Copiii din 2002 (33)

Raspunsuri - Pagina 25

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns crig72 spune:

hihi..Nicoleta eu m-am calit dupa atatia ani nu ma vad lucrand in alt domeniu.E greu cu cei mari dar sunt convinsa ca si cu cei mici e la fel de greu.
sa stii ca ai facut foarte bine ca nu l-ai luat pe Stefan cu tine.Eu n-am avut alta solutie cand am fost la Bv.si nu-ti spun cate intrebari inca ni se pun....
Mariuca azi a venit de afara putin bronzata pe fata..hihi..trebuie sa iau si eu o crema.
pupici si poate mai pe seara reusesc sa pun cateva poze.

www.dotphoto.com/Go.asp?l=crig72&P=038C&AID=4426358&IID=154054961" target="_blank">poze de aprilie

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Nicoleta spune:

Crig, ma bucur sa vad si oameni dedicatii muncii asteia, eu nu ma vad acum facand asta. Poate dupa bebe 2 voi alege varianta asta, daca voi ajunge la o concluzie (trebuie si sa simt ca pot sa fac asta bine, nu sa merg acolo numai pentru vacante...).
Elena, trebuie sa fie foarte frumos ce vi se intampla. Va fi bine, sper sa pot avea si eu parte de asa bucurii. Tu vei sta acasa 2 ani?
Nicoleta

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns crig72 spune:

Nicoleta ai dreptate... e nevoie si de vocatie.
Elena ce frumos ne-ai povestit!!!pupici multi!


www.dotphoto.com/Go.asp?l=crig72&P=038C&AID=4426358&IID=154054961" target="_blank">poze de aprilie

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns miraklucker spune:

Buna si de la noi
...eu mai rar dar asta e, si acum sunt inca la servici sper sa plec in 10 min, dar si asa voi ajunge abia dupa 6 acasa.
Noi suntem bine, saptamana trecuta am fost cateva zile in vacanta in austria la un kinderhotel ff fain utilat cu de toate pentru copii chiar si gradinita cu niste tanti care aveau grija de copii se jucau aveau tot felul de programe....doar ca copii mei nu au vrut sa ramana acolo fara noi. Poate data viitoare.
Acum ne pregatin de venit in Romania, vineri seara plecam vom calatorii peste noapte, asa sper sa doarma in masina si sotul sa aiba liniste sa conduca....mai degraba eu sa am liniste ca eu sunt aia care se tot intoarce la ei. .....si sambata pe la pranz sper sa fim in Timisoara. Vom sta numai 2 saptamani, nici nu stiu cum sa-mi impart timpul. Vineri pe 8 am am si intalnirea de 10 ani de la terminarea faculatii, apoi probabil vom merge la parintii mei la Oravita, la Resita la matusa mea, la bunica......

Va pup , ne mai "auzim"
Daca vreti sa ne mai vedeti am pus cateva poze din vacata noastra in Austria

Mira mami de DAVID (15.08.2002) DARIA(20.11.2004) si SELIN (07.02.2006)


Poze noi ....cu noi

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns katty spune:

Cativa pupici si de la noi!
Nicoleta, sper ca te-ai mai linistit acum! De-acum ati ramas cu amintirile placute despre unchiul tau! O sa fie un pic mai greu ptr. mama ta si ptr. matusa, dar cu timpul o sa se obisnuiasca si ele.
Crig, ce bine ca sunteti la mare si ca puteti merge la mare oricand si fara sa fie lume multa pe plaja...
Sinzi, ce poze frumoase ai pus! Mi-au placut mult de tot! Imi place cum ii sta parul asa putin mai lung lui David. Cand vine Andrei acasa o sa i le arat si lui. Cred ca va fi fascinat de muzeul stiintei. Au fost si ei la Observator cu copii de la gradi si de-atunci tot o zapaceste pe educatoare sa mai mearga. Ne povesteste de eclipsa, de orbite, de planete, stie si de Saturn cu inelele, de ciclul lunii, a inteles foarte bine ce se intampla.
Elena, mai rar asa frate mare ca George! Eu de obicei am auzit povesti cu gelozii ale fratilor mai mari, dar voi procedati foarte bine si el super-intelegator! Bravo! Pupici lui si printesei tale!
Mira, bine ai revenit pe la noi! Drum bun spre Romania si sedere cat mai placuta!

