Mamici si viitoare mamici de gemeni & tripleti 11

Raspunsuri - Pagina 21

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns paulat spune:

Buna fetelor. Va multumesc ptr. primire si imi cer scuze ca nu pot sa intru asa des. Eu sunt la servici si cand pot printre comenzi si proiecte intru sa vad ce m-ai faceti.
Pussi eu am facut FIV in Buc.; am fost la doctor si totul a fost bine. Amandoi bebeii erau bine si destul de maricei( 11 sapt. unul si 11.1 celalalt). De ce este nevoie la tine de cerclaj?
Am si eu o intrebare. Burtica mea este cam jos, adica partea cea mai mare este sub buric. Toata lumea este uimita si imi spune ca este prea joasa. Ce credeti?
+13

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns elyanne spune:

Multumim pt. urarie de lma si, cu intarziere spunem si noi: La multi ani! celor care si-au sarbatorit ieri ziua de nume.

Laura votat... ieri-alaltaieri... nu ma itin minte
De cand ma tin sa-ti zic... cat de bine poate sa semene mandra ta cu tine...

Ainia vazut filmuletele suuuper haiosi

Pussi felicitari!
Despre cerclaj... pe mine m-a adormit de tot asa ca nu stiu ce s-a intamplat... n-am simtit nimic.
M-a luat o infirmiera sa ma "babiereasca" ... eram internata de o sapt. ca sa mi se potoleasca contractiile... Nu mi-a facu clisma. M-a dus in post operator sa ma pregateasca... adica mi-au schimbat branula, pt. anestezie... M-au dus alaturi, m-am urcat pe masa (pe capra... cum s-o numi). Mi-au pus diverse... tin minte ca la deget mi-au pus pt. puls... m-au legat de picioare ... nu stiu de ce... asa s-o face... ca si la nastere la fel mi-au facut... Apoi anestezista probail umarea de undeva din spate pulsul si ce o mai fi urmarit... si asstenta mi-a bagat usor, prin branula, anestezicul... Am adormit instant. N-ma simtit nimic... m-am trezit in pat... Situ ca a durat destul de puntin... max. 30 de min. ... de cand am adormit si pana m-am trezit. Si asta afost tot.
Apoi am mai stat inca o zi internata ca sa-mi mai puna perfuzii pt. a preveni eventualele contractii.




Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns pussi spune:

laura25am reusit, eu am gesit ca puneam pauza acolo unde era pauza intre litere si cifre! mersi de info cu cerclajul!
paulatsi la mine Titici sunt bine, sanatosi..cu cerclajul nu stiu, doar ca-i mai sigur de dus sarcina..o sa mai studiez si eu!
elyanne am scris in acelasi timp! Deci anestezia e usoara. Atunci e ok1

Eu am inteles ca cerclajul se face numai in sapt. 12-22, mai tarziu nu se poate! E bine sa-l faci?????/



PUSSI 10+ din care unul

Cum cresc Titi Mici

Poze Cu Titi

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns elyanne spune:

Eu l-am facut in sapt. 26-27
Dr. meu n-a vrut sa-mi faca cerclaj... nu e deacord cu cerclajul... Dar cand a vazut ca nu se poate fara, mi-a facut... chiar daca s-arcina era mai mare.
Fiecare doctor cu parerea lui...
Unii fac cerclaj preventiv... Altii nu...
Unii fac pana la 21-22 de sapt. Altii si mai tarziu.
Stiu ca sunt mamici de gemeni care n-au facut cerclaj si au dus sarcina bine mersi pana la final.
Dar multe au facut cerclaj preventiv.
Asculta-ti doctorul... el stie ce e cel mai bine pt. voi.


Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns oanna3 spune:

Participam la un concurs de frumusete pt bebei organizat pe raza judetului Timis... daca doriti sa ne ajutati cu voturile voastre va invit sa-i vedeti pe Ingrid la sectiunea fete 0-1 ani http://apps.tion.ro/tools/myfavorite/welcome.asp?wahl=254 si Rares ai Andrei la sectiunea baieti 0-1 ani http://apps.tion.ro/tools/myfavorite/welcome.asp?wahl=251
se poate vota pana pe 28.05.07

Multumim mult

http://picasaweb.google.com/mihaicaraghiaur/TripletiiMei
http://www.dropshots.com/oanna3
http://community.webshots.com/user/oanna3
http://forum.desprecopii.com/forum/topic.asp?TOPIC_ID=92869 - povestea noastra

Oanna, mami de tripleti Rares, Andrei si Ingrid ( 20.06.2006)


iubesc si sunt iubita

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Laura25 spune:

Eliana daca ne-ai votat duminia, mai poti vota odata saptamana asta si odata saptamana viitoare.
Multumim tare mult! Si datorita voua, am ajuns pe locul 9, cu perspective de avansare.
Mi s-a mai spus ca Bianca seamana cu mine, mai ales de catre persoane care ma cunosc de cand eram mica. Sunt si unii care spune ca amandoi seamana cu mine, sau ca numai Rares si Bianca cu taica'su... . Eu inca nu stiu.
Lavinia iti vine sa la pupi falcutele de samurai de sa-i albesti! Numai un pic mai au si prind curaj sa o ia la picior singurei, asa cred eu. Imi place f. tare balconul tau, cu parchet. Super!
paulat in ce saptamna de sarcina esti? 13, cum scrie la semnatura? Daca da, cat de mare e burta ta de se vede si deja are lumea ce comenta? Oricum, fiecare femeie e unica si fiecare sarcina e unica. Importante e sa fii sanatoasa si sa nu ai contractii si dureri, in rest... lasa lumea sa-si raceasca gura!

