GRADINITE CONSTANTENE

Raspunsuri - Pagina 2

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns dani33 spune:

Azi am fost la gradinita sa verific care este treaba. Am vorbit cu directoarea care a fost foarte draguta si mi-a spus ca fiecare gradinita are o oarecare autonomie in a cere diverse acte si pretentii. Mi-a spus ca ei nu vor cerere de inscriere si nici adeverinte de salariat pentru ca sunt gradinita de stat si nu ii intereseaza nici macar daca parintii sunt angajati. Doar un dosar cu copie dupa certificatul de nastere al copilului si dupa cartile de identitate ale parintilor. Si-a notat ea numerele de telefon si unde lucreaza parintii si mi-a spus sa vin in toamna sa mai discutam. Si atat.
A si binenteles in toamna cu analizele copilului: exudat, copro, aviz epidemiologic de la medicul de familie si vaccinarile.
Am uitat sa va spus ca este vorba de gradinita Chip si Dale de pe Mihai Viteazu (sunt de fapt doua gradinite 4 si 20). Este gradinita cu program redus.
Daniela

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns ADINUTZA spune:

Bogdan frecventeaza grupa pregatitoare din Gradinita cu orar prelungit nr 19, din Km 4-5.
Am fost foarte multumita de educatoare, de dotarea materiala a gradinitei si de activitatile pe care le desfasoara acolo, asa ca din toamna Andrada va merge tot acolo, la grupa mica.
Pe langa programa obligatorie copiii pot fi inscrisi la diverse optionale (calculator, dansuri, pictura si engleza)
Anul acesta, la Festivalul primaverii-un concurs de dans, Bogdan a obtinut locul 3 pe judet. Sunt mandra de el pentru ca in echipa cu care a intrat in concurs au fost selectionati doar 4 baieti din gradinita si mai multe fetite.
Au activitati extrascolare pt divertisment si recreere, sunt scosi zilnic afara la joaca, educatoarele sunt implicate in educatia copiilor, pe scurt, baiatul meu a fost fericit la gradi si sper, la fel sa fie si in cazul fetitei.

noi

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Momili spune:

Ma bucur ca s-a deschis un asemenea subiect pentru ca eu de 2 luni ma agit cu inscrierea la gradinita, la o gradinita de stat pentru ca una particulara nu-mi permit. La fel ca si Tatiana am fost anuntata ca piticul meu nu va mai fi primit la cresa din toamna. Daca puteti sa-mi dati relatii despre gradinita nr.12 - cum o cheama pe directoare, cum si ... cu ce ???? ... se poate ajunge la ea, s-au facut inscrierile ? si daca nu, cand se fac ?
Referitor la cresele din Constanta - toate au conditii bune si primesc bebei cu pampers

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns eliza_jeni spune:

Buna ziua! Fetita merge la gradinita La nouvelle generation, noi ne-am simtit super acolo. Au si transport si program prelungit, inclusiv scoala cu clase I-IV. Este situata pe I.C. Bratianu la 2 cocosi. Fac trei limbi straine, dans, pictura, sah, tenis, pian, Karate depinde pt ce se opteaza.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns CRIXIA spune:

Vancia, au prg normal?

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Cornelia spune:

Momili, la gradinita 12 nu s-au facut inca inscrieri. E un afis in geam in care se anunta data inscrierii. Nu am retinut exact data, dar e o singura zi din iunie. O sa iti spun maine, dac aajung eu la gradi sa o iau pe Maria. Sunt doar 10 locuri la grupa mica (obligatoriu 3 ani la 1 sept.) si 10 locuri la grupa mijlocie (4 ani la 1 sept.). Vor avea prioritate cei din zona. Cam atat am retinut. Sunt f. putine locuri . Pe directoarea de acum o cheama Leabu Constanta.



Va pup,
Cornelia, mami de Maria (2 iulie 2003) si Stefan (4 mai 2005)
poze

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns eliza_jeni spune:

Crixia au si program normal si prelungit depinde pt ce optezi.
Pt mai multe informatii nr de tel de la gradinita este 618991

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns irina81 spune:

Crixia,Tatiana am reusit si eu sa-l inscriu pe Matei la cresa Flamanda.Vreau sa va intreb cum se procedeaza la ziua de nastere a copilului.Noi incepem pe 3 septembrie si ma gandesc sa duc tort si suculete,dar am vazut acolo un afis cu certificat de calitate a produselor.
Trebuie sa merg sa duc si restul actelor , iar analizele la toamna.
Aaa si inca ceva, cati copii sunt in grupa? Am intels eu gresit 23? Sau asta e nr total de locuri?

Irina si Matei-Cristian (1.sept.2005)

uite asa cresc eu

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns CRIXIA spune:

Irina, am inteles ca s-a schimbat medicul recent, de aceea ai vazut afisele cu alimentele interzise.
Eu ti-as sugera sa nu te deranjezi la cresa cu nimik!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns CRIXIA spune:

MAine este ziua de foc: intre 7.30 si 9.30 se depun dosarele de preinscriere!
Sper sa revin cu vesti bune!

Mergi la inceput