 RON
Cloreta - 50 RON
Simali-100 RON
diana 2004-50 RON
Bernix - 100 RON
Larisa 79 - 200 RON
Teodora Mihailescu- 50 RON
Bumbacel - 50 RON
Nana - 100 RON
Luy - 50 RON
Andries - 50 RON
Alinkav - 150 RON
Betty78 - 80 RON
Jasmine - 100 RON + Vali ( prietena) - 50 RON
Madalina M - 20 RON

Factura Cora = 677.26 RON
Diplome Mos Craciun = 45 RON



.............................................................
Mama de papanash Andreiutz ( 02.10.2007 )

www.flickr.com/photos/23756759@N04/2543804427/in/photostream/" target="_blank">Ghighi
Filme Ghighi

ajutoarele lui Mos Craciun

Raspunsuri

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns papanash spune:

Rox, lista e actualizata pe pagina 1, ce e cu rosu e intrat la mine in cont, sa nu ne incurcam la socotit, apoi fiecare stie cat si cui a dat, eu am scris sumele spuse de fiecare.

.............................................................
Mama de papanash Andreiutz ( 02.10.2007 )

www.flickr.com/photos/23756759@N04/2543804427/in/photostream/" target="_blank">Ghighi
Filme Ghighi

ajutoarele lui Mos Craciun

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns alinkav spune:

Fetelor, ma bucur ca nu a fost prea tarziu, ca deja ma simteam tare aiurea dupa ce ca am scris ca ma voi alatura cu o mica donatie.
Pentru faptul ca v-ati facut timp pentru a face niste copii importanti si iubiti, macar si o data pe an.

Alina,

Alex Andrei-22.11.2003 si Olivia-22.08.2007

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns cecilia L spune:

Bumbacel, locatia este chiar la intrarea in parcare la Mall Vitan,
Grup Scolar Timpuri Noi, calea Dudesti, daca vi dinspre Dristor este pe partea dreapta de mers si poti intra cu masina in curte sa o descarci(am inteles ca au ramas cumparaturile la tine), daca vi dinspre Posta Vitan(Unirii) este cam greu de intrat in curte, treci de intrarea in parcarea Mall, este o trecere de pietoni si imediat pe stanga este poarta liceului, cladirile sunt vechi.....iti recomand sa mergi mai in fata sa intorci( este o spalatorie si ai putea incerca acolo), nu prea iti da voie sa intri in curte(stiu din proprie experienta)...sper ca am fost cat de cat explicita in ce prinveste locatia.


Pentru fetele care nu au bagaj mare, adica poate fi adus in mana, recomand parcarea Mall(mai sigura) sau stradute laturalnice...nu cred ca o sa ne lase cu atatea masini in curte si nu este loc, curtea este mica.

Cecilia si Cristian Matei(07.09.2007)

poze noi

asa crestem

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Roxana_G spune:

Bumbacel, da-mi un bip cand ajungi si vin sa te ajut cu caratul lucrurilor din portbagaj.

Rox ,
Alexandra Maria (10.02.2004) si Andrei Serban (31.08.2007)

Poze

Sa dam si noi o mana de ajutor! http://www.updown.ro/

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns cecilia L spune:

Am uitat sa va spun, intrebati la poarta de Cecilia, adica eu, ( o sa las vorba la poarta)si rugati sa va arate unde ma gasiti,e vorba de cladirea veche si mai inalta, la parter, este un grilaj, treceti de grilaj si pe hol in dreapta, daca nu intrebati la secretariat.

Cecilia si Cristian Matei(07.09.2007)

poze noi

asa crestem

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns cecilia L spune:

papanash, ii dau banutii Roxanei.

Cecilia si Cristian Matei(07.09.2007)

poze noi

asa crestem

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns papanash spune:

La Spitalul Marius Nasta avem urmatorii copilasi :
fetita 1 an
fetita 1 an
baiat 1 an
baiat 1 an
fetita 2 ani
baiat 2 ani
fetita 3 ani
baiat 4 ani
fetita 4 ani
baiat 5 ani
fetita 5 ani
baiat 6 ani
baiat 5 ani
baiat 7 ani
baiat 12 ani
baiat 12 ani
fata 16 ani
fata 18 ani
baiat 18 ani
in principiu orice e binevenit, fructe, hainute, botosei pentru interior, pampers pentru cei mici.

.............................................................
Mama de papanash Andreiutz ( 02.10.2007 )

www.flickr.com/photos/23756759@N04/2543804427/in/photostream/" target="_blank">Ghighi
Filme Ghighi

ajutoarele lui Mos Craciun

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns papanash spune:

Copiii inscrisi la centrul sf. Vasile sect 4 sunt urmatorii
1. Cristi 6 ani
2. Vladimir - 5 ani
3. Mihai - 6 ani
4. Valentina - 6 ani
5. Denisa - 6 ani (dar este micuta, cam de 4 ani)
6. Ana Maria - 5 ani
7. Alexandra - 6 ani
8. Luca - 5 ani
9. Mihai - 4 ani
10. Mihaita - 6 ani (dar e tare slab !!!!!! si inalt!)
11. Robert - 4 ani
12. Cristi - 5 ani (e mai grasut)
13. Bianca - 4 ani (firava, cam de 3 ani talia)
14. David - 4 ani
15. Alia (Alexandra) - 4 ani
16. Calin 7 ani jumate
17. Irina - 5 ani
18 Cristina - 4 ani
19.Alexia - 3 ani
20. Daniel - 1 an si 3 luni
21. Mircea - 2 ani
22. Alexandru - 6 ani



.............................................................
Mama de papanash Andreiutz ( 02.10.2007 )

www.flickr.com/photos/23756759@N04/2543804427/in/photostream/" target="_blank">Ghighi
Filme Ghighi

ajutoarele lui Mos Craciun

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns luy spune:

papanash, te-ai culcat ? Voiam sa vorbesc cu tine, ti-am trimis mesaj pe messenger, o sa-ti trimit mail si PM, e urgent

Luy, fericita mamica de Maria Teodora ( 25 august 2007 )

www.kinderstudio.ro/concurs" target="_blank">Poftiti va rog de m-admirati
Si-apoi un vot sa-mi acordati !

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Jasmine spune:

Bumbacel,cred ca ai deja destule de facut,nu ai timp sa mai treci si pe la mine.O sa fac maine dimineata un transfer bancar din contul unei colege in contul BRD afisat la inceputul subiectului.

Imi pare rau ca nu am citit mai devreme despre demersurile voastre.

Mergi la inceput