FIV...de toamna

Raspunsuri - Pagina 12

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns gabid spune:

Voi ati citit ce am scris eu la acel subiect..."dupa 5 ani de incercari am ajuns sa facem FIV..."nu cred ca aceste cuvinte inseamna ca ridic in slavi FIV-ul,nu?Nu pot sa inteleg de ce Madalina s-a suparat atat de tare pe mine...am facut 5 ani de tratamente si investigatii destul de grele pe care le-au facut toate fetele ce nu pot avea un bb...in provincie toti iti spun ca se rezolva si astepti o minune care nu exista.Toate prietenele mele aveau deja copii de 5,6 7, si chiar 8 ani iar eu nu reuseam sa am un bb.Am deja 8 ani decand am terminat facultatea si altele au bb din facultate.
Pentru mine FIV-ul a fost si este o minune iar Ancar este cel mai bun dr din lume pt ca la FIv conteaza si cine te urmareste dupa ce se prinde.
Eu numai ramasesem niciodata insarcinata!

Va pup,

Gabi.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns monix0708 spune:

Buna dimineata, superwomen!

Nu-mi vine sa cred ca sunt prima care incepe saptamana scriind aici. cred ca mai merit o steluta.
Si acum sa revin la treburi mai serioase. am fost vineri cu Stef la homeopat. s-a uitat peste spermograma, l-a intrebat o serie de chestii (se pare ca in afara de oligospermia asta acuta, Stef este sanatos tun), si i-a dat cinci tubulete cu niste pilule pe care trebue sa le ia cam pana in august (i-am zis eu dr-ului ca prof. Ancar, unde voi merge, este in concediu in luna august, asa ca i-a dat un tratament mai lung). sunt foarte curioasa ce efect vor avea. i-am zis ca stiu ca chestiile homeopate au efect, dar el nu apare chiar imediat. iar el ne-a zis ca niciodata nu se stie. fiecare organism reactioneaza diferit la acelasi tip de tratament.

voi ce faceti fetelor?
va urez o saptamana mai frumoasa ca ziua de luni.
pupicuri,

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns karula spune:

Buna! Sunt si eu monix in zona, dar se pare ca pt. scurta vreme. L-ai intrebat pe homeopat daca trat. medicamentos (pe care mai mult ca sigur i-l va da Ancar sotului tau) interactioneaza cu "bulinele" astea?

In rest, sunt bine (nici mie nu-mi vine sa cred), abia astept sa va citesc pe seara.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Pia spune:

Buna dimineata fetelor,

Uffffff a ajuns "dezbinarea" si aici, nu se poate, fetelor eu am sa ingnor acel mesaj al lui Madalina.

Ralu ma alatur mesajului tau. Madalina multumim pt.urari.
Ileana draga mea, a trecut "nodul"? Haideti sa ne vedem de ale noastre, nu vreau sa denaturam acest subiect.

Gabito tu esti cea care ne da putere si curaj in a merge mai departe, Simonica este cel mai bun exemplu ca se POATE, indiferent de greutatile materiale, stresul, etc.

Si uite asa au trecut si rusii la mine si astazi sau maine trebuie sa sun la Giulesti sa ma programez pt.o ecografie si o sa stau de vorba cu Niculescu despre o noua incercare in toamna, tare sunt curioasa ce-o sa zica. Chiar aseara vb.cu sotul meu pt. ce o sa facem in toamna, el saracutul ma lasa pe mine sa iau ultima decizie, eu hotarasc daca mai incerc sau nu, el spune ca prea mult ma chinui eu.

Acum toate ar trebui sa ne pregatim de concediu. Chait fetelor unde plecati? Eu vreau la mareeeeeee!!!! sa-mi incarc bateriile pt.marea incercare din toamna.

Va pup pe toate si va doresc o saptamana super.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns karula spune:

Ce concediu Pia!... Daca nu vad marea macar o zi anul asta ar fi o premiera pt. mine, dar se pare ca e un an in care experimentez tot felul de lucruri noi (cele mai multe neplacute). Asa ca prin septembrie-octombrie sper sa mai ciugulesc macar o saptamana, ca sa pot sa duc in sfarsit la capat ce-am inceput.
Macar tu si Gabi sa va bucurati de mare, ca am impresia ca nici Ileana nu-si prea face planuri in sensul asta...

P.S.: Ileana, s-a schimbat planul, daca poti si tu, pana pe la 14 sunt online.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns ileana spune:

Salut,

Si eu aici....
Da Raluca, ai dreptate...anul asta eu , este clar : nici mare, nici soare, nici munte ( ca nu pot sa fac efort...), se pare ca nici wek-end cu soare nu prind in zona...
Saptamana trecuta m-a plouat la soacramea, saptamana asta a batut vantul si frigul prin Brasov...Astazi vreme faina...ca doar a inceput saptamana de lucru pt. unii, de chin pt. mine...

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns monix0708 spune:

Buna Karula,
L-am intrebat pe homeopat daca ceea ce i-a dat el lui Stef poate intra in contradictie cu tratamentul lui Ancar. a zis ca numai in cazul unui tratament pe termen lung, dar dupa intrevederea cu Ancar sa-l sun si sa-i spun ce s-a stabilit, sa vada despre ce este vorba. si mi-a mai zis sa-l sun cu o zi inainte de fiecare data cand trebuie sa ia pipulele.
si eu vreau la mare, la soare. cred ca vom merge o saptamana pe la sf.lui iulie.
pupicuri,

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns karula spune:

Servus Ileana. Esti la net cafe? Cat stai?

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns karula spune:

monixa, Ancar dupa ce-a vazut ca tratamentul nu si-a facut efectul la sotul meu, i-a dat o lista de analize si investigatii (hormoni, prostata, urologie, eco si sange). Nimic prea concludent, asa ca singura explicatie ramane tot oreionul din copilarie. Alt trat nu i-a mai dat.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Pia spune:

Ralu, Ileana, daca ajung la mare o sa ma balacesc si o sa ma bronzez si pt.voi. Imi pare rau pentru voi, dar nu-i bai, mergem toate la anul in stadiu de mamici sau burtici.

Pupici

Mergi la inceput