Copiii din 2002 (33)

Raspunsuri - Pagina 19

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns katty spune:

Bine v-am gasit!
Pe aici cand ploua, cand sta!
Nicoleta, nu stau eu acasa cu Andrei, sta tati, care are un program mai lejer, si cand nu poate el vine buni!
Este foarte cooperant, a facut si o forma usoara de varicela, cu f. mica febra in prima noapte, dar a stat sa-i tamponam bubitele (cam multicele) si unde ajunge (pe picioare) si le da el cu mixtura mentolata. Aproape au disparut, mai sunt primele care s-au umflat si au crusta acum.
Bine ca s-a linistit Stefan aseara. Cand plecati la salina?
Ma bucur ca unchiul tau e mai bine, s-o tina asa in continuare!

Didi, ma bucur ca ai reusit pana la urma! Dar vezi ca nu ai facut publice pozele si nu le vezi decat daca esti logat cu userul copiii_din_2002. Daca vrei ti le fac eu publice!



Catalina & Robert-Andrei (27.07.2002)
varsta lui Andrei

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Nicoleta spune:

Katty, inca nu stiu cand mergem la salina, depindem foarte mult de programul lui Adrian. Insa curand, sper eu, sa nu inceapa caldurile, ca nu e ok. Poate la inceputul lui iunie, la Praid am vrea.
Multa sanatate piciului vostru, si sa nu aiba deloc semn (eu am facut la 18 ani, nu m-am putut abtine si am vreo 3 semne. SI am si bolit 2 saptamani, timp in care nu m-am dat jos din pat...).
Si multumesc de urari, pentru unchiul meu.
Nicoleta

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns sinzi_ana spune:

Noi ocupati cu gestionarea bagajelor...nu stiu ce sa las acasa si ce sa mai inghesui...Azi mi-am luat liber, si l=am tinut si pe David acasa caci dimienata spunea ca il doare burta...desi acum nu prea cred ca in 5 minute s-a vindecat miraculos!!!!

Nicoleta, unchiul meu a facut astm pe fond alergic de la sinuzita...si parca asa stiu de la el, ca mereu facea sinuzita pe fond alergic...de la polen de plop, de la aer rece, de la fum...etc...
Oricum sanatate multa si profitati cat puteti de mult de aerul de munte...Sunt curioasa si eu cum e la Salina...

Katty, vrem si noi varicela!!! Mai ales una usoara...sper sa prinda si David in Ro...sa ne imunizam natural!!! Aici vaccinul e obligatoriu si eu nu vreau sa il fac...



It is not giving children more that spoils them; it is giving them more to avoid confrontation

Sinzi, Radu si David bomba pisaloaga
:
varsta, poze, D-ale lui David


Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns katty spune:

Sanzi, te invit la Bucuresti si mergem la gradinita lui Andrei unde sigur ia ca e epidemie, asta daca vii pana pe 15 iunie, ca dupa aia au vacanta! Da dupa aia stai cu el bolnavior, cu regim, nu tu plaja, iesit afara etc. Adio vacanta! Poate sa-ti iei un pic de varicela la borcan si sa-i dai acolo!
Multumesc, Nicoleta.
Pupici tuturor!

Catalina & Robert-Andrei (27.07.2002)
varsta lui Andrei

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns sinzi_ana spune:

Katty, stau 2 luni jumate in Ro...asa ca 2 saptamani de stat in casa nu ma da inapoi cand stiu ca e mai sanatos sa faca boala decat vaccinul...
Aici un US vaccinul de varicela e f controversat...una din cauzele autismului la copii...



It is not giving children more that spoils them; it is giving them more to avoid confrontation

Sinzi, Radu si David bomba pisaloaga
:
varsta, poze, D-ale lui David


Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Nicoleta spune:

Pai ce sa zic, mai Sinzi, nu ai inteles ca Stefan nu e alergic?

Nicoleta

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns sinzi_ana spune:

Nicoleta, hihi...cred ca nu explic eu bine...
Eu asociez sinuzita cu astmul si cu alergiile automat din experienta cu unchiul meu...
Nici el nu era alergic..de la sinuzitele repetate a devenit......este un munte de om, nu a avut nici o pb de sanatate pana la sinuzite...Si apoi a dat in astm...
Acum nici eu nu stiu ce sa cred...poate ca nu si=a tratat cum trebuie sinuzitele si de aia a devenit sensibil...ideea este ca parca devine din ce in ce mai sensibil si alergic la mai multi alergeni...
Dar la adulti e muuuuuuuuult mai diferit decat la copii...care "grow out of it"....
De asta sunt asa speriata...pe mine toti doctori care l-au vazut pe David si stiau de alergiile sotului si unchilui meu (deci din ambele parti) nu ii dadeau nici o sansa lui David sa nu mosteneasca ceva...
Si uite ce nu a mostenit nimic...
Ba chiar o mare profesoara si doctor alergolog, mi-a spus ca nu trebuie decat sa astept...ca mai devreme sau mai tarziu David va face criza de astm....


It is not giving children more that spoils them; it is giving them more to avoid confrontation

Sinzi, Radu si David bomba pisaloaga
:
varsta, poze, D-ale lui David


Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns katty spune:

Buna la toata lumea!
LA MULTI ANI, LIVIU!!!
Multi ani traiasca! Multi ani traiasca
La multi ani!!
Pupici, Lucia, sa-ti traiasca, el ce zice de cand stie ca are 5 ani? Se simte mai important?
Ce mai fac piticii de pe aici?
Nicoleta, am citit despre unchiul tau! Imi pare rau ca nu e bine! Doamne ajuta sa fie doar un episod trecator in vindecarea sa ! Stefan ce face , e mai bine?
Sinzi, voi cand va intoarceti in Ro? Nu de alta dar sa pun o vorba buna ptr. varicela.
Apropo, noi suntem aproape 95% vindecati. Mai are doar cateva cruste. Cred ca in 2-3 zile iesim si din casa.
Didi, ai reusit cu pozele pana la urma? Acum vad ca nu prea! Spune si te ajutam! Eu l-am vazut pe Cata. Frumusel. Uau!
Am incercat sa-ti fac pozele publice dar n-am reusit!
Nu stiu ce are!

Catalina & Robert-Andrei (27.07.2002)
varsta lui Andrei

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Nicoleta spune:

Katty, Stefan este asa si asa, de maine nu mai merge la gradi, sta acasa pana pe 4 iunie, speram sa ajungem si la salina curand, cam atat, trebuie sa il iau eu azi de la gradi :).
A, si i-am comandat costum de print. Pana la urma suntem printi la serbare.
Ce bine ca s-a terminat cu boala voastra! Aveti si imunitate acum... Super.
Va doresc o zi... racoroasa.
Nicoleta

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Karina spune:

Gata Didi, ti-am facut albumul Public. Fetele, mai jos il vedeti pe nazdravanul de Cata si mamica lui.

http://new.photos.yahoo.com/copiii_din_2002/album/576460762402343678


Asta e parerea mea, dar tu faci cum crezi ca e mai bine

Doua Eme mititele au nevoie de ajutorul nostru:
1. Emma- 4,8 ani are nevoie de ajutor - salvati-o pe Emma
2. Sa ajutam la terapia pentru Ema - www.help-ema.puls-il.ro/" target="_blank"> Ema

Mergi la inceput