All about Constanta! (88)

Raspunsuri - Pagina 2

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns mihaela77O spune:

'neata,fetele,si pofta buna la cafea,celor care nu au baut-o inca...si sa aveti o zi frumoasa....sunt putin dezamagita,dupa ce m-am chinuit ceva timp sa pun si eu poze pe webshots,cu a mea familie,constat,ca nu se vad...oare am gresit eu ceva sau pur si simplu nu merg accesate astazi?in rest toate bune...si o zi buna celor care sunt la servici!



MIHAELA,MAMI DE ANDREEA(03.04.1997)SI MIHAITA(25.09.2003)

mihaela

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns mav spune:

Buna dimineata!
Multumim pt urarile de sanatate si insanatosire! Ieri ne-am externat: Sebi este bine-merci (desi mai are de luat tratament oral cateva zile), iar eu... am experimentat niste frisoane... greata si burta deranjata, de cum am ajuns acasa...
Tin sa va spun ca mai intai am fost la Urgenta la Sp. Jud. (dr Sora?!), unde ni s-a spus ca e vorba doar de o indigestie, ni s-a dat reteta pt Metroclopramid si ne-au trimis "linistiti" acasa....
Copilul a constinuat sa verse si peste noapte.... am mers abia a doua zi la Sp. de Boli Infectioase (cel de la gara). Ne-au internat si l-au bagat pe Sebi pe perfuzii imediat, si diagnosticul de la internare s-a dovedit a fi fost corect, confirmat de rezultatele analizelor. A avut un streptococ betahemolitic de grup A si sindrom de deshidratare. Starea lui a fost asa de proasta, ca trei zile n-a mancat si n-a baut nimic, a primit numai perfuzii.... Mi s-a recomandat sa arunc Metroclopramidul, ca este foarte toxic la varsta lui Sebi! Nu vreau sa exagerez, insa am simtit ca am fost la un pas de a-mi pierde copilul, pt ca nu i s-a acordat atentia cuvenita si i s-a pus un diagnostic superficial cand am fost cu el la Sp. Jud. (semnele de deshidratare erau deja evidente inca de atunci)....
Nu pot generaliza, dar sunt hotarata ca atunci cand vom mai avea ceva probleme de sanatate cu Sebi, sa evitam Urgenta de la Sp. Jud.!
Nu am dispozitia necesara sa va mai povestesc si cum a fost in spital, oricum a fost mai curat decat este la judetean si sunt multumita ca Sebi este ok acum (datorita tratamentului si ingrijirilor primite la Sp. de Boli Infectioase - d-na dr Tanase)!

Numai bine tuturor!




Mami de Sebi (04.02.2004)

"Iubirea ne face sa plonjam in necunoscut si apoi ne da curajul de a rezista!" (Pam Brown)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns mihaela77O spune:

imi pare rau ca ai trecut prin asa ceva,stiu cum este,bine ca sunteti acasa,si multa sanatate lui sebi!asta este sistemul sanitar de la noi....JALNIC!

mihaela

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns roxanaz spune:

neatza neatza
Mav bine ca sunteti ok acum. insanatosire grabnica lui Sebi.
Sanzi sunt misto sandalele si intr-adevar arata teribil de comode!
Mihaela incearca sa dai un link direct dintr-o poza postata si pune pauza intre el si e scrii in continuare. hai, mai incearca odata.
Fisun nu stiu nimic de circ. ce ati hotarat cu operatia sotului tau? cum se mai simte Ege?
o zi frumoasa tuturor!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Cornelia spune:

Vic, ! Ma bucur sa Sebi este bine. Sanatate multa si tie!

Roxa, uite aici: http://new.photos.yahoo.com/cornelianis/album/576460762400862969/photo/294928804371307867/50 tortul si sarbatoritii.

Sanzi, asta e dedicatie pentru tine : http://new.photos.yahoo.com/cornelianis/album/576460762400839767/photo/294928804371245617/1 Deja e tragedie mare cu tractorul .



Va pup,
Cornelia, mami de Maria (2 iulie 2003) si Stefan (4 mai 2005)
poze

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns ege spune:

buna dimineatza!
mav,ma bucur sa aud ca sebi e ok si imi pare tare rau ca ati ajuns pe la spitale.si noi am dat de dr sora in spital.se zice ca e un medic bun,eu nu stiu ce sa zic.cu dna dr dumbrava ati vb????
roxa,nu stim cesa facem inca cu operatia sotului.mai vedem
ege inca tuseste,dar parca e putin mai bine desi aseara ia venit sa verse de la tuse
duminica am dus-o la acvariu si a fost f incantata
va pup

ege si arzu ege (30.09.2005)

http://pg.photos.yahoo.com/ph/fisun_regep/my_photos

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns mihaela77O spune:

mersi mult roxana,sper sa mearga de data asta!
http://good-times.webshots.com/photo/281392
daca nu...

mihaela

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns dani33 spune:

Buna dimineata!
Mav, bine ca sunteti ok. Si am auzit ca la spitalul de la gara este mai bine.
Circul cred ca va fi in spatele pietei gorbaciov daca stiti zona, este o parcare. Am vazut ceva miscare pe acolo...
Sanzi, pana la Balcik faci maxim 2 ore (din Constanta) daca mergi asa foarte lejer. Mie mi-a placut tare mult Balcikul. Drumurile sunt cam proaste in Bulgaria dar merge.
Dani

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns mihaela77O spune:

degeaba...,cred ca ma las pagubasa,si totusi,mai incerc o data:

http://good-times.webshots.com/album/558972733fVBfYu


MIHAELA MAMI DE ANDREEA(03.04.1997)SI MIHAITA(25.09.2003)

mihaela

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns lizuca spune:

Fetelor, circul s-a instalat vizavi de piata Brick, acolo unde a mai fost si anii trecuti, doar ca acum nu mai e cel rusesc, ci un circ din Praga - vineri e primul spectacol, la ora 18 (ne-am nimerit dimineata in trafic chiar linga masina cu megafoane care facea reclama, de-aia stiu detalii).
Si noi vrem sa fugim un wekeend in Bulgaria, dar nu reusesc sa ajung la pasapoarte, sa trec fata pe unul dintre pasapoartele noastre - fara ea parca n-ar avea nici un farmec. Am si niste oferte f.misto de la o agentie pe care o stiu.
Mav, bine ca s-a terminat cosmarul - nimeni sa nu mai treaca vreodata prin asa ceva. Sebi zici ca e bine, cred ca marcata mai tare esti tu.
Super sandale, Sinzi, seamana un pic cu tine.
July, voi ce mai faceti, n-am mai vazut-o pe Teo - e OK? De 1 iunie vii si tu in excursie la Amzacea?
Cornelia, ce pui frumos si mare ai! Si e leit Maria, care s-a facut o adevarata domnisoara! Sa-ti fie sanatosi si voiosi amindoi!
Va pup, numai bine!

Mergi la inceput