casnica=discriminata?!?

Raspunsuri - Pagina 34

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns hannen spune:

quote:
Originally posted by conchita



daca mai adaugam ca unele impart treburile cu sotii, iti dai seama, dodo, ce de diferente ne despart?

no hard feelings, eniuei




Nush de ce da` am un feeling,nu hard eniuei ca bati sheaua sa priceapa iapa.
Adica ca pe tine te ajuta hazbandu da` pe noi (ma includ,prietenii stiu de ce) numa` ne exploateaza.
Ntzzzzzzzzzzz,ntzzzzzzzzzzzz ,ma fac ca n-am vazut,n-am priceput


Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns conchita spune:

quote:
Originally posted by hannen

quote:
Originally posted by conchita



daca mai adaugam ca unele impart treburile cu sotii, iti dai seama, dodo, ce de diferente ne despart?

no hard feelings, eniuei




Nush de ce da` am un feeling,nu hard eniuei ca bati sheaua sa priceapa iapa.
Adica ca pe tine te ajuta hazbandu da` pe noi (ma includ,prietenii stiu de ce) numa` ne exploateaza.
Ntzzzzzzzzzzz,ntzzzzzzzzzzzz ,ma fac ca n-am vazut,n-am priceput



hannen, ia-te dupa gura lumii, n-auzisi ca-s de necrezut, adica incredibila?

************
Zero toleranta pentru lipsa de toleranta fata de un copil!
************
Alaptatul Help-Line
************
mami de Sonia Marie (23 ianuarie 2007)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns conchita spune:

quote:
Originally posted by flaviutza
in schimb un copil mic iti mananca toata ziua...


nu stiam ca un copil mic intra la 'menaj', ca doar despre asta era vorba -un sters de praf, un aspirat, etc. si tu pierzi toata ziua cu frecat podele? buey, si cand mai aveti timp de forum in conditiile astea?

plus ca eu nu am gandit niciodata despre copilul meu ca 'imi mananca toata ziua". imi face o placere enorma sa stau cu ea si abia astept sa termin menajul si ea sa se trezeasca, de exemplu, ca sa petrecem timp impreuna. io nu simt, cum sugerezi tu, ca ma sustrage de la altele mai importante, ca nu exista altele mai importante.

acum chiar ca ma simt binecuvantata, detin secretele eficientei in gospodarie. adevaru' e ca ma misc si repede, cu entuziasm si focusata pe treaba, nu ma mosmondesc o mie de ani.

sorry pentru ironii, da' raspund si io pe masura.

************
Zero toleranta pentru lipsa de toleranta fata de un copil!
************
Alaptatul Help-Line
************
mami de Sonia Marie (23 ianuarie 2007)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Llaura spune:

Hai mai fetelor, fiti serioase.
Acum vreun an am cunoscut o tipa profa de engleza, Lynn, care mi-e extraordinar de simpatica. Am avut de explicat in fatza colectivului (fiind si Lynn prezenta)ceva de genul cum se conduc sedintzele.
Si atunci ne-a povestit ca singura sedintza pe care n-a putut s-o conduca a fost pe cand era ea directoare de gradinitza si avea de organizat nu stiu ce cu mamicile. Numai ca mamicile au inceput sa se atace la persoana pe tema "daca ai sta acasa cum ar trebui nu ar trebui sa isi faca toata lumea programul dupa tine" vs. "daca ai lucra ai putea sa iti dai copilul la scoala privata", iar Lynn n-a gasit alta solutie decat sa iasa si sa le lase sa se certe pana se impaca.
Ce corporatii, ce bugete, ce termene, asta intalnire imposibil de facilitat, mai nene, deci "conflictul" asta nu l-ati inventat voi si tare mi se pare ca nici nu il veti rezolva...

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns dodo spune:

quote:
Originally posted by conchita

quote:
Originally posted by flaviutza
in schimb un copil mic iti mananca toata ziua...


nu stiam ca un copil mic intra la 'menaj', ca doar despre asta era vorba -un sters de praf, un aspirat, etc. si tu pierzi toata ziua cu frecat podele? buey, si cand mai aveti timp de forum in conditiile astea?



