ENDOMETRIOZA nu ne va impiedica sa avem un bebe-11

Raspunsuri - Pagina 2

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns cristy1977 spune:

lucia, off, imi pare tare rau de vestile proaste pe care le-ai primit, sa stii ca noi suntem alaturi de tine, nu esti singura, noi suntem fetele care atunci cand sunt lovite, se ridica, se scutura si merg mai departe, nu-i asa fetelor? asa cum a zis ioana "endometrioza nu ne va impiedica sa avem un bebe". asa ca lucia, plangi si descarca-te aici la noi, pentru ca nimeni nu intelege mai bine ca noi prin ce treci, te iubim

fetelor, ce inseamna PCOS?

VA PUP PE TOATE

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns adelamaria spune:

Lucia, nu mi-ar fi trecut prin cap nici intr-o mie de ani!!!! Sunt trista pentru ca se pare ca oamenilor buni D-zeu le tot da belele...si nu pot sa inteleg morala acestei lectii ...
Acum insa e foarte important sa iti faci toate analizele hormonale ca la carte si sa gasesti un medic bun. Eu zic ca tot in Bucuresti ar trebui sa ajungi, din pacate. Altceva nu stiu sa mai spun acum...sunt absolut socata de vestea asta...

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns ralu_t spune:

Neata fetelor
Pe unde umblati? slaba miscarea pe aici
Lucico daca nu semnezi condica sa te molipsim cu niste optimism, e vai de tine. mai stii ciomagul ala de ti l-am aratat, nu? nu fii tristuta, stai sa vezi ce e exact, asteapta rezultatul analizelor. am o prietena foarte buna care a fost suspecta de PCOS si ar fi indeplinit toate conditiile: piele cu pete si cosuri, pilozitate crescuta, luari in greutate si chisturi. dupa o luna de tratament n-a mai avut nici urma de chisturi. asa ca doamne ajuta, ar cam fi cazul sa ai noroc, eu asa zic, sa nu fie PCOS
fetelor, ce stiti, se poate lua multi maca in timpul tratamentului cu diphe? ma bate asa un gand..
o zi buna va doresc si daca nu mai apuc sa intru, un we (sau mini vacanta, in functie de cat de de treaba sunt sefii vostrii) de vis.
ralu

astept sa vina toamna...

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns ralu_t spune:

cristy, PCOS este sindromul ovarelor polichistice, prescurtarea e de la denumirea in engleza a problemei, vezi ca e un topic dedicat pe forum, destul de activ in care explica ce si cum

astept sa vina toamna...

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns alexia28 spune:

Ralu nu stiu daca este foarte indicata Maca la noi fetele cu endometrioza.....si eu sunt curioasa sa stiu, am luat si eu acum ceva vreme cu toate cu nu am probleme cu endometrul. Eu as zice sa nu iei mai ales pe perioada tratamentului, dar sa vedem si parerea fetelor care stiu mai bine



Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns ralu_t spune:

citisem ca multi maca ar ameliora simptomele date de menopauza(bufeuri, nervi), ma gandeam ca poate scap si eu mai usor

astept sa vina toamna...

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns ralu_t spune:

fetelor, am primit si io prima stelutza!!!!!!
ce mandra sunt

astept sa vina toamna...

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns lucialu spune:

Buna fetele iubitele!
va multumesc din suflet pentru toate gandurile voastre bune, sa nu va necajiti pentru mine, ca nu ma las doborata.Nici nu stiti ce bine mi-au facut vorbele voastre, pentru ca vin de la fete care sunt curajoase si inimoase.si stiu ca vin de la oameni care ma inteleg.Va multumesc din suflet!e normal ca imi pusesem speranta sa fie un BB mic si la mine in burta,dar undeva intr-un colt ascuns ma chinuia frica sa nu fie chist. Asta este, dam inainte impreuna, nu ma mai las de tratamente, ca se pare ca aici am gresit fff mult,si nici de regim-asta a fost a doua mare greseala.Voi merge sa-mi fac hormonalele, sa vad cum stau cu tot,daca trebuie voi veni la Buc.Sper sa nu fie vorba si de sidrom, sa fie numai chisturile de acum, ca o consecinta a endometriozei.Parca totusi o boala enigmatica imi ajungeCe naiba, ca nu ma cheama OtiliaAveti mare grija la estrogen si la dulciuri.Eu de azi imi bag picioarele in kinderi deliciuri
Boo asa doctori avem, dar u am de gand sa defilez cu ei.In problemele grave sigur vin la Buc.Multam lui Dumnezeu ca este posibilitatea asta si am doctorita buna in homeopatie.
Ioana imi pare rau iubita, ca n-ai putut deschide un nou capitol cu un nou vis implinit,o noua speranta pentru fete.Dar iti multumesc din inima pentru gestul minunat pe care l-ai facut pentru mine!Ce pot sa mai spun, decat ca v-amsimtit atat de aproape,langa inima mea si mi-ati dat mangaiere si curaj.Sa stii ca nu sunt vorbe goale,nici nu aveti idee cat bine imi faceti!Va multumesc!
Si o avem printre noi pe Adelamaria-curcubeul nostru cu BB-ic la purtator,care chiar da putere si rabdare si speranta!
Ralu,Alexia28,Liliana,Ana-Alexia,Zeno, Cristy,Jubica(esti atat de dulce cand imi trimiti smile-ul cu fumatorii-vorbesc mai mult ca o mie de cuvinte de-ale mele,unul singur trimis de tine) va pup si va multumesc si impreuna o sa trecem una cate una la odisee, sunt sigura de asta!sa nu va lasati, ca nici eu nu ma las.Pentru fiecare va veni clipa cand va spune AM INVINS!
Mai vorbim
PS;Maca nu e buna pentru noi.Mai ales daca faci diphe,este tocmai pentru ca sa faca pauza ovarele.Pentru bufeuri exista tratament homeopat.Dar in general, se cam indura cu stoicism efectele astea, nu prea ai ce face.Vestea buna e ca toate trec,si o sa fie ca un vis urat cand vei fi din nou la CM.Curaj Ralu!
KISSES


nu mor caii cand vor cainii...

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns lucialu spune:

Felicitari pentru steluta!!![bis]La cat mai multe!


nu mor caii cand vor cainii...

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Ioanatugs spune:

Buna ziua fetelor!
Lucialu am asteptat o veste de la tine, sa vad ca nu esti trista si sa stii ca noi suntem cu tot sufletul alaturi de tine. Nici eu nu spun vorbe goale, esti intr-adevar o fata minunata si ne bucuram ca te avem printre noi.
LilianaFi mi-a venit un aviz si trebuie sa fug la posta sa-l ridic!

...cu drag Ioana

Mergi la inceput