Copiii din 2002 (33)

Raspunsuri - Pagina 24

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns sinzi_ana spune:

Ultimul nostru we (prelungit, ca azi am avut liber) inainte de vacanta:
http://good-times.webshots.com/photo/2605703840087737923KdXlMg

Am fost in :
Water park
Science and Discovery Museum
Lion Safari Park




It is not giving children more that spoils them; it is giving them more to avoid confrontation

Sinzi, Radu si David bomba pisaloaga
:
varsta, poze, D-ale lui David


Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Francisca spune:

Nicoleta imi pare rau pt. ce ti s-a intamplat .
Si mie mi s-a intamplat acelasi lucru acum 3 ani, mi-am pierdut unchiul preferat tot din cauza cancerului . Oricum el este si va fi mereu in inima mea.
Este cumplit, dar trebuie sa trecem peste aceasta durere.

Sincere condoleante !

Dumnezeu sa il odihneasca !


Francisca

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns oanaralu13@yahoo.com spune:

Sincere condoleante Nicoleta.
D-zeu sa-l odihneasca in pace.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Nicoleta spune:

Va multumesc pentru ca ati fost alaturi de mine, ieri a fost o zi cumplita, atata suferinta la despartirea de un om, este greu sa iti imaginezi. Nu doresc nimanui sa treaca prin asa ceva. Incerc sa ma adun, desi este foarte greu.
Nicoleta

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Cristina_C spune:

Nicoleta, imi pare sincer rau, citisem si celalalt subiect. Dumnezeu sa-l odihneasca pe unchiul tau!



Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns HelleneC spune:

Nico, condoleante! Incearca sa faci ceva sa iti fie mai usor zilele astea. Stefan ce face? Sper ca e bine.

Sanatate la toti puiutii, noi ne bucuram de ultimele saptamani de camin, mie una nu prea imi convine ca e atat de mare vacanta "mare", am aflat de la alte fete de pe forum ca in unele orase e doar o luna vacanta, nu ca la noi 3. Mi-amintesc ce greu a fost anul trecut ca nu stiam cum sa mai punem concediile sa avem grija de George.
Cristina (Crig), cum e la mare? Se poate face plaja?

Va pup, Elena

Elena - mami de www.babiesonline.com/babies/g/gabrielacapraru/" target="_blank">Gabriela (12.04.2007) si www.babiesonline.com/babies/g/GeorgeC" target="_blank">George (6.09.2002)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Karina spune:

Nicoleta inca o data condoleante ! Imi pare tare rau. Stefan cum suporta?



Asta e parerea mea, dar tu faci cum crezi ca e mai bine

Doua Eme mititele au nevoie de ajutorul nostru:
1. Emma- 4,8 ani are nevoie de ajutor - salvati-o pe Emma
2. Sa ajutam la terapia pentru Ema - www.help-ema.puls-il.ro/" target="_blank"> Ema

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns crig72 spune:

Elena la noi e foarte cald asa ca haideti mai repede!!N-am fost inca la plaja dar saptamana viitoare sigur. Eu chiar ma bucur ca e mare vacanta..hihi(pentru ca am si eu)
maine avem spectacol la carrefour .Mariuca abia asteapta.E tare bucuroasa ca o sa-i vada din nou pe cei mari.
va pup!!


www.dotphoto.com/Go.asp?l=crig72&P=038C&AID=4426358&IID=154054961" target="_blank">poze de aprilie

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Nicoleta spune:

Servus.
Sunteti niste dragute .
Eu merg la serviciu, sunt destul de ocupata si incerc sa ma obisnuiesc acum cu noua situatie... Asa este viata asta, ce pot face?
Karina, Stefan nu stie ca a murit unchiul asta, il cunostea si el bine, nu l-am luat cu noi la inmormantare, l-am lasat cu copilul unei verisoare si cu bona acestuia. Insa la pomana, mai la sfarsit, a mers cu noi. Si, vazand ca mergem pe drumul spre casa unchiului (pe care de altfel l-a recunoscut, m-a intrebat de ce mergem la Podgoria?), m-a mai intrebat daca i-au scos perfuziile unchiului si daca a inceput sa manance ciorbita (el asa a auzit, ca il doare burta si a zis ca de-aia il doare, ca nu a mancat ciorbita), apoi ajungand acolo m-a intrebat unde este el (i-am zis ca este plecat, nu-i acasa), si nu a insistat.
Crig, ce fain ca incepe sezonul de plaja! Asa as vrea si eu concedii/vacante lungi! Insa nu pot lucra in invatamant, nu reusesc sa ma vad acolo (am lucrat pana acum un an jumatate - educatoare), m-as uita dupa joburi de 4 ore, dar la noi nu prea gasesti... Poate dupa un bebe ma gandesc mai serios la 4 ore... poate in invatamant, desi consumul este mare, mai mare decat as putea duce.
Elena, ce mai face puiul mic? Dar cel mare? Ce atitudine mai are puiul mare fata de cel mic? Cum sta impartirea atentiei voastre intre el si micuta?

La noi e destul de rece. A plouat aseara... Acum sunt nori, dar e bine asa, ca s-a mai racorit.
Nicoleta

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns HelleneC spune:

Nico, ne descurcam... bine. Mereu e loc de mai mult, dar eu sunt multumita, am primit de la George comportamentul pe care mi l-am dorit, de frate mai mare, responsabil. Are si el momentele lui, insa nu il neglijam si ma tot minunez cum putem iubi la fel de mult pe copiii nostri, fara diferente. E o adevarata minune sa incapa atata iubire in noi si sa ne topim zilnic dupa ambii copii. George nu e neglijat deloc, am mare ajutor in sot, plus ca plange daca nu il las sa ma ajute cu ce stie ca ii revine lui: sa aduca sapunelul la baie, sa dea uneori cu apa calda pe burtica lui Gabi, sa aduca pampers curat, servetele, hainute chiar... sa aranjeze paturica, prosopul... Cand se alinta imi spune ca am doi bebelusi si vine langa mine si o imita pe Gabi, si atunci il tratez ca pe un bebe si ii placeeee. Oricum, o iubeste mult pe Gabi si ma bucur mult, nu a respins-o nici un moment, insa trebuie sa fiu mereu pe faza, si daca o laud pe Gabi, ca deja isi tine capul sau a ras sau... te miri ce, imediat il amintesc si pe el, ca la fel facea, ca si el e destept, frumos... etc. Si atunci normal ca nu se supara. E o adevarata poveste sa ii am pe amandoi, e cu totul alta experienta si eu ma simt mult mai plina sufleteste, desi fizic sunt epuizata mai tare decat la George si ma misc sau gandesc in reluare.
No, v-am zapacit, dar m-am bazat mult pe sfaturile fetelor cu doi-3 copii si am avut de invatat.
O dupa amiaza placuta, aici e nicicum vremea, picura, soare, iar picura... si vreau sa iesim in parc.
Elena


Elena - mami de www.babiesonline.com/babies/g/gabrielacapraru/" target="_blank">Gabriela (12.04.2007) si www.babiesonline.com/babies/g/GeorgeC" target="_blank">George (6.09.2002)

Mergi la inceput