FIV...de toamna

Raspunsuri - Pagina 18

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns anis spune:

Pia,

Ok am inteles.Mai ramane o intrebare..of doamne ce sa fac daca nu stiu cum se procedeaza..intreb si eu.
Eu am nr de telefon decat de la cabinetul particular.Trebuie sa sun dincolo, la spital, la sterilitate?Ca de acolo nu am numarul..Tu il ai? Daca da..mi-l poti da?

Cum se procedeaza?

Altceva pentru operatia de decorticare a ovarelor, faci ceva analize inainte? Si se poate face oricand indiferent de ce perioada a ciclului esti? Cum sa 'cotizez" la Niculescu.....ca pana acum mi-a refuzat banii....exista alta metoda?
Si ultima intrebare...in cat timp se refac chistuletele..nu de alta dar daca fac acum operatia..as vrea ca ovarele sa fie curate in toamna cand fac inseminarea! SO?

Pupici si merci

AniS

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns ileana spune:

Salut gagici,

Pia eu zis sa nu te sperii si nici sa-ti faci ganduri negre...sti ca la mine dupa operatie mi-a venit bucuria la 18 zile...iar a -2 a venit la 31 de zile si a tinut 9 zile...dereglari pe baza de stres in principal...
Oricum am gasit pe net ca se considera normal intre 18-36 zile...
Asa ca...doar calmante si rabdare...asteptand toamna.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Parvutoiu Anca spune:

Buna fetelor,

Sunt membru nou si ma intereseaza FFF MULT acest 'FIV .. de toamna', am citit toate cele 12 pag, dar vad ca mail-urile se opresc la 28.06 - mai functioneaza acest subiect sau sunteti toate in concediu ????????

Se pare ca aceasta toamna va fi chiar FIERBINTE cu toate FIV-urile noastre...!!!

Sunt pacienta dlui dr. Niculescu/Giulesti si sunt programata ptr FIV in aceasta toamna, saptam viitoare ma duc la cabinetul sau particular si sper sa aflu mai multe amanunte - ET ar trebui sa fie in OCT, deci presupun ca treb sa incep tratamentul pe la sf.Aug - ??

PIA, vad ca tu ai facut deja 2 FIV-uri la dl.dr. si te pregatesti ptr al 3-lea in toamna - MULTA BAFTA!!!
Orice informatie poti sa-mi dai ar fi binevenita!! Stii cam cat treb sa 'cotizez' la dl.dr., cat si la dna dr. Cocei, cu care face echipa, in afara costurilor oficiale????
Injectiile dor rau ??? Mi-e tare, tare frica de ele...

Scurt istoric despre mine:
-sunt pacienta dlui dr. Niculescu cam de 1,5 ani, am trompe si uter ok, am peste 35 ani( nu spun cat, mi-e jena..),am mai ramas insarcinata in trecut de destule ori, dar i-am dat afara ca tampita si acum, de peste 1,5 ani nu mai reusesc sa raman tocmai cand mi-e lumea mai draga !!
- am urmat tratam de stimulare ovariana cu OVA-MIT si Pregnyl vreo 7 luni - fara succes. De altfel, ovulez si fara stimulare la fel, stimularea nu a adus mai nimic. Mi-e teama ca am ovocite proaste, batrane si nici cu endometru nu prea stau bine, de cele mai multe ori e subtirel la eco - treb sa-mi dau cu OESTROGEL in zilele 4-11 de cicul - de ce nu prea stiu...
-spermograma LUI e SUPER, are 'soldateii cu super-muschi pe ei'.., deci cu DANSUL nu's probleme de fel...
-bref, am ajuns la FIV, ce sa mai asteptam....

Cam astea sunt datele problemei, astept reactii.

Ce pot sa va spun este ca in timp ce citeam paginile acestui subiect n-am mai contenit de plans...... sunt fericita ca am gasit acest forum si femei cu aceleasi probleme ca si mine, care ma pot intelege, ptr ca sunt cu moralul jos,jos,jos...

Nu stiu ce voi face daca nu reusesc sa am un copil al meu, nu stiu, zau... nu vreau sa ajung la adoptie..nu voi precupeti nici un efort..

GABI, nu te necaji, fii brutal de sincera in continuare, nu avem timp de pierdut!!!

Va pup, fetele,
pa,pa,
Anca



Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns meme spune:

Anca,nu-ti fie jena sa ne declari varsta reala.Eu implinesc in toamna 36 de ani si inca mai sper sa am un bebe.Daca nu va fi posibil,voi infia unul.Conteaza sa ai un suflet tanar care sa-ti dea energia necesara pentru a fi mamica!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Parvutoiu Anca spune:

Draga Meme,

Tot mi-e jena... asta e.. e o pata mai veche pe creierul meu, de altfel, dar acum e puternic accentuata de dorinta de a deveni mamica..

Dar sufletul tanar il am, sa stii, logodnicul meu este cu niste ani buni mai tanar decat mine si buna parte din prietenii mei sunt mai tineri, categoria 25-35.

iti multumesc oricum, orice incurajare ma ajuta mult acum,

pa,pa,
Anca

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns gabid spune:

Salut Anca!Noi suntem prezente pe FIV de toamna III.Eu fac FIV la Medsana cu prof Ancar.

Te pup,

Gabi.

Mergi la inceput