casnica=discriminata?!?

Raspunsuri - Pagina 21

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns nelia spune:

Ruxij, pai ce faci atunci cu mine, care am fost femeie de actiune pe plan profesional si chiar intelectual (ziua si cartea as putea spune, de teatre, opere, concerte nu mai vorbesc...) pina pe la 32, mama casnica clar mai buna decit toate cele care lucreaza, si daca vrei sa stii, am fost si camerista la un hotel vreo 2 luni... Si dupa 5 ani de casnica, acum sint si studenta (asta se cheama ca voi deveni si mai intelectuala oare!?!) si peste vreo trei ani voi fi din nou femeie de actiune si chiar de cariera ca nu ma va lasa noua meserie aleasa sa fiu altfel... Deci, cu mine cine se mai joaca acum!?!

CORNELIA, mami de AGATA si TUDORA

www.nelia.photosite.com/" target="_blank">foto 1 - www.agatasitudora.photosite.com/" target="_blank">foto 2 - www.dropshots.com/Nelia/" target="_blank">foto 3 - www.dropshots.com/Aurice/" target="_blank">filmulete

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Andrada spune:

hai ca acu nu toate casnicele is flasce (ca opus al actiunii)
dar te-ai prins, nu-s carierista in realitate, dar nu se prind multi
A

www.desprecopii.com/chatnew/Desprecopiichat/PaginapersonalaView.asp?nickname=Andrada" target="_blank">Camera lui Marcu

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns ruxij spune:

quote:
Originally posted by Andrada

hai ca acu nu toate casnicele is flasce (ca opus al actiunii)
A

L’amore che move il sole e l’altre stelle.

www.desprecopii.com/chatnew/Desprecopiichat/PaginapersonalaView.asp?nickname=Andrada" target="_blank">Camera lui Marcu



Nu stiu. La prima vedere a fi casnica "din convingere" personal mi se pare ca se opune la prima vedere actiunii (Entrepreneurship), da' pot sa si gresesc.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns nelia spune:

Andradaaaa, am vazut camera lui Marcu!!! Desenele sint pictate pe pereti sau e un tapet? Superba! Si noi eram in cautare de idei pentru camerele fetelor, dar cred ca nu vom mai face nimic aici, asteptam sa ne luam casa noastra, sper ca nu vor fi fetele mari pina atunci!
Casandra, multumesc pentru felicitari! Tu ce mai faci? Ma bucur ca ai aparut, nu am mai auzit nimic de tine in ultimul timp.

CORNELIA, mami de AGATA si TUDORA

www.nelia.photosite.com/" target="_blank">foto 1 - www.agatasitudora.photosite.com/" target="_blank">foto 2 - www.dropshots.com/Nelia/" target="_blank">foto 3 - www.dropshots.com/Aurice/" target="_blank">filmulete

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns ruxij spune:

quote:
Originally posted by nelia

Ruxij, pai ce faci atunci cu mine, care am fost femeie de actiune pe plan profesional si chiar intelectual (ziua si cartea as putea spune, de teatre, opere, concerte nu mai vorbesc...) pina pe la 32, mama casnica clar mai buna decit toate cele care lucreaza, si daca vrei sa stii, am fost si camerista la un hotel vreo 2 luni... Si dupa 5 ani de casnica, acum sint si studenta (asta se cheama ca voi deveni si mai intelectuala oare!?!) si peste vreo trei ani voi fi din nou femeie de actiune si chiar de cariera ca nu ma va lasa noua meserie aleasa sa fiu altfel... Deci, cu mine cine se mai joaca acum!?!

CORNELIA, mami de AGATA si TUDORA
www.nelia.photosite.com/" target="_blank">foto 1 - www.agatasitudora.photosite.com/" target="_blank">foto 2 - www.dropshots.com/Nelia/" target="_blank">foto 3 - www.dropshots.com/Aurice/" target="_blank">filmulete




Deci din descriere cred ca esti iaopauzare de actiune, da' esti prea intelectuala asa ca nu ne jucam

Edit: ma gandii. Cred ca cu tine se joaca iaopauzarile de actiune care's si intelectuale :)) Greu... :))

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns nelia spune:

... pina si adminul imi da o pauza!!!

CORNELIA, mami de AGATA si TUDORA

www.nelia.photosite.com/" target="_blank">foto 1 - www.agatasitudora.photosite.com/" target="_blank">foto 2 - www.dropshots.com/Nelia/" target="_blank">foto 3 - www.dropshots.com/Aurice/" target="_blank">filmulete

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns ruxij spune:

quote:
Originally posted by nelia

... pina si adminul imi da o pauza!!!

CORNELIA, mami de AGATA si TUDORA
www.nelia.photosite.com/" target="_blank">foto 1 - www.agatasitudora.photosite.com/" target="_blank">foto 2 - www.dropshots.com/Nelia/" target="_blank">foto 3 - www.dropshots.com/Aurice/" target="_blank">filmulete




Chestia draguta e ca eu nu am scris m.u.i.e.r.e, ci am scris direct "iaopauzare" ca stiam ca oricum imi transforma cuvantul, am zis sa ii scutesc hehehe

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns nelia spune:

Adecatelea vrei sa spui m u i e rile de actiune care acum sint casnice, care sint sau se cred ca sint si intelectuale!?! Si care au mai fost si cameriste... Woau, pai abia acum inteleg de ce nu ma intelege lumea...

Edit: gata, ca ma gindii si eu - pai eu cred ca pot sa ma joc cu toata lumea, chiar si cu Ira, ca sint ca romanul, din toate cite un pic si nimic mai mult. Valeu, ce m-am linistit!!!
Ai acum ca am cu cine sa ma joc, ca am hotarit ca subiectul si conflictul lucratoare-casnice nu are finalitate si nici rezolutie... de-a ce ne mai jucam? Sau inchidem subiectul si ne mutam la altul!?!

Saracu Puimic, nici nu mai are curaj sa intre, nici nu s-a gindit micuta unde va ajunge subiectul ei nevinovat...

CORNELIA, mami de AGATA si TUDORA

www.nelia.photosite.com/" target="_blank">foto 1 - www.agatasitudora.photosite.com/" target="_blank">foto 2 - www.dropshots.com/Nelia/" target="_blank">foto 3 - www.dropshots.com/Aurice/" target="_blank">filmulete

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns marimar spune:

Casnica nu inseamna neaparat needucata sau fara scoala, dimpotriva !
Majoritatea casnicelor au avut o cariera/job, au facut o scoala, chiar o facultate inainte de a deveni casnice pentru ca alegerea asta a venit odata cu copiii ! Odata ce au aparut copiii s-au lasat de cariera/servici si au ales sa stea acasa, stay-at-home-mum (SAHM)

Iar eu, da, am devenit prietena cu fete casnice cind am stat si eu acasa si da, aveam multe in comun : copiii, familia, probleme diverse femeiesti....etc...
Acum frecventez un club de carte, sintem 10 din care 2 lucram full time, 2, part time si restul fetelor sint SAHM.

-------
Alaptati cit de mult, incepeti diversificarea de la 6 luni si mare atentie la ce alimente dati copilului!
Nu va jucati, repercursiunile in timp pot sa fie iremediabile !

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Andrada spune:

nelia danke very schon, fundalul e pictat de mine, restul is aplicate.

A

www.desprecopii.com/chatnew/Desprecopiichat/PaginapersonalaView.asp?nickname=Andrada" target="_blank">Camera lui Marcu

Mergi la inceput