FIV de toamna V

FIV de toamna V | Autor: papadie

Link direct la acest mesaj

partea a V-a :-)

"Īn afara de constiinta totul e bestialitate" (Camil Petrescu)

Raspunsuri

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns karula spune:

Cloe, draga de tine! Lasa ca ai timp sa te trezesti la realitate (chiar in miez de noapte cand plange bebe)!!! Pana atunci pluteste linistita si fericita ca ai toate motivele din lume. Cum te simti fizic? De fapt, simti ceva? Sa nu care cumva sa ne lasi acum, te tinem aici pana primim si noi rezultatele in toamna.
FELICITARI!!!!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Pia spune:

Buna dimineata fetelor, doamne ce veste buna, Cloe sa-i ajute D-zeu ca totul sa fie bine si sa ai doi bebei sanatosi si frumosi, cate nevoie aveam de o asemenea veste, imi da putere si speranta ca se poate. Ce fericita poti fi si ma bucur mult mult pentru tine, stiu ce inseamna sa stai cu sufletul la gura asteptand rezultatul.
Eram trista dimineata deoarece ma mut cu serviciul, dar afland vestea asta buna de la Ralu intai, m-am bucurat enorm pentru voi si-s iar vesela si optimista.

Denisa ai sa vezi ca totul va fi bine, trebuie sa fie bine.
Pupici

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns denisa73 spune:

Buna dimineata fetelor!Azi am inceput in sfarsit tratamentul.Am asteptat cu sufletul la gura aseara pana pe la ora 20,dupa care m-am gandit ca nu mai suna.Ar trebui sa ma bucur dar sunt trista,depresiva si stresata ca de azi am inceput sa nu mai fumez.Daca v-as spuna ca ma simt ultimul om si ca nu imi aminte de nimic nici maca sa ma gandesc la FIV.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Monica-Elena spune:

Buna dimineata fetelor!

Felicitari Cloe
Raluca, Pia cum e? Sa dea Domnul sa va vad si pe voi intoamna la fel si pe toate fetele care ne dorim asta.


Monica

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Parvutoiu Anca spune:

Buna dimineatza, fetelor!!!

Gata, nu mai zic nimic - deocamdata - de dureri si injectii.M-a certat si Dan al meu aseara cand i-am povestit ce am vorbarit pe forum si mi-a spus raspicat ca 'fac ceva necesar ptr viitorul nostru, ptr destinul nostru si basta, vom trece peste toate cele, numai bb sa vina!'

Ileana, ai perfecta dreptate, nimic nu doare precum sufletul.

Denisa, capul sus!! Ce bine, ca ai inceput tratamentul, asta e ff important!! Te doare capul si de la stres, cred ca e perfect normal.

Cloe, ce proasta sunt uneori - la asta nu m-am gandit, ca vroiau docotirii sa fie discreti cu Denisa ref. avorturi din trecut!!! M-am grabit, scuze!!, dar in primul rand mii de felicitari, ce bine, ce bine cai ai bb!!, sa de D-zeu sa ne molipsim toate!
Stau acum sa ma intreb - ar trebui sa facem ICSI si noi, Dan si cu mine, cu toate ca el are o sperma de ff buna calitate???

Pia, tu ce stii, dl.dr.Niculescu face oricum cu ICSI sau cand e sperma buna nu se considera necesar???

Monica-Elena, multumesc ptr incurajari, facem totul,totul ptr bb, asa e.

Corina, apropo de stres - mi-a spus dl.dr.Niculescu al meu in repetate randuri in trecut sa nu ma mai stresez atat ( si eu am un servici, unde e imposibil sa nu-ti faci draci aproape zilnic), considerand dansul ca asta ar fi, in cazul meu, un mare factor negativ. Si am putut constata efectiv de-a lungul lunilor cu monitorizare eco acest lucru: m-am enervat rau, rau de tot de 2 ori, ei bine, in acele luni NU am ovulat, iar patul de endometru a fost subtirel,subtirel.
Vreo 3-4 luni la rand, in care am fost mai linistita, a fost totul ok, am ovulat fara probleme, endometru ok, si asta fara medicatie, fara nici un fel de stimulare cu Ova-mit sau altceva!!!
Asta cred ca spune multe, dar daca ai fire emotiva, ca mine, este greu, aproape imposibil, sa elimin stresul asa - la comanda..

Ralu-darling - darling e ok??? ca dulceata nu te-am facut- am deci in fata o luna intreaga de pregatire psihica pana ma vad cu Herr Dr. al meu si vb cu el, vorba lui Pia, asa ca, nemergand in concediu, voi incerca sa fiu cat mai prezenta pe forum.
Asa deci, pe al meu fund nu voi putea sta, da??? Bineeee, voi sta pe burta si pe capul tau evident...

Ps- Anne-marry, dl.dr. imi spunea mie ca e ok ( nu grozav, dar ok) cand aveam endometru 8-9, nu mai inteleg nimic...

Va pup pe toate si week-end placut!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Pia spune:

Anca, daca spermograma sotului este buna nu este nevoie de ICSI, la noi n-a fost nevoie ca totul la sot a fost ok. Eu la primul FIV am avut 7 si la al 2-lea doar 3 si s-au fecundat toti, dar daca este necesar sa faca ICSI face sigur.

Fetelor suntpe fuga, ca trebuie sa strang calculatorul.

Va pup pe toate si wk. placut, ne auzim saptamana viitoare sper.

Pupici

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns ileana spune:

Cloe,

Felicitari! Toata bafta din lume!
Este cea mai buna veste pe care am primito de ceva vreme pe subiectul asta...aveam toate nevoie de ea!
Numai la gandul bucuriei tale sunt topita total....
Denisa esti urmatoarea ...si acum suntem obisnuite cu vesti bune ( cu binele ne acomodam repede!)..
Suntem aici sa-ti suportam durerile fizice si sa te sustinem psihic...
Vin si eu cu o intrebare, daca-i atat de greu cu fumatul ( la mine este greu cu cafeaua!), tu nu poti sa aplici tratamentul ala cu "timbrele" ...stiu ca acolo se gasesc...intreaba dr. daca se poate...
Pia, ce zici dupa vestea lui Cloe? Cu cat ti-a crescut hotararea?

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Pia spune:

Buna Ileana, ce eram eu hotarata dar acum sunt si mai si, stiu ca se poate si-mi doresc sa ma pot bucura si eu cat de curand si sa va dau aceeasi veste buna, trebuie doar sa mai "lucrez" un pic cu sotul.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns denisa73 spune:

Fetelor am uitat sa va zic ce greu mi-a fost dimineata sa imi fac singura injectia.Ieri cand mi-a facut-o asistenta a fost floare la ureche,dar azi parca nici acul nu intra si nici siringa in mana nu puteam sa o tin,tremuram toata si ma facusem ape ape.Mi-a luat o jumatate de ora,de maine sper sa fie mai usor.Mai ai voie sa facicand incepi injectiile?

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns karula spune:

Pia, adu-l aici ca-l "lucram" noi in grup de-i merg fulgii! Hihihi, facem subiect pt. soti.
Ileana, mai ca-mi vine s-o sun pe Gabi la mare sa-i zic de Cloe...

Mergi la inceput