Catalina & Robert-Andrei (27.07.2002)
varsta lui Andrei

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns HelleneC spune:

Sa stiti ca am noroc (deocamdata) cu George, adevarul e ca l-am pregatit de venirea surioarei inca de cand am facut testul, am considerat ca e bine sa traisca toata bucuria impreuna cu noi, mai ales ca el mai vroia dus in brate ca un bebe, sau mai sarea pe burta in joaca. Ori trebuia sa previn orice si a fost intelegator. Plus ca la el functioneaza foarte bine lauda: mereu il laud si asta il motiveaza!
Nico, nu stiu daca stau 2 ani, insa de data asta imi caut femeie sa stea cu fata, nu mai vreau sa procedez ca la George, am suferit ca un caine cat era plecat la tara, nici nu vreau sa imi amintesc de anii aia.
Mira, de multe ori ma gandesc la tine cum te descurci cu 3 copii, mai ales fetele fiind de varste apropiate. Stii ca tot timpul ti-am citit postarile, si ale lui Gaby_K, pentru ca e foarte important sa vezi alte mame cum procedeaza sa se imparta in mai multe.
Katty, poate si noi ne straduim sa facem cum trebuie, insa e obositor si uneori mai ai "fisuri" si risti sa gresesti. De aceea ma stradui cat e plecat George la camin sa pregatesc pentru cea mica ce trebuie, ca seara sa stam toti. Bravo lui Andrei pentru cunostintele astronomice!
Crig, va pup si eu, poate poate ne vedem... asa sper!
Am pus poze de zilele astea cu amandoi AICI! Uitandu-ma mereu la poze ma tot minunez cum cresc ca din apa.
O noapte buna, si sper sa imi doarma mandra, ca azi a fost mai mofturoasa, de la caldura i-a aparut pe spate ceva iritatie si eu am vazut abia seara.
O intrebare pentru cele care ati dat formula la copii: apa plata o mai fierbeati la prepararea laptelui?
Va pup, Elena

Elena - mami de www.babiesonline.com/babies/g/gabrielacapraru/" target="_blank">Gabriela (12.04.2007) si www.babiesonline.com/babies/g/GeorgeC" target="_blank">George (6.09.2002)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns katty spune:

Elena, noi n-am fiert apa plata cand ii dadeam lapte praf. Doar incalzita. Am vazut piticii, dulci foc. Ce mare s-a facut George, si ce figura serioasa are!

Catalina & Robert-Andrei (27.07.2002)
varsta lui Andrei

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns ruxij spune:

Nicoleta, cu intarziere, condoleantele mele!

Noutati la noi, nu prea mari. Am fost ieri la doctor pentru vizita de dinainte de intrarea la scoala. La masurat/cantarit zice ca e in primii 10% la inaltime si primii 25% la greutate. E pentru prima data de cand era el bebe cand scade sub primii 5% la inaltime. Dar anul trecut era 50% la greutate, deci s-a mai ingrasat. I-au facut 3 vaccinuri, n-a plans deloc. Vestea buna e ca pana la 11 ani cica nu mai facem vaccin, ura!!


Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Nicoleta spune:

Servus.
Am citit mesaje, am vazut poze, Mira, te felicit pentru familia ta frumoasa si pentru energia pe care trebuie sa o aveti. Ma gandesc uneori cum ar fi sa am eu 3 copii, mi-e frica apoi...
Elena, ce serios este George! Si ce grasunica si gogonata este micuta! Amandoi foarte frumosi, nu poti sa nu observi!
Katty, si lui Stefan i-ar placea la Observator, nici eu nu am fost, poate mergem si noi odata.

Si la noi: cum o tragedie atrage dupa sine alte greutati... mama mea este internata de ieri la Cardiologie, la ea in oras, din pacate eu nu pot merge sa o vad, maine organizez o petrecere pentru copiii angajatilor, nu am cum lipsi. Si daca ma duc sambata, am tren dupa-amiaza, ajung tarziu acasa la ai mei, dupa 8 seara, la 8 dimineata ar trebui sa plec, din Buzau. Sotul meu pleaca azi la Viena, vine acasa abia joi, de serbarea lui Stefan... este greu, sper sa isi revina repede, este foarte obosita si suparata, cum de altfel este si firesc, unchiul era fratele ei.

In rest Stefan este ok, isi mai drege vocea, insa nasul nu curge, de tusit tuseste putin de tot, dupa aerosoli... Sper sa fie bine si sa il duc de luni la gradi, joia viitoare au serbarea si el este FAT-Frumos, i-am cumparat ieri sabie si scut :). Costumul vine abia marti, sper sa nu avem probleme.

Va doresc o zi frumoasa, aici burniteaza de zici ca-i toamna tarzie.... este mai frig, dar ce putem face?

Nicoleta

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns mari_paun spune:

HelenC, ai niste copii minunati, sa fie sanatosi...

Mira , drum bun catre Ro, si zile cat mai placute...

katty
pupici

Nicoleta numai bine

karina pupici si multumiri

Ema e bine, nici nu stiti cat ma bucur ca inteleg cuvinte ...kiar daca tot le poceste... stie logopedul cum sa o faca sa spuna ceva

aseara am fost la Amara, la curte...prima data a fost speriata cand a vazut gaini, purcei si catelul legat...se speria kiar si de puisorii de gaina dintr-o cutie de carton , apoi s-a apropiat incet si kiar ii lua in manute...

maine vom merge ca fetele la cofetarie si sa vedem ce mai cumpara mami pt bombonica...
cu siguranta vom iesi cu varul si cu alti copii




www.help-ema.puls-il.ro
ajutati la terapia pt Ema
Mari, mami de Ema
http://kittyland.dyndns.org:8180/ema/
bijuteriile printesei Ema

Mergi la inceput