Smiorc, smiorc, ale naibii podele, imi maninca timpul, vezi de-aia n-am timp sa ajung si eu la 5040 mesaje pe foruuuummm!
Da lasa ca daca nu iau admiterea la facultate, pun biciul pe sot sa-mi aduca menajera sau sa faca el menajul si eu ma pun pe scris mesaje, sa-mi scot pirleala!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns ocebine spune:

E adevarat ca nu noi am inventat conflictul...cel putin sa zicem mersi ca avem pe ce ne certa...ca daca ramineam toate inclestate in aceeasi pozitie si nu aveam loc de intors...pe ce ne mai certam acuma? Care are asternuturile mai apretate si scrobite? BORING!!!!

Vehementa si agresivitatea vin dintr-o singura directie. Nu trebuie explicatie.

Anamaria

"After all is said & done, more is said than done."

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns hannen spune:

conchita,da` tu crezi ca noi dormim cu aspiratoru`n mina?

sa vii sa ne povestesti peste vreun an cum dupa ce ai alergat cu Sonia o juma de zi prin parc(scormonind in nisip,dindu-te pe tobogab si/sau leagan )ajunge acasa cu nisip si in pampers cum isi "insemneaza" locul pe unde trece prin casa cu jucarii,asta ca sa nu se piarda ,cind o sa-ti picteze tv-ul ,peretii si alte mobile din dotare cu bomboane si alte pure-uri(adica menu-ul zilei)
atunci sa ne dezvalui secretul menajului intr-o ora.

Sau tu crezi ca Sonia ramane linistita ca acum?
Sa vezi ce frumos o sa fie cind o sa te scurgi de cald pe caldarim iar Sonia o sa insiste sa mergeti in directia opusa caseieventual sa se tavaleasca pe jos.


Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns hannen spune:

quote:
Originally posted by ocebine


Vehementa si agresivitatea vin dintr-o singura directie. Nu trebuie explicatie.

Anamaria




Da,asta am putut constata si noi ceilalti "combatanti".
Oof America asta

P.S nici nu vreau sa ma gindesc ca ai putea fi asa nedreaptaincit sa te referi la altcineva ,cind toata discutia asta e in vazul unui forum intreg...forum care are ...cite mii de membri??


Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns ocebine spune:

quote:
Originally posted by hannen

quote:
Originally posted by ocebine


Vehementa si agresivitatea vin dintr-o singura directie. Nu trebuie explicatie.

Anamaria




Da,asta am putut constata si noi ceilalti "combatanti".
Oof America asta

P.S nici nu vreau sa ma gindesc ca ai putea fi asa nedreaptaincit sa te referi la altcineva ,cind toata discutia asta e in vazul unui forum intreg...forum care are ...cite mii de membri??






Poate de-as fi avut alt steag sub nume nu as mai fi fost chiar asa de "indragita"...ma rog, fiecare cu fobiile ei/lui.

Acuma, on topic, majoritatea mamicilor "lucratoare" au sustinut ca in fond, faci ce vrei...este optiunea ta ca individ. Decizie personala...zii cum vrei tu. Dar atunci cind justifici optiunea ta proprie si personala prin improscarea celorlati, atunci zau ca nu mai e kosher
Si asta se petrece...noi impartasim cum gindim si cum ne organizam si voi o dati inainte ce nenorocire facem...Acuma, cit de mare e piatra aia din mina?


Anamaria

"After all is said & done, more is said than done."

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns flaviutza spune:

quote:
Originally posted by hannen

conchita,da` tu crezi ca noi dormim cu aspiratoru`n mina?

sa vii sa ne povestesti peste vreun an cum dupa ce ai alergat cu Sonia o juma de zi prin parc(scormonind in nisip,dindu-te pe tobogab si/sau leagan )ajunge acasa cu nisip si in pampers cum isi "insemneaza" locul pe unde trece prin casa cu jucarii,asta ca sa nu se piarda ,cind o sa-ti picteze tv-ul ,peretii si alte mobile din dotare cu bomboane si alte pure-uri(adica menu-ul zilei)
atunci sa ne dezvalui secretul menajului intr-o ora.

Sau tu crezi ca Sonia ramane linistita ca acum?
Sa vezi ce frumos o sa fie cind o sa te scurgi de cald pe caldarim iar Sonia o sa insiste sa mergeti in directia opusa caseieventual sa se tavaleasca pe jos.







dap. si eu o credeam lenesa pe colega-mea. ca si-a luat bona desi statea acasa, atunci cand bebeul a implinit un an. a mea avea 4 luni si faceam menajul intr-o ora .

si vaaaaai, ce mi-as mai fi luat si eu bona dupa 8 luni ale grasanei...

Alexia 02.05.2004(filmulete)
mami si Ale

Mergi la inceput