Fetele din America (84)

Raspunsuri - Pagina 3

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns ruxij spune:

quote:
Originally posted by Andrada
[brRuxi acum chiar m-ai facut curioasa. Cum reuseai mai sa te descurci cu 300$ pe luna cu copil si barbat?? Esti extraodinara, parol, jos palaria!.


Stai, am zis ca eu in '99 cand am venit am trait din 360$ luna. De unde copil ca s-a nascut in 2002?:)) Si nu era nici barbat, era ramas acasa. Eram singura. Asa scamatorie cu 360, copil si barbat nici chiar eu nu as fi reusit . Pot sa iti spun ca acum nu strangem 700 pe luna, cand castigam ca oamenii:))
Cum am facut? Pai eram studenta, am stat intr-o casa amestecat, roomate house si am impartit camera cu o alta studenta, chiria ma costa 125$/luna cu tot cu utilitati!! Pe mancare cheltuiam cam $100/luna. N-aveam masina, mergeam cu bicicleta, fie ploaie, fie soare (noroc ca era California si era doar ploaie, nu si ninsoare). Da' am slabit 10kg in alea 6 luni cat am fost singura:))

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Porumbita spune:

Buna
apelez din nou la voi daca se poate sa imi spuneti care ar fi cea mai buna traducere pt "inginer executie" si "montator" (in constructii) si "tehnician implemetare sistem" (in IT).

Multumesc anticipat pt orice ajutor.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Oana_B spune:

quote:
Originally posted by ruxij
[...] Da' am slabit 10kg in alea 6 luni cat am fost singura:))



good ol' days

Oana_B
vesnica aspiranta
I love pink!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns ruxij spune:

quote:
Originally posted by Oana_B

quote:
Originally posted by ruxij
[...] Da' am slabit 10kg in alea 6 luni cat am fost singura:))



good ol' days

Oana_B
vesnica aspiranta
I love pink!



:)) Adevar graiesti :))

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Oana C spune:

Cami, tie ti se deschide Inbox-ul de la PM? Ca mie imi spune ca nu am nici un mesaj in Inbox, ceea ce nu este adevarat, pt ca aveam vreo 6-7 mesaje salvate.
Ti-am trimis mesaj ieri, sper ca tu sa il fi primit.

Cenia, nu te-am uitat O sa incerc sa iti trimit PM.

Elena, inca o data, FELICITARI, daca e adevarat!!!!! Cind mergi la control?

OanaB, LA MULTI ANI!!!!! ... cu intirziere ...

Oana si Eva (29 iunie 2005)
Poze cu Eva

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Andrada spune:

Conchi zi-ne si noua cum a fost (am mai citit putin si la mamicile din grupul tau dar nici acolo nu esti ampla) cu minunea ta, cum a fost cind ai aflat, cum a fost sarcina, nasterea, cum e acum...
hugs,
A

www.desprecopii.com/chatnew/Desprecopiichat/PaginapersonalaView.asp?nickname=Andrada" target="_blank">Camera lui Marcu

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns ocebine spune:

Pentru fetele din New York...azi la ora 6:00 pm este meeting de protest in fata consulatului...poate daca aveti timp treceti (daca asa inclinati politic). Eu merg cu mama, pe sot il lasam acasa cu trupele.

Anamaria

I used to be indecisive, but now I'm not sure.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns adriana spune:

quote:
Originally posted by ocebine

Pentru fetele din New York...azi la ora 6:00 pm este meeting de protest in fata consulatului...poate daca aveti timp treceti (daca asa inclinati politic). Eu merg cu mama, pe sot il lasam acasa cu trupele.

Anamaria

I used to be indecisive, but now I'm not sure.



Protest pentru ce?

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns ocebine spune:

Pai cu referendumul...meeting pentru sustinerea lui Basescu si protest impotriva Parlamentului.
Uite aici mai multe detalii:
www.hotnews.ro/articol_71336-Joi-3-mai-miting-pro-Basescu-la-New-York.htm" target="_blank">http://www.hotnews.ro/articol_71336-Joi-3-mai-miting-pro-Basescu-la-New-York.htm

Ce ziceti fetelor, mergem?


Anamaria

I used to be indecisive, but now I'm not sure.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns conchita spune:

quote:
Originally posted by Andrada

Conchi zi-ne si noua cum a fost (am mai citit putin si la mamicile din grupul tau dar nici acolo nu esti ampla) cu minunea ta, cum a fost cind ai aflat, cum a fost sarcina, nasterea, cum e acum...
hugs,
A

L’amore che move il sole e l’altre stelle.

www.desprecopii.com/chatnew/Desprecopiichat/PaginapersonalaView.asp?nickname=Andrada" target="_blank">Camera lui Marcu



Andrada, multumesc pentru intrebare si gandul bun. daca ai stii de cand tot incerc sa ma adun si sa povestesc cum a fost, dar nu reusesc. is mai mereu obosita si lipsita de energie (facem nopti albe inca), plus ca nu-s capabila sa ma concentrez la altceva decat la chestii extrem de practice in ultima vreme, adios metafizici si alte luxuri ale gandirii :-)) cred ca Sonia merita sa i se scrie o poveste frumoasa, asa cum e ea si cum a fost nasterea ei, numa ca muma-sa inca asteapta muza :-))

oricum, pe scurt, stii deja ca e un copil foarte dorit si mult asteptat si ca a venit cand imi cam pierdusem speranta. sarcina a fost nesperat de usoara, cu unele incidente si probleme care s-au rezolvat, slava domnului, am fost activa pana in saptamana 38 cand a trebuit sa stau la pat cu preclampsie 1. plus o nastere...cum sa zic ca sa exprime adevarul? magica...putin spus. am luat 9 kilisoare pe care le-am dat jos in 3 saptamani dupa nastere, ca sa le recastig de cand alaptez :-)) din spital am plecat a doua zi, pe semnatura:-) am nascut natural cu epidurala. vorba vine cu epidurala, ca am simtit tot, la mine nu are efect anestezia. am mai povestit io ca la expulzie m-a apucat un ras frenetic, vazandu-le tuturor fetele alea incordate si serioase in jurul meu, de s-a inchinat personalul medical, ca ei asa ceva nu au mai pomenit. drept pentru care Sonia e si ea tot o razareata. rade la tine si cand clipesti din oki, ce sa mai zic? :-)

Sonia e un copil minunat, nush cu cine seamana asa frumusica, noi suntem destul de banali la infatisare, parca ar avea ceva de la mama mea si a lui, inca nu-mi dau seama. e vesela, sanatoasa tun, nu a avut colici, etc, plus ca la mine nu s-a verificat nimic din legendele post-partum, ca n-am avut nici un baby blue, nu m-am panicat deloc pana acuma, parca am plutit si inca plutesc pe norisori in ce o priveste. doar oboseala asta cronica ma impiedica sa ma bucur si mai mult de ea. sunt total indragostita de ea, idem tati. tati e mami 2 de fapt, ca eu m-am intors la munca dupa 6 saptamani (God bless America!), dar lucrez part-time seara, cand are tati grija de ea. la inceput iti dai seama ca mi-a fost greu, dar acum realizez ca tot raul spre bine, ca acum avem un tati absolut devotat, extrem de priceput si in super adoratie pentru "Miss Marie", ca el asa ii zice. :-)

cam asta e cu noi:-) ...

************
mami de Sonia Marie

Mergi la inceput