Mamici de Noiembrie - Decembrie 2007 (21)

Raspunsuri - Pagina 11

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns dany26 spune:

alfa_anca mersi mult de explicatii......deci de abia astept sa trimit cele 10 mesaje....sa pot vorbi si eu cu voi asa....mai in direct....Tu ai aflat cumva sexul bebe-ului tau, ca vad ca multe fete il stiu deja desi eu stiam ca se poate afla doar la 20 sapt prin 3D?

Eu va vb de la sv....dar aici nu prea am asa mult de munca deci.....o sa am timp suficeint pt forum ;-P

Fetelor ce inseamna Triplu test???

12+

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns RGE spune:

SHERITRA..ori eu am fetita ori tu ai baietel...eu stiam ca burta tuguiata e la baieti si la fete e mare si rotunda
si eu am visat de foarte multe ori ca nasc....cred ca am visat pana acum toti oamenii cu care am intrat in contact in toata viata mea chit ca a fost un simplu salut sau o simpla strangere de mana...cu visele alea ""..am terminat de cand nu mai avem interdictie...daca ati sti ce vise am si eu ......dar am inteles ca sunt absolut normale in perioada asta...

ROXANA 16+ 80% "KIWI"

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Jasmin012 spune:

Anitha, , la multi ani, sa fii fericita si sa te bucuri de bebe!!!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns RGE spune:

ANITHA la multi ani cu sanatate si fericire!! sarcina usora si bebe sanatos!!...haideti sa va arat ce am gasit ca nu ma pot abtine....
LUNA 1: saptamanile 1-4
LUNA 2:saptamanile 5-8
LUNA 3: saptamanile 9-12
LUNA 4: saptamanile 13-16
LUNA 5: saptamanile 17-20
LUNA 6: saptamanile 21-24
LUNA 7: saptamanile 25-28
LUNA 8:saptamanile 29-32
LUNA 9: saptamanile 33-36
LUNA 10 : saptamanile 37-40


ROXANA 16+ 80% "KIWI"

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns alfa_anca spune:

quote:
Originally posted by RGE

ANITHA la multi ani cu sanatate si fericire!! sarcina usora si bebe sanatos!!...haideti sa va arat ce am gasit ca nu ma pot abtine....
LUNA 1: saptamanile 1-4
LUNA 2:saptamanile 5-8
LUNA 3: saptamanile 9-12
LUNA 4: saptamanile 13-16
LUNA 5: saptamanile 17-20
LUNA 6: saptamanile 21-24
LUNA 7: saptamanile 25-28
LUNA 8:saptamanile 29-32
LUNA 9: saptamanile 33-36
LUNA 10 : saptamanile 37-40


ROXANA 16+ 80% "KIWI"



Bai, astia nu stiu ce sa mai inventeze??? De unde pana mea are sarcina 10luni?? eu deja nu ma mai stresez cu calculele. V-am mai spus, pt cunoscatoriam 15 saptamani, pt ceilalti sunt in luna a 4-a incepand cu 2 mai pana pe 1 iunie.

Anca 14+ Elena

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns oana_r spune:

quote:
Originally posted by mihuta

quote:
Originally posted by oana_r

am o prietana ,are 39 ani si este insarcinata si medicul ei i-a dat sa faca la 9 saptamani TT ,iar cei de la laborator au spus ca este prea devreme si ar vrea sa faca o eco morfo fetala.

15+ si matei

bebe2

oana si matei(12 NOV.2003)+BB2

http://pg.photos.yahoo.com/ph/oana_r_76/my_photos





Cred ca era vorba de bitest nu de triplu test. Bitestul se face intre 8-12 saptamani parca (adica oricum mai devreme decat TT ).

12s + Sophia 80%




TT i-a dat.ia spus ca daca este vreo problema sa poate face amniocenteza


15+ si matei

bebe2

oana si matei(12 NOV.2003)+BB2
http://pg.photos.yahoo.com/ph/oana_r_76/my_photos

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns RGE spune:

ALFA_ANCA ..iti dai seama ca si eu am ramas exact ca la dentist..pt mine calculele astea raman o enigma totala...

ROXANA 16+ 80% "KIWI"

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns alfa_anca spune:

Mi-am adus aminte, si eu mi-am facut deja programare pt urmatoarea ecografie morfologica la Dr Iosup pe 21 iunie, cand voi avea 20s6z, adica de azi in 6 sapt.
Si, dintre toti parametrii, pt lungime bebelina avea varsta cea mai mare, deci eu prezic ca va semana cu ta-su la inaltime(tati are 1.91m). Dar ma bucur, ca prea sunt eu maruntzica, doar 1.60. Asa ca pe ea o face mama manechin.
Ce mama rea sunt, deja am inceput sa ii planific fetei viata. gata, de acuma incolo ma abtin.

Anca 14+ Elena

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Sheritra spune:

quote:
Originally posted by alfa_anca

quote:
Originally posted by RGE

ANITHA la multi ani cu sanatate si fericire!! sarcina usora si bebe sanatos!!...haideti sa va arat ce am gasit ca nu ma pot abtine....
LUNA 1: saptamanile 1-4
LUNA 2:saptamanile 5-8
LUNA 3: saptamanile 9-12
LUNA 4: saptamanile 13-16
LUNA 5: saptamanile 17-20
LUNA 6: saptamanile 21-24
LUNA 7: saptamanile 25-28
LUNA 8:saptamanile 29-32
LUNA 9: saptamanile 33-36
LUNA 10 : saptamanile 37-40


ROXANA 16+ 80% "KIWI"



Bai, astia nu stiu ce sa mai inventeze??? De unde pana mea are sarcina 10luni?? eu deja nu ma mai stresez cu calculele. V-am mai spus, pt cunoscatoriam 15 saptamani, pt ceilalti sunt in luna a 4-a incepand cu 2 mai pana pe 1 iunie.

Anca 14+ Elena



dupa astia nastem de Craciun, ca-i in luna a 12-a!

Shery 14+ Alesia

my precious
eco-uri
burticuticuta

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Happiness_4_us spune:

Hop si eu peste voi. Din cate am citit eu, in sarcina, o luna are o data 4 saptamani, urmatoarea are 5 saptamani si tot asa. Asa se calculeaza lunile de sarcina.


Nana, 21+ Razvan Andrei
In asteptarea lui
Nunta noastra de vis!
Las Vegas
Daca incepi sa te sacrifici pentru cei pe care-i iubesti, vei sfarsi prin a-i uri pe cei pentru care te-ai sacrificat!

Mergi la inceput