Mamici si bebici din Pitesti 5

Mamici si bebici din Pitesti 5 | Autor: mayaione

Link direct la acest mesaj

La cat mai multe mamici cu cat mai multi bebelusi frumosi la Pitesti. Va asteptam aici alaturi de:
1. Tanima cu bebe Rares (15 oct 2006) - 3.160 kg si 51 cm si Miruna (1 februarie 2009) - 3180gr si 50 cm.
2. Monnica cu bebe Alexandru (4 iunie 2006)
3. Mirela cu Rares-Mihai (19 aug 2006) - 3.300kg, 51 cm si Rebeca-Maria (4 iun 2008) - 3.500 kg, 49 cm
4. Anca cu bb Erica Elena Nicoleta, 06.12.2006, 3250 gr, 53 cm, apgar 9, cezariana.
5. Maya cu bb Anamaria: 3 noiembrie 2006, 4030gr si 53cm
6. Raluca cu bb Riana, 2 iulie 2006, 2900 gr, 51 cm
7. Lavinia cu bebelusi gemenusi Ana-Teodora( Tea) si Rares-Gabriel (12.07.2006) si Andrei (25.01.2001)
8. Laura72 cu bb
9. Carla 2005 cu bb Alexandra Maria, 16 nov 2006, 3,250KG, 49cm, Apgar 9/10
10. Gwendoline (Dariana) cu bb Gwendoline, 16 iunie 2005 si Kylian, 20 februarie 2009, 2095gr si 51cm
11. alexuta2005 cu bebe Alexia Elena, 14 octombrie 2005
12. Olga cu bebe Iosefina Maria si bebe din burtica
13. Lavyada cu bebe Ada (24 octombrie 2006),cezariana,2.950 kg si 49 cm.
14. Anamaria cu bebei mai mari Bogdan (4.07.2000) si Tudor (13.06.2003)
15. Mihaela_p cu fetitele Maria Teodora (26 dec 2001) si Maia Andreea (28 nov 2006)
16. Valipop cu Maria (10.01.2000) si Zoe (18.01.2007), 3400g, 52 cm
17. Ckristina cu Bianca Maria (05.06.2007), cezariana, scor apgar 9, 2.730kg si 49 cm.
18. Tinaclara cu Patrick Teodor (17.06.1998), cezariana, 3.550 kg si 56cm si Horia-Carol (24.05.2005), cezariana, 3.900kg, 54cm.
19. Sorana cu flacau Codrin
Anca cu Erica Elena Nicoleta (06.12.2006)1, 2,botez,3-6

www.helpsonia.com/" target="_blank">Redati-i Soniei bucuria de a creste langa parintii ei
Povestea nasterii
www.smi.ro/fulguleti" target="_blank">fulguleti

Raspunsuri

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns mayaione spune:

Fetelor de-abia v-am mai gasit pe pagina 5...Se vede ca au crescut bebeii si nu mai avem timp de scris, ca de citit eu mai apuc sa citesc din cand in cand pe forum. Am avut-o si pe Ana putin racita si am stat numai de ea. Va astept cu noutati!

www.helpsonia.com/" target="_blank">Redati-i Soniei bucuria de a creste langa parintii ei
Povestea nasterii
www.smi.ro/fulguleti" target="_blank">fulguleti

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns mayaione spune:

Chiar nu mai treceti niciuna pe aici???? Renuntam la subiect?

www.helpsonia.com/" target="_blank">Redati-i Soniei bucuria de a creste langa parintii ei
Povestea nasterii
www.smi.ro/fulguleti" target="_blank">fulguleti

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns mirela0521 spune:

buna fetelor!
mi-a luat ceva timp sa va gasesc. nu imi imaginam ca nimeni nu mai trece pe aici! sa va fie rusine....
eu am fost tare ocupata cu teza. am tot lucrat de zor la ea ca sa o trimit profului sa o citeasca, asa ca acum astept sa fac modificarile de rigoare. sper sa o sustin in mai, sa scap de ea pana nasc ca m-am saturat pana in gat de ea si de scoala in general.
rares creste si face prostii cat cuprinde. imi arunca tot ce prinde pe geam: de la clesti la jucarii, rufe, tot ce ii cade in mana daca e cumva geamul deschis. daca nu e geamul, se duce la baie sau la bucatarie si arunca in chiuveta tot ce gaseste. niste dupapuri le-am baricadat de le-a gasit naiba, si pe cele care nu s-au putut lega le-am golit asa ca nu mai gasesc nimic in casa cand imi trebuie pt ca le-am tot mutat de colo colo ca sa nu mai ajunga rares la ele.
rares a fost racit la plamani iar, a treia oara din noiembrie incoace, asa ca nu stiu ce sa ma mai fac cu el. se pare ca nu are imunitate deloc. dupa raceala colac peste pupaza a facut varicela. noroc ca a fost o forma extrem de usoara. cred ca a avut vre-o 10 bubite in total, majoritatea pe fata, 2 pe gat sub barbie si vre-o 2 pe manuta stanga. in rest nici o bubita pe corp. mai nasol ca am stat aproape 4 saptamani in casa pt ca varicela a venit imediat dupa raceala, motiv pt care a pus pe el (are in jur de 13,5kg). acum suntem bine si de cateva zile iese afara si este tare bucuros. alearga de nu mai stie de el, iar seara cade rupt la pat, iar inainte stateam cate 1-1,5 ore dupa el pana adormea. de mancat manaca bine si de toate. nu avem probleme cu el in privinta asta. de dormit doarme tot singur in camera (de fapt de la 8 luni doarme singur) si nici nu se mai trezeste noaptea decat uneori cand viseaza urat. atunci ma duc la el si il iau in brate si ii vorbesc, asa ca se calmeaza in cateva min si adoarme la loc. dinti avem tot 8 si 1 singura masea doar. le tot asteptam sa apara, dar se lasa greu se pare. la picioare tot avem probleme, nu s-au indreptat calcaiele si nici bolta nu e formata, dar de calcat pare sa calce bine si deocamdata nu am observat sa toceasca incaltamintea pe nici o parte. trebuie sa ne ducem cu el la un nou control, dar nu stiu cand vom ajunge. oricum are o energie fantastica, alearga peste tot, e fascinat de copii care se joaca fotbal, s-ar duce peste ei sa le ia mingea si s-ar baga in seama cu ei, insa copii nu il prea baga in seama pt ca este prea mic.
in rest burtica creste vazand cu ochii. sunt deja in 28 de saptamani si mi-e tot mai greu sa il mai ridic pe rares in brate, dar ne descurcam noi pana la urma.
va astept sa mai dati un semn de viata si sa mai povestiti intamplarile prin care treceti cu bebeii vostri.
Mirela 28+ Rares1 an si 6 luni

Mirela + Rares (19 aug 2006)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns mayaione spune:

Mirela mai ai putin si scapi..ce repede trece timpul. Incearca la Rares cure cu Broncho-vaxom, Isoprinosine daca e asa sensibil. Ia-i si un aparat salin ceva, du-l la munte in weekenduri, am inteles ca le face tare bine.
Fetele ne-au parasit vad, nu mai dau pe aici.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns maria72 spune:

Buna fetele!
Nu stiu daca va mai amintiti de mine
Mirela eu cred ca tu iti amintesti! Ce face Rares, a trecut cu bine peste "hidronefroza" din burtica? Stiu ca ai avut probleme si cu piciorusele dupa nastere, dar cred ca sunteti bine acum. Va doresc sanatate!
Felicitari pentru burtica!!!
Eu am cautat indelung sa va gesesc, de azi dim butonez
Noi suntem bine. Am nascut in 29 ian 2007 si crestem....
Am intrat sa cer sfaturi, respectiv recomandari de bona pentru perioada de dupa 01.02.2009 cand va trebui sa merg la serv.
Are cineva o bona buna pe care o cunoaste sau de copilul careia a avut grija bona respectiva??(doare pentru fetita mica ce va avea 2 ani, ca cea mare va fi deja in cls 3 si nu mai e cazul de bona)
Va multumes anticipat!

mamica de fetite Diana 9 anisi Iulia 1 an si 2 luni

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns carla2005 spune:

Si eu am cautat mamicile din Pitesti intr-o zi, dar am renuntat ca am crezut ca s-a inchis topicul!
Noi vrem sa va anuntam ca participam la concurs cu poza "primiipasi1" http://www.desprecopii.com/POZECONCURS/folderview.asp?folder=Clipe%20de%20viata%202007&page=35 ( dreapta jos) cine are timp si-i place poza poate ne voteaza!Pup!

carla2005 de Alexandra Maria 16.11.2006

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns lavyada spune:

