casnica=discriminata?!?

Raspunsuri - Pagina 27

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns Sabina spune:

da :)



Zero toleranta pentru lipsa de toleranta fata de un copil!


Sabina si www.desprecopii.com/forum/topic.asp?TOPIC_ID=33789&whichpage=1" target="_blank">Sofia Galagia

Cea mai lungă cale este calea care duce de la urechi la inimă.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Qamar spune:

felicitari, Sabina!


Zero toleranta pentru lipsa de toleranta fata de un copil !!!


Noe si Anne-Bianca (14.03.2006)


Madness does not always howl. Sometimes, it is the quiet voice at the end of the day saying, "Hey, is there room in your head for one more?"

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Andrada spune:

Misto gagiul. il stiu de la recitalurile alea cu poezie si muzica.
A

www.desprecopii.com/chatnew/Desprecopiichat/PaginapersonalaView.asp?nickname=Andrada" target="_blank">Camera lui Marcu

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Llaura spune:

Sabina, la 31 tragi o simfonie bengoasa , o cumpar pe cuvantul meu, n-o iau gratis de pe net courtesy la cine stie ce d-na de pe DC

Mai azi sunt cam rea, le-am facut un test la copii retardedly hard si acu e si prea tarziu, nu mai am timp sa il schimb.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Sabina spune:

Bengoasa sa fie!!
Andrada, Johnny, care are toata gloria posibila, zice ca cel mai mult ii place sacante el la el acasa singur, fugi de Bach.Numa el si Dumnezeu.
pretty casnic :)



Zero toleranta pentru lipsa de toleranta fata de un copil!


Sabina si www.desprecopii.com/forum/topic.asp?TOPIC_ID=33789&whichpage=1" target="_blank">Sofia Galagia

Cea mai lungă cale este calea care duce de la urechi la inimă.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns nelia spune:

Felicitari, Sabina! Pentru tot, dar mai ales pentru bb2!

Si mie imi place Johnny Raducanu! Obisnuiam sa merg in laptarie in serile in care cinta... Si Tudora isi trage numele de la o seara petrecuta acolo, in care au cintat J.R. si Teodora Enache (care a spus ca de fapt pe ea o cheama Tudora, dar nu-i spune nimeni asa).

CORNELIA, mami de AGATA si TUDORA

www.nelia.photosite.com/" target="_blank">foto 1 - www.agatasitudora.photosite.com/" target="_blank">foto 2 - www.dropshots.com/Nelia/" target="_blank">foto 3 - www.dropshots.com/Aurice/" target="_blank">filmulete

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Sabina spune:

Nelia, ce sa mai zic de tine, cu bb3!! wowwww :))
Sarcina usoara iti dorec, si sanatate!!!



Zero toleranta pentru lipsa de toleranta fata de un copil!


Sabina si www.desprecopii.com/forum/topic.asp?TOPIC_ID=33789&whichpage=1" target="_blank">Sofia Galagia

Cea mai lungă cale este calea care duce de la urechi la inimă.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Llaura spune:

Johnny mai canta si intr-o carciuma plina de fum pe langa cinemateca, Cafe Indigo, aparea, canta si pleca, cu fesuletz si cu vata in urechi...laptaria era lux pe langa Cafe Indigo, casnic-casnic da' isi facea datoria catre societate :p

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns lorelaim spune:

Capra-cu-Trei-Iezi (cucuietzi ) - am copil (o vezi in pozele de la semnatura - are 2 ani si 10 luni). Meniurile mele sunt extrem de simple: fripturica (pasare, purcel, peste) scazuta la cuptor (cu un pic de ulei de masline, in vas Yena) + usturoi amestecat cu o picatura de ulei de masline (sa-i mai taie din iutzeala), amestecuri diverse de legume taiate in cubulete (morcovi, dovlecel, conopida, brocoli, vinete, ciupercutze, fasole verde, mazare, boabe de porumb, ceapa verde, rosii, ardei, etc) inabusite cu lei de masline pe aragaz (in vas de Teflon) + orez brun nedecorticat (fiert), "sodatzei" din paine integrala cu unt, branzica, sunca, masline, rosii, ardei. Desert fructe. Daca nu are chef sa le manance taiate in cubulete (ca de muscat - nici vorba sa aiba rabdare sa termine un fruct - isi infige coltii de cateva ori si apoi se joaca cu el) - il fac "nectar" (morcov, para, pruna, mar, banana, mango - cu suc de portocale, miere si polen; capsuni/zmeura cu banana) si merge. Gustari intre mese (are voie oricand sa ciuguleasca): alune, pistash, seminte de floarea soarelui (decojite), biscuitzi simpli (ei ii plac numai saratzi), feliutze de paine, de branza, ciocolata simpla cu lapte (Lindt). Nu fac prajituri, nu fac supe/ciorbitze (decat iarna - ca sa ne mai incalzim), nu fac tocanitze, nu fac sarmale sau alte tocaturi. Din cand in cand mai fac pizza - de rasftaz. Pofta buna :-)
Bem cu multa placere lapte, iaurt si kefir (nedegresat, organic 3-4% grasimi), nu-i dau suc niciodata - daca ii e sete: apa sau ceai neindulcit.
Din pacate nu prea mai mancam spanac si salata verde... aici trebuie sa mai "lucrez" un pic la meniuri.

Lorelai

http://community.webshots.com/user/lorelaim

"Daca dragoste nu e... nimic nu e..."

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns copiloi spune:

quote:
Originally posted by Llaura

O amica de-a mea care a dat amaratul de test auto de cinci ori si tot de cinci ori l-a picat, pt ca nu e in lb romana, desigur. De cinci ani sta acasa si de cand a emigrat n-a lucrat niciodata.
Cand esti incremenit se vede de la o posta.




Cunosc si eu astfel de cazuri. Bineinteles ca respectivele mame spun ca au optat sa ramana acasa de dragul educatiei copiilor. Stau si ma intreb in ce consta educatia respectiva, atata timp cat mama nu vorbeste limba tarii in care traieste, nu-l poate ajuta pe copil la lectii (tot tata, saracu'), nu se poate intretine cu prietenii copilului (tot tata, saracu'), iar la sedinte pe la scoala merge tot tata...


Alina

Mergi la inceput