FIV de toamna -partea a - 2-a.

FIV de toamna -partea a - 2-a. | Autor: gabid

Link direct la acest mesaj

Salut fetele!

Am facut un subiect nou pt ca va plangeati ca incarca greu.

Gabi.

Raspunsuri

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns gabid spune:

Am reusit sa intru si eu putin pe net.De luni sper sa revin la normal pt ca nu numai voi ci si bb-lul meu a fost neglijat.
Maine la ora 10.00 deschidem primul supermarket Georgiana in Bacau.Va invit!Imi pare tare rau ca nu puteti veni.De o saptaman asez\marfa si tot nu-i gasesc locul.
In alta ordine de idei trebuie sa-mi caut femeie pt menaj si bona.Mi-e groaza.Poate ca gasesc una...Casa mea are 7 camere si Simona nu ma lasa sa fac nimic cand e treaza.Cand doarme(max 2 ore pe zi)intram pe internet si curatenie nu am timp deloc,ce sa mai vorbesc de calcat...Doamne ,o sa vedeti si voi cum e cu un bb de 1.8 ani.
Problema mare e ca vroiam sa merg la Bucuresti si sa o las pe fata cu bona.Acum nu stiu ce sa fac pt ca nu prea pot avea incredere intr-o bona noua sa las fata cu ea.Cum ajung eu la Ancar pt consultatie?

Va pup,

Gabi.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns gabid spune:

Anis,nu se paote fara inseminare sau FIV?Imi pare asa de rau pt noi toate la care ne trebuie FIV!!!!!De ce nu suntem ca celelalte?

Va pup,

Gabi.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns ileana spune:

Salut gagici,

Pia eu zis sa nu te sperii si nici sa-ti faci ganduri negre...sti ca la mine dupa operatie mi-a venit bucuria la 18 zile...iar a -2 a venit la 31 de zile si a tinut 9 zile...dereglari pe baza de stres in principal...
Oricum am gasit pe net ca se considera normal intre 18-36 zile...
Asa ca...doar calmante si rabdare...asteptand toamna

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns ileana spune:

Gabi,

BAFTA astazi la inaugurare!
La cat mai multe si cat mai mari!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Pia spune:

Buna fetelor,

Gabito bine ai facut chiar daca n-a fost tema data pt.tine (pt.ca stiam cat esti de ocupata)
iti doresc din tot sufletul: VANZARE BUNA, CLIENTI CAT MAI MULTIIII SI BANI LA FEL, SA VA MEARGA BIBE BINE BINE DE TOT SI NE PARE RAU CA N-AM PUTUT AJUNGE LA INAUGURARE (MAMA CE PETRECERE AM FI TRAS NU-I ASA FETELOR).
Pupici Simonicai

Ileana cum sa nu-mi fac ganduri negre cand debia cu o zi in urma am fost la dr. si totul era ok, si cand colo a doua zi dezastru, dar exact cum am vb.cu Ralu, asta ne este organismul nu trebuie sa ne mai mire nimic, asteptam cu toate toamna cand trebuie sa numaram boboceii (eu pana atunci trebuie sa fac pe dracu in patru pt.a face banii pt.un nou FIV) c sa am ce numara.

Ralu unde ai disparut.te pupic si pe luni la cafeluta (te rog sa nu lipsesti).

Eu fetelor ma simt binisor azi, ieri mi-a fost rau rau de tot.

Va pupicesc

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns karula spune:

Offf, prin cate am trecut de cand n-am mai vorbit. Am ramas de ieri pana azi la ora asta fara internet si intrasem in sevraj, nu alta. E de rau cu dependenta asta... Alta dandana: ciclul meu mult asteptat pt. inceperea tratamentului a tinut doar O ZI!!!! Ce ziceti de asta? Ca tot suntem la capitolul "e normal sau nu?!" Oare Sinerdolul ala pacatos sa fi influentat sau clorocalcinul mai degraba? Am redus clorocalcinul la doua doze ieri iar azi n-am mai luat deloc, dar tot degeaba. Azi ar fi trebuit sa fie a treia zi, dar ieri dimineata s-a oprit total. In fine, nu ma mai mira nimic, voi continua cu trat si luni (a cincea zi) incep sa iau Microgynon.

Alta veste, de data asta buna: dupa ce-am vorbit vineri cu Ileana despre concedii, m-a pocnit asa o criza pe care i-am transmis-o si baiatului si azi ne-am hotarat sa mergem o saptamana la mare, de pe 14 pe 20 iulie. Sper sa ne tinem de cuvant, mai ales ca pt. mine luna august inseamna mers zi de zi la ambele servicii, tot din cauza concediilor colegilor mei.

Gabi, sa va mearga din plin! Treaba asta la care v-ati inhamat e cumplit de grea si stresanta, mai ales la inceput, pana intra lucrurile in normal. Dar voi sunteti copii harnici, asa ca sunt sigura ca o sa aveti curand si rezultate. (Multumim pt. subiect)

O duminica placuta si sigur luni dimineata, Pia, beau cafeaua cu tine timp in care voi "abera" pana ma trezesc cat de cat.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns ileana spune:

Nasol cu dependenta Raluca....si eu care credeam ca dormi ieri dimineata....HiHiHi...sa sti ca nu ma simt responsabila de discutia cu concediile....
A... de ciclu nu cred ca este de la sinerdol...eu sinerdol luam cate 2 odata ( faci pisu portocaliu?)si nu am avut probleme....mai repede este de la clorocalcin, ca si ultima mea bucurie, de aia a tinut 9 zile, ca a venit , a plecat si s-a reintors in a 3-a zi...
Sper sa ne mai conversam maine, astazi am avut o discutie destul de majora si grava ( dar mi-am asumato) cu al meu sot, si nu stiu daca o sa am tupeu sa mai vin la el la birou....vad eu, dar ne auzim...

Gabi,

Cum a fost? S-a spart sampania?

Pia...ai atins coarda sensibila...mai ales cu banii...

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns karula spune:

Sunt pe aici, daca poti sa fii ma explicita...

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns crinuta spune:

Draga Gabi, am citit in mesajele mai vechi despre tratamentul Liviei pe care l-ai urmat, si doream sa ma sfatuiesc cu tine deoarece eu am niste reactii foarte ciudate.
Ai vreo adresa de e-mail unde iti pot scrie mai detaliat?
Adresa mea este :ioanagotia@hotmail.com.
pupici
Crinuta

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns karula spune:

Am zis sa nu treaca totusi ziua sa nu salut si eu lumea pe subiectul care ne-a consacrat, chiar daca noutati nu prea am. Azi am inceput microgynonul, asa ca 21 de zile de aici inainte sper sa-mi iau adio de la surprizele pe care mi le tot face ciclul. Om trai si om vedea.

Mergi la inceput