Salutare la toata lumea. Ce mai faceti mamicilor? Astazi mi-am facut si eu timp sa mai intru pe net, caci Ada imi ocupa tot timpul si sincer, imi face mare placere. Zilnic ii multumesc lui dzeu ca mi-a dat-o si pot sa va spun ca sunt foarte fericita.Ce minunat este sa fii mama, sa auzi cum copilul tau te striga mama sau mami.
Mirela noi iti tinem pumnii in continuare si iti dorim o sarcina usoare.
Acum sa va spun cate ceva despre ce mai facem noi. Ada are un an si 5 luni si este un copil relativ cuminte. Avem un program foarte bine stabilit, de mancat si de odihna. Sunt un pic ingrijorata ca inca mananca pasat, desi cu dantura stam foarte bine. La olita am facut pana acum vreo doua luni, de atunci insa nu mai vrem sa spunem cand facem. Avewm un vocabular destul de bogat, recunoastem aproape tot. Suntem insa un pic cam rasfatate si ne cam place sa facem doar ce vrem noi. Uneori o cert si ii explic de ce nu e bine ce face, iar ea sta cuminte, cu capul in piept apoi incepe sa planga si vine la mine sa o impac. te topesti, nu alta. Nu mai vrem sa mergem in carucior, acum ne-am cumparat tricicleta, uneori insa si aceasta ne cam incomodeaza.
Intr-un cuvant suntem bine si ce este cel mai important suntem sanatoase. Cand ma gandesc ca in octombrie ma intorc la servici....dar deocamdata ne facem planuri de vacanta.
Va pupam dulce pe toate.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns tanima_i2002 spune:

Salutare mamici din pitesti. Uite ca v-am mai gasit, deci subiectul nu s-a inchis.
Mirela, ce repede a trecut timpul. Nu mai e mult si o sa ai doi pitici in casa, unul mai poznas ca celalalt. Ce mai face Rary, mai mergi la fizioterapie? Noi nu am ami fost de la 1 an dar merge bine acum, alearga, e destul de ok, zic eu, desi dr ne mai indica cateva zure de gimnastica. Spor la teza, esti o ambitioasa cu pui mic acasa, cu altul la purtator, mai lucrezi si la teza. Eu am amanat-o 3 ani, sper insa ca din toamna sa ma pot apuca si eu de ea sa o temin , mai ales ca mai am si 2 referate.
Maria este tare greu cu bonele, toata lumea cauta. Cel mai greu este ca nu prea se baga la copii asa mici, prefera mai marisori sa ii ia de la gradi/scoala, sa ii duca si eventual 2-3 ore de stat cu ei acasa.
Lavyada, felicitari ptr mica vorbareata, noi vb multe dar tare scalcit, numai eu il inteleg si uneori nici eu macar si se enerveaza. Pupam fata cuminte si ascultatoare.
Fetelor, vreau sa ii iau lui Rares o masinuta cu pedale, dar nu gasesc pe nicaieri cam ce as cauta eu. Am cautat in hipermarcheturi, mai putin Kaufland, in Nord , in centru la Fortuna, in Bazar... Pe unde sa mai caut eu?
Nu am fost prin Gavana, dar nu cred ca ar fi pe acolo, pe la John, la magazinul Rehomei, pe Craiovei. Oare sa ma deplasez pana acolo? Are sens?
Va pup si numai bine tuturor piticilor.

Mamica lui Rares (15 oct 2006)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns ank999 spune:

Va pupam si va spunem ca ne-a fost foarte dor de voi! Am intrat din intamplare si ma bucur nespus ca v-am gasit!
Maine intru si eu sa povestesc, dar pana atunci

Anca cu Erica Elena Nicoleta (06.12.2006)www.flickr.com/photos/9330118@N03/sets/72157600504728447/" target="_blank">1,www.flickr.com/photos/9330118@N03/sets/72157600505513988/" target="_blank"> 2,www.flickr.com/photos/9330118@N03/sets/72157600505515030/" target="_blank">botez,www.flickr.com/photos/9330118@N03/sets/72157600504731133/" target="_blank">3-6

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns ank999 spune:

Iar fugiti? Se pare ca nu prea mai are nimeni timp.
Stiti unde pot sa-i fac analize de sange Ericai? Imi recomandati ceva?

Anca cu Erica Elena Nicoleta (06.12.2006)www.flickr.com/photos/9330118@N03/sets/72157600504728447/" target="_blank">1,www.flickr.com/photos/9330118@N03/sets/72157600505513988/" target="_blank"> 2,www.flickr.com/photos/9330118@N03/sets/72157600505515030/" target="_blank">botez,www.flickr.com/photos/9330118@N03/sets/72157600504731133/" target="_blank">3-6

Mergi la inceput