Sezatoarea canadiana (61)

Raspunsuri - Pagina 5

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns Ica 1975 spune:

nelia, in locul foliei de aluminiu ce folosesti?



Noi

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns myrrha spune:

Magdone, Denisa, asta voiam si eu sa zic, daca e rost de vreo intilnire la Toronto, vreau si eu. Chiar, nu sint mamici de prin downtown Toronto aici? Noi iesim zilnic prin Queens park sau imprejurimi.

Si surioara me' a terminat REI in 98, dar e in tara Si de altfel si cealalta surioara termina marketing curind, si s-ar putea sa vina in Canada daca nu isi gaseste job in ro. Eu figurez printre exceptiile... artiste (cu Ira )

Foarte interesante informatiile despre recrutori si scoli. Va urmaresc de pe margine.

mami de Agatha (21.08.06)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Ktrinel spune:

fetele, cred ca nu mai venim maine, ca e prea umed si urat si ma intreb ce putem face pe vremea asta...m-am plimabt si azi cu carutzul prin ploaie si nu prea e o placere.

cum e vremea duminica viitoare? avem mai mult noroc?

myrrha? chiar rei 98? poate ne cunoastem ...adica eu si sora ta

ne-au sters astia tot in casutele de mesaje ???????

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns codritu spune:

Lorelai, ce frumoase flori! Vreau si eu, flori si soare, deocamdata mi-am cumparat frezii de la loblows.
Nelia si eu sun fun al zonelor anglofone, mai ales ca nu vorbesc franceza. Eu pentru Tudor ma gandeam ca l-as da la o scoala privata ca daca tot platesc o caruta de bani pentru gradinita unde nu invata mare lucru as putea continua efortul asta financiar si mai departe. Scoala publica de langa mine nu prea ma inspira oricum.
Daca va intalniti maine, sa aveti vreme buna si distractie placuta. Noi suntem aproape de parc, dar Petra mea e foarte sucita cu programul si nu pot sa fac nici un plan ca toate mi le da peste cap.

Comorile lui mami

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns carmen77 spune:

Deci fetelor, e confirmat, pe vremea asta de Bacovia nu iesim nici noi din barlog .. poate weekendul viitor o sa fie mai frumos, acu am trecut de la zapada la ploaie .

Ma cam oftic cand vad ca e mai si nici iarba nu avem inca, ce sa mai zic de flori, copaci inverziti ...

Si chiar, Nelia, ce folosesti in locul foliei de aluminiu si de ce e asa nociva folia de aluminiu? Acu stii cum e vorba "inteleptului", din ceva tot o sa murim pana la urma, is curioasa numai care ar fi efectele astea asa nocive ale foliei de aluminiu.

Auzeam la radio zilele trecute ca cica sa nu mai prajesti macarea, sa o fierbi doar sau sa o ... nu stiu termenul in romana, stew it, ceva genul slow cooking ... da cine are timp, fratele meu, sa stea 3-4 ore dupa o oala de mancare? Cred ca toti propagandistii astia nu realizeaza ca marea majoritate a timpului, suntem plecati la servici, si cand ajungi acasa, in primul rand nu mai ai timpul necesar sa gatesti cu orele, si in al doilea rand, ti-e si foame ... si nu ai rabdarea necesara sa astepti cu orele .





POZE NOI

Carmen si Matei Gabriel - [b] 27.10.2003


Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns pitilache spune:

Fetelor, din cate vad nu prea avem noroc cu vremea. Eu propun sa pastram aceleasi coordonate pentru duminica viitoare, poate e mai mult soare si mai putina ploaie...

Ce ziceti?

Va pup,
Roxana

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns pitilache spune:

Carmen77 si eu am auzit la radio treaba cu mancarea. Spuneau ca nici macar gratarul nu este bun ca-s nocivi carbunii... De unde pana acum se tot lauda gratarul ca-i cel mai sanatos. Si eu fac pestele la cuptor in folia de aluminiu, asa ca astept curioasa raspunsul Neliei.

Va pup,
Roxana

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns bebitzu spune:

buna dimineata,

pentru ca si in acest moment ploua, intalnirea se amana pentru saptamana viitoare.imi pare sincer rau ca vremea nu a tinut cu noi.


Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Lorelai spune:

quote:
Originally posted by carmen77
Auzeam la radio zilele trecute ca cica sa nu mai prajesti macarea, sa o fierbi doar sau sa o ... nu stiu termenul in romana, stew it, ceva genul slow cooking ... da cine are timp, fratele meu, sa stea 3-4 ore dupa o oala de mancare? Cred ca toti propagandistii astia nu realizeaza ca marea majoritate a timpului, suntem plecati la servici, si cand ajungi acasa, in primul rand nu mai ai timpul necesar sa gatesti cu orele, si in al doilea rand, ti-e si foame ... si nu ai rabdarea necesara sa astepti cu orele .
asa ziceam si eu pina sa aud ca exista slow cookerul. dupa parerea mea e indispensabil daca ai servici si copii. pui ingredientele in el, apesi pe buton, pleci la servici si cind ajungi acasa e mincarea gata, te asteapta calda.

Lorelai si fetele - Livia si Maya (18 ianuarie 2005)
****pt. poze click pe casuta galbena de mai sus (pagina personala)****

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Llaura spune:

Din ciclul fiecare cu ce-l doare, am gasit henna, yupiiiiiii!
La magazinul Lush, www.lush.com; foarte buna, miroase super a henna cu ceva lamaie, am stat 4 ore cu ea. (In patru ore am facut curatenie salbatica si l-am scutit si pe barbatu-meu de task-ul lui obisnuit, interpretatul la aspirator, deci toata lumea e fericita )

Eu mi-as lua rice cooker cu din ala de inabusit legume, dar de fiecare data ma gandesc ca si la tigaie ies cam la fel.

Mergi la inceput