FIV...de toamna

Raspunsuri - Pagina 10

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns anis spune:

Off...gabi..nu te mai supara atat....nu te-ai mai uitat la ce am scris acolo la mine..in fine...

Eu zic ca nu merita sa te enervezi, invidia e cea care face chestia asta..sau ca unele isi pot permite sau nu....
Eu una sper sa se intampla ceva pana in toamna ca altfel o ia-u pe urma voastra...si nu ca m-ar da banii afara din casa..dar daca o sa aflu vreodata ca singura sansa e FIV.....pai sacrific orice pentru asta (asta e valabil pentru cele care sunt mai "rautacioase)si il fac o data de 2 ori...etc.

Bafta la toate!

Pupici

AniS

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns gabid spune:

In Bacau ploua de rupe de vreo 2 ore...asa ca azi nu am iesit afara cu Simonica si am timp sa va scriu pt ca face nani.Toata ziua a fost inourat chiar si dimineata...
Mi-a mai trecut supararea de acum...mie mi-a trebuit mult timp sa iau hotararea sa mai fac un FIV si uite ca unele sunt invidioase pe noi.O sa-mi fie extraordinar de greu pe drumuri si cu Simonica acasa.Mi-e tare greu sa ma despart de ea si ei la fel.Cred ca faptul ca am obtinut-o cu atatea sacrificii m-a facut asa...nu rezistam una fara alta.
Doamne,va doresc si voua sa reusiti...eu una cand ma vad pe mine imi dau seama ca si voi o sa fiti la fel de exagerate cu bb ca si mine.Nu am batut-o niciodata pt ca nu pot.Alte mamici si-au mai articulat bb-ii.Oricat de mult ma exaspereaza strang din dinti dar nu dau in ea.Deja se vede ca e f.alintata pt ca face doar ce vrea ea.Cand eu n u-i fac un moft se duce la taica-sau.Am inca probleme cu ea cu mancatul dar trece...
Raluca cand vin in Bucuresti sper sa ne vedem si sa-ti arat ultimile poze cu minunea mica.Si cu tine as vrea sa ma vad Monica-Elena ...sper sa reusesc in acea zi sa fac tot ce mi-am propus si sa ma intorc si la Bacau.
Ralu,stii ca uneori imi vine sa ma apuc de dar cand ma ganedsc ce rau ii fac lui ...Da,uneori te exaspereaza.Tu ce faci?Ai reusit sa te lasi?

Va pup,

Gabi.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Monica-Elena spune:

Te astept Gabita in Bucuresti numai sa imi spui din timp cand vi. O sa iti trimit pe email nr meu de telefon.
Un pupic pentru Simonica(am vazut pozele - maine, poimaine e ditamai domnisoara). Sa va traiasca si sa vina mai repede un fratior.


Monica

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns monix0708 spune:

Buna dimineata gagici,
ce faceti, cum va simtiti?

Nu-mi vine sa cred ca ne-am adunat aici atatea Monici: monicas, monica-elena, ileana, eu. uau!!! suntem in majoritate. hai sa facem un sindicat: sindimoni sau monisindi.

azi mergem la homeopat. sunt tare curioasa daca ne va da vreun tratament.

pupici,

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns karula spune:

Buna monix (ia nu va mai umflati atata in pene, ca noi, restul, suntem mai... originale)
Sunt si eu tare curioasa ce va zice homeopatu', dar cred ca daca va prescrie tratament ar fi mai bine sa asteptati pana vedeti ce va da si Ancar, sa nu care cumva sa iasa vreun amestec de tratamente... Mai ai putin de asteptat. Oricum, indiferent ce va da Ancar, pana in septembrie nu aveti cum sa actionati decat cu tratamente. Intreaba-l si pe el ce parere are de homeo, daca pot fi urmate in paralel.

Gabi, m-am lasat de fumat si asa cum m-am lasat, asa m-am reapucat dupa ce mi s-a dat a doua oara cu tifla-n cap... Macar stiu sigur ca pot sa ma las, ceea ce voi si face pana la urma.

(nu stiu de ce, dar am impresia ca n-am fost coerenta deloc in mesajul asta!)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns monix0708 spune:

Ralu, si eu m-am lasat acum un an de zile de fumat. dar de vreo luna am inceput sa le pipez iar. dar nu in mod regulat.
ce-i mai rau, este ca Stefan fumeaza pachetul pe zi, desi i-am zis ca ar fi mai usor si pentru mine sa se lase. unde mai pui ca este si mai bine pentru zgribuliticii lui.



Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns monix0708 spune:

hopa mi-a aparut o steluta.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns karula spune:

Asa se intampla cand esti cuminte... primesti o steluta. DAAAA, si al meu e "turc" si asta ma enerveaza cel mai tare, ca imi face pofta.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Pia spune:

'neata fetelor, auzi Ralu la fete sa faca sindicat fara noi, pai nu este frumos (glumesc)
Si eu m-am lasat de nn ori si am revenit in forta.

Pupici

Greu merge forumul la mine

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns ileana spune:

Gagici,

stiti cum este cu suma viciilor ...asa ca...
A...nici eu nici al meu sot nu fumam...

Mergi la inceput