Oana am votat cucietii! Sincer, eu sa fi fost in locul tau, macar cu baietii puneam o poza in care sa fie amandoi. Atragea atentia mai mult si marea "efectul", nu se imparteau voturile, ci se adunau mai multe. Cel mai tare era o poza cu toti trei! Bafta! Am sa vad cand si cum se mai poate vota. Am vazut ca mi-a spus la un moment dat ca am folosit odata adresa de e-mail (asa ca am dat-o pe lui Sebi), dar mai am una si la servici. Mai incerc si de acolo!

Laura de shtrumphi, Bianca Andreea si Rares Mihai (13.06.2005)

Votati-i pe Rares si Bianca!


Fotografiile noastre
Filmulete cu shtrumphi


www.desprecopii.com/forum/topic.asp?TOPIC_ID=77878" target="_blank">Poveste cu shtrumphi

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns gab___ spune:


http://pg.photos.yahoo.com/ph/gabi_art_rock/my_photos pozute noi
buna fetele am sa va dau o veste buna si anume mergem in picioare singure sprijinite la nevoie . e mai usor decat am creazut iar fetele sunt f fericite ca in sfarsit se pot destinde.
dar cel mai mult imi place strunga robertei dintre dinti care o face f speciala si frumoaza cand zambeste si mi-e asa draga desi saptamana trecuta o vecina nu a uitat sa imi aminteasca ca in popor se zice ca'' fetele care au strunga intre dinti sunt curve'' deci la ce pot sa ma astept de la o astfel de gandire...

va pupacim

gab

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Laura25 spune:

quote:
Originally posted by gab_


http://pg.photos.yahoo.com/ph/gabi_art_rock/my_photos pozute noi
buna fetele am sa va dau o veste buna si anume mergem in picioare singure sprijinite la nevoie . e mai usor decat am creazut iar fetele sunt f fericite ca in sfarsit se pot destinde.
dar cel mai mult imi place strunga robertei dintre dinti care o face f speciala si frumoaza cand zambeste si mi-e asa draga desi saptamana trecuta o vecina nu a uitat sa imi aminteasca ca in popor se zice ca'' fetele care au strunga intre dinti sunt curve'' deci la ce pot sa ma astept de la o astfel de gandire...

va pupacim

gab



Dumnezeule, cat de prosti si e rai pot fi unii oameni! Cred ca crapa de invidie ca ai fete asa frumoase. Sunt niste scumpe, frumoase foc si cochete, din cate bag seama . Bravo tie ca ai facut si ai crescut asa niste mandrete de copii Felicitari pt primii pasi! Eu am plans vreo 3 zile de emotie cand ii vedeam mergand singurei.

Laura de shtrumphi, Bianca Andreea si Rares Mihai (13.06.2005)

Votati-i pe Rares si Bianca!


Fotografiile noastre
Filmulete cu shtrumphi


www.desprecopii.com/forum/topic.asp?TOPIC_ID=77878" target="_blank">Poveste cu shtrumphi

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns elyanne spune:

quote:
Originally posted by Laura25

Eliana daca ne-ai votat duminia, mai poti vota odata saptamana asta si odata saptamana viitoare.
Multumim tare mult! Si datorita voua, am ajuns pe locul 9, cu perspective de avansare.
Mi s-a mai spus ca Bianca seamana cu mine, mai ales de catre persoane care ma cunosc de cand eram mica. Sunt si unii care spune ca amandoi seamana cu mine, sau ca numai Rares si Bianca cu taica'su... . Eu inca nu stiu.

Votat si acum... Nu stiam ca se poate Io credeam ca odata si gata... bine c ai zis.
Eu nu prea imi dau seama care, cu cine seamana... in general vorbesc... Dar cand asemanarea este d. evidenta bag si io de seama... Bianca seamana f.f. bine cu tine. La Rares nu imi dau seama Poate la el e jumate-jumate cu tine si cu tati.

Gab felicitari .... si lasa vecinele... Acu' ma uit si la poze.

pussi am vazut si pozele cu titi mici (ce-mi place cum ii alinti)

oanna v-am votat si pe voi, dar nu stiu de ce nu se modifica nr. de voturi... Adica erau 1 respectiv 2 voturi si dupa ce am votat tot asa au ramas.

si fug la nani.


Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Laura25 spune:

Eliana, multumim mult!Pt gazicile Oanei, vezi ca ar trebui sa primesti un e-mail in care ai un link unde sa intri ca sa confirmi votul. Daca ai casuta pe yahoo, vezi ca iti pune mailul la "spam", nu in inbox.

Laura de shtrumphi, Bianca Andreea si Rares Mihai (13.06.2005)

Votati-i pe Rares si Bianca!


Fotografiile noastre
Filmulete cu shtrumphi


www.desprecopii.com/forum/topic.asp?TOPIC_ID=77878" target="_blank">Poveste cu shtrumphi

Mergi la inceput