FIV...de toamna

Raspunsuri - Pagina 17

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns monix0708 spune:

Pia draga si eu sunt giulesteanca, dar numai prin nastere. si daca vrei sa stii: eu tot cu Rapiduletu' tin, chiar daca n-am mutat intr-un cartier dinamovist. sange de giulestean.
pupici.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns ileana spune:

Salut gagici,

Jumatate din vizita la Ancar am recunoscuto...este prima vizita clasica in care te intrebi daca a cazut cerul pe tine....

Multe in toamna...multe trebuie sa ne dea in toamna.....
e chestia cu Niculescu si cu "in toamna", este legat de mania lor ca toamna ies si Fiv-urile si inseminarile.

Daca Ancar ( Medsana) face FIV pana in iulie si pe urma reia in toamna, la Giulesti este sfarsitul lu' mai si se reia in septembrie....

Si eu impartasesc parerea Ralucai referitoare la tincturi...eu zic sa nu ia. Daca adunu tincturile date intr-o zi, ajungi la 30-40 de ml. de alcool..care este tare cadoar se pun plantele la macerat...si omoara .....

Raluca, cu diclofenac...se omoara armata rusa....
Pe mine m-au cam trecut durerile cutitare....Pia zice ca-i normal...da' si pe aici a fost ba ploaie , ba furtuna....oricum pot sa zic ca nu mai am "calitatile" de barometru pe care le aveam inainte de operatia Ancar.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Pia spune:

hehehe Monix crezi ca numai tu esti rapidista, am eu unul acasa infocat rau si dupa el si eu, mai ales ca speram ca bebelul sa-l facem tot giulestean get beget.

Ilenuca eu dupa atatia ani tot simt cand se schimba vremea.

Pupici

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns monix0708 spune:

Buna dimineata si bine ca a sosit in sfarsit vinerea.
ieri am citit pe forum ca inainte de HSG trebuie sa-ti faci control bacteriologic, iar ex-dr. meu nici macar n-a amintit de asa ceva. eu habar n-am avut, asa ca... nici nu vreau sa ma gandesc ca s-ar putea sa se intamplat ceva rau.
daca il intalnesc . oricum am invatat o lectie: ca nu poti avea incredere in nimeni sau daca ai, sa ai cel putin cateva cunostinte despre acel subiect.
pupici,


Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Pia spune:

'neata fetelor,

Offff tare suparata sunt si nu stiu ce sa fac si ce sa mai cred, miercuri am fost la dr.si totul era ok, de aseara am inceput sa sangerez putin iar de dimineata m-am trezit cu dureri de burtica si sangerez ca in prima zi de ciclu.Primul ciclu dupa FIv mi-a venit in 10 Iunie m-a tinut 9 zile, azi a venit iar, nu-l pot suna pe dr.sau sa merg la el deoarece este plecat.

Ce ma sfatuiti sa fac?
Va pup

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns karula spune:

Pia draga mea, m-am convins pe propria piele ca poti face azi eco si sa fie totul OK, iar la cateva ore sa-ti vina ciclul din senin... Doar asta a fost ultima mea "aventura". INSA: ni-i nimic de speriat, sunt sigura. In tot acest timp, organismul incearca sa-si revina dupa stimulare. De aici intarzierea mare de data trecuta si cu siguranta tot de aici si aceasta graba cu care ti-a venit acum. Mie mi-a venit ieri si, oarecum atipic, azi e si nu prea e (deocamdata), dar nu ma mai sperie nimic. Dereglarile de ciclu in cazul nostru nu au alta cauza decat suprasolicitarea.

Ia-o ca atare si cand se intoarce Niculescu il suni, dar sunt convinsa ca nu-i nimic rau.
Va pup

PS: din pacate eu sunt pe picior de plecare...

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Pia spune:


Asa este draga mea Ralu la cat ne-am solicitat organismul in ultimul timp nici nu este de mirare ce se intampla cu noi, dar tot m-am speriat ca n-am patit asa ceva niciodata, acum m-am linistit cat de cat, ce o fi o fi, bine ca nu-s chisturi pe acolo. O sa vad zilele acestea ce se intampla, sper sa ma "reglez" in cele 2 luni ramase pana in septembrie.

Si eu plec acum de la servici, ca nu ma simt prea bine, o sa intru maine sau duminica de acasa.

Ileana, Monicilor, Gabi va pupic si va urez un "vichend" super.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Monica-Elena spune:

Multumim Pia. Si tie un week-end placut si multa relaxare.
Va pe toate - Pia. Raluca. Ileana, Gabi si bineinteles tizele mele.


Monica

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns anis spune:

Pia..am si eu o rugaminte.
Eu mi-am ametit agenda de telf.schimbandu-mi telef...in fine..ceea ce te rog eu e daca poti sa-mi scrii si mie nr de telf al lui Niculescu (nu fixul de la cabinet..ala il mai am...telf mobil). Scrie-l eventual pe mail. Urma ca eu sa-l sun si sa-i spun daca vreau sa fac operatia de decorticare.Intre timp m-am hotarat si am sa o fac.

Merci

AniS

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Pia spune:


Anis din pacate nu te pot ajuta...Niculescu nu are telefon mobil, asta era in toamna poate de atunci s-a schimbat situatia.
Pt.operatie te programezi la asistenta de la cabinet.

Ralu, Ileana va dau tema, faceti un alt subiect...asta incarca greu

Va pupic

Mergi la inceput