N-AM CURAJ SA CONDUC (7)

Raspunsuri - Pagina 5

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns DOR spune:

Bravo, Tora!
Esti cea mai tare dintre incepatori!
Trage acum, cand nu s-a uscat bine cerneala pe permis, in curand vei scapa de emotii. Daca ramai la stadiul de sofer de duminica, prelungesti la nesfarsit emotiile.
Eu am ajuns vrand-nevrand la serv cu masina. Adica mai degraba ...nevrand...cel mic a refuzat categoric sa mergem al gradinita...suntem la inceput...cazus e si sifonierul pe mine, doar eram la prima intalnire cu educatoarea , voiam sa fac impresie. Intr-o doara imi pusesem actele masinii in poseta si a 2-a cheie in buzunar (pt ca a mutat-o de dim sotul intr-o pozitie favorabila...aseara am valorificat ce-am putut in parcare).
Asa ca ...nereusind sa conving copilul, m-am intors in parcare, am urcat in masina si ...fuga la serv).
Iata-ma-s! Si mi-am fos tsoferita si aseara, cale de 30 de km, intr-un orasel vecin, la nasii copiilor , sotul a baut bere, iar io mi-am adjudecat volanul.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns allisi spune:

bravo tora .va da-ti seama fetelor ca eu inca nu am plecat niciodata singura cu masina?ma pot declara sofer de dumineca si alaturi de sotul meu care mereu are ceva de comentat,oare numai singura o sa-mi dau greta?bravo curajoaselor

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns iepumic spune:


Bravo, tora, DOR, asa va vreau! Se pare ca este o atmosfera generala favorabila soferitelor incepatoare!!


Iepumic
Noi pozici cu Iepi-Mici
Ajutati-l pe Alex!!!

All's Well That Ends Well.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns tora97 spune:

si io te si a 2 a zi... am supravietuit si drumului de ieri
A fost o parte amuzanta cind dorind sa ma bag pe banda din stinga... dau semnal, cred ca aveam spatiu, insa cum eu inca nu apreciz bine distantele (nu o fac niciin viata de zi cu zi) mi se pare ca nu am loc asa ca revin la locul meu... la urmatoarea inters aceeasi masina care mi facuse loc prima data, imi lasa iar spatiu.. de data asta cit pt un camion!!!! I am dat cu saru mina din belsug. Dragut din partea lui/ei.
Una peste alta colegii de trafic imi dau impresia ca sint de treaba.. eh, am mai primit si claxoane (nu stiu sigur daca mi erau adresate, dar le am auzit) dar nu m au deranjat! Ca deh, mai sint si unii care uita cum este sa fii pufan!

pupici si sar na pt incurajari

poze multe cu noiAna a implinit un an 20062007
"da aripi unui copil, dar lasa l sa invete singur sa zboare" Marquez

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Otiliav spune:

Bravo fetele, in curand nu va mai fi nimeni pe aici ca devenim toate experte .
Eu prefer sa conduc singura, fara nimeni in dreapta. Asa mi-a placut de la inceput ca asa nu ma bombane nimeni ca am luat o groapa sau o denivelare mai cu viteza.
Eu inca nu am exersat parcare laterala intre doua masini, nu a fost cazul niciodata.
Anca si pe aici puf la greu, noroc ca a plouat azi.

Otilia si Ana Maria (18.12.2004)
www.dropshots.com/otiliav" target="_blank">Filmulete Ana

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns iliuta spune:

O sa fiu eu sigur.........ca n-am mai facut nimic....Acum stau cu speranta ca in august voi merge in Romania si voi lua masina singura de la Suceava la soacra mea la tara, iar acolo sa ma duc prin zone fara trafic deloc si s-o "manevrez" fara sa se tipe nimeni la mine.....

"Prietenia este mana care-ti sterge lacrima atunci cand viata te doare......"

Mihaela

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns mirela10 spune:

ILIUT,fii linistita ca nu ai sa ramai singura...nici eu nu am inca curaj si astept plecarea din octombrie in tara sa conduc si eu pe autostrazile mai necirculate...sper sa am curaj

http://photos.yahoo.com/iuli_n90210
http://www.dropshots.com/mirela10
http://www.dropshots.com/MIRELA1
mirelutza si dani(21.12.2005)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns tora97 spune:

si a 4 a zi. am mai prins ceva curaj.. deja ma bag, am curajul sa mi parasesc banda, in mers si la stop, ba ii mai si boscorodesc pe cei ce mi incurca drumul. emotii sint, muuuulteeee si diverse incepind din momentul in care imi iau geanta si cheia masinii.
nu indraznesc sa fac alte drumuri decit cel asa-serviciu din motive de... parcare deocamdata ma straduiesc pe aici, pe la mine la sv (ca la ora la care ajung parcarea i goala) sa exersez parcarea, insa nu i destul Probabil ca va trebui alt moment in care sa mi iau inima n coltzi si sa ma aventurez pe alte drumuri, unde sa incurc traficul atunci cind vreau sa parchez

pupicei si mult curaj!

poze multe cu noiAna a implinit un an 20062007
"da aripi unui copil, dar lasa l sa invete singur sa zboare" Marquez

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns iepumic spune:


Neata! si eu am fost mai curajoasa azi in sensul ca nu am avut timp sa fiu gata la 8 fara 20 si totusi am plecat la 8 si 10 cu masina, ceea ce nu am mai facut pana acum.
tora, probleme cu parcarea am si eu, chiar in dimineata asta am avut, eu cred ca este si putin vina masinii pt. ca are o directia ciudata, mi se blocheaza volanul cand trag maxim stanga sau dreapta de el (asta o zice si sotul si a zis-o si tatal meu care amandoi au condus masina asta mai mult ca mine) si o raza de virare prea mare.
Oti, sunt gropi si in Norvegia???


Iepumic
Noi pozici cu Iepi-Mici
Ajutati-l pe Alex!!!

All's Well That Ends Well.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Otiliav spune:

Anca, sunt gropi dupa ce trece iarna, pentru ca sunt multe cicluri inghet-dezghet, dar eu pe traseul meu intalnesc intr-o zona pana la servici si in jurul casei pentru ca este un santier si au sapat sa traga utilitati cred.
Mihaela, eu o sa vin la Malaga in august, deocamdata inca nu m-am riscat sa inchiriez masina . Ar trebui sa citesc ce reguli de circulatie sunt, plus cu copii in masina cum se circula.

Otilia si Ana Maria (18.12.2004)
www.dropshots.com/otiliav" target="_blank">Filmulete Ana

Mergi la inceput