Mamici de Noiembrie - Decembrie 2007 (21)

Raspunsuri - Pagina 9

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns oana_r spune:

fetelor,la cate saptamani ati facut eco morfo fetala?

15+ si matei

bebe2

oana si matei(12 NOV.2003)+BB2
http://pg.photos.yahoo.com/ph/oana_r_76/my_photos

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns RGE spune:

eu am facut la 13 si cateva zile..mi s-a spus ca este concludenta numai daca este facuta intre sapt 12 si 14...

ROXANA 16+ 80% "KIWI"

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns dany26 spune:

alfa_anca dar nu inteleg de ce abia acum mi se rapunde?...de la pagina 3 cum ai observat si tu?Din cauza forum-ului sau...credeam ca au fetele mai vechi altele de povestit si nu au timp sa imi raspunda si mie??!!

Deci DN=02.05.2007, UM= de pe 8 feb pana pe 15 feb, DPN = 1 Dec. (desi eu personal cred ca se va intampla mai tarziu...dar asa a zis dr....)

Pana la urma....voi beti cafea....oare e voie.....eu de cand am aflat de sarcina nu am mai pus gura pe cafea....desi mi-e un sssooooomnnnnnnnn....

Ellis....si eu ma aflu cam in aceeasi sit ca tine....nu am greturi nici macar pofta de mancare....doar sanii ma cam dor....si sper si eu sa fie totul ok....ca ma cam mir si eu ca si tine....AAAAAA......si nici nu m-am ingrasat deloc desi au trecut aproape 3 luni....

12+



Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns pussi spune:

quote:
Originally posted by Sheritra

Si eu am papat ardei umpluti de la Nik cu un borcanel de smantana

Shery 14+ Alesia

my precious
eco-uri
burticuticuta



am sunat deja la 3 restaurante si nimic... mai caut



PUSSI 9+

Cum cresc Titi Mici

Poze Cu Titi

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns alfa_anca spune:

oana_r eu am facut eco morfo fetala azi la 14s6z, si maine merg sa fac TT. Intr-adevar masurarea pliului nucal e relevanta intre 12 si 14 saptamani, dar eu zic ca nici nu dupa nu strica, doar dc depaseste 3cm nu e relevant.....ma rog parerea mea.

Anca 14+ Elena

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns RGE spune:

ALFA_ANCA asa repede faci triplu test?...mie mi-au spus sa fac eco 3D-4D pe la 18-19 saptamani si cu ecografia in mana sa fac triplu la interval de cateva zile intre triplu si eco...
Eu am vrut sa fac 3 D si acum pt mine insa nicaieri nu m-a primit nici macar la Iosup ca cica e prea devreme..astia deja incep sa ma enerveze.,...

ROXANA 16+ 80% "KIWI"

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Sheritra spune:

Pussic, vrei sa-ti trimit pe PM niste ardei umpluti? Mai incalziti, mai reci?

Shery 14+ Alesia

my precious
eco-uri
burticuticuta

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns oana_r spune:

am o prietana ,are 39 ani si este insarcinata si medicul ei i-a dat sa faca la 9 saptamani TT ,iar cei de la laborator au spus ca este prea devreme si ar vrea sa faca o eco morfo fetala.

15+ si matei

bebe2

oana si matei(12 NOV.2003)+BB2
http://pg.photos.yahoo.com/ph/oana_r_76/my_photos

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns adalia spune:

ce mult scrieti..eu deabia daca reusesc sa citesc tot din urma. :)

noi ne simtim ceva mai bine, parca greturile nu apar in fiecare zi. oricum la mine sunt destul de atenuate, nu am varsat nici macar o data, dar nu suport unele mirosuri, nu pot gati carne. dieta e limitata la lactate, oua, paine, fructe si 2 pastile de fier pe zi ca cica sunt anemica :(

vinerea trecuta am fost la eco si l-am vazut pe bebe..era asa agitat...numai tumbe facea prin burtica. sper ca e sportiv si nu era agitat din cauza mea.

incep sa am cosmaruri cu pierderi de sarcina si ca bebe nu o sa fie sanatos. Ma rog lui Dumnezeu sa imi ajute sa ma incred in El si sa gandesc pozitiv.
Va pup
adalia 13

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns mihuta spune:

alfa_anca, ce sa zic, felicitari pentru transformare de la Matei la Elena ? De fapt felicitari pentru bebelusul sanatos si nazdravan si sa fie ce o fi !!!

Pufulet, multa bafta si sa vii sa ne spui ce si cum .





12s + Sophia 80%

Mergi la inceput