Copiii din 2002 (33)

Raspunsuri - Pagina 12

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns Karina spune:

Hello mamicute dragute de copilasi frumosi !

Va citesc, va admir pozele, dar cu scrisul mai greu.
Am o perioada f. incarcata la serviciu, iar Bogdan sta iar acasa ca tuseste de rupe pamintul, dar se pare ca n-are nimic la git/plamini, ca e pe fond alergic. Facem un tratament 5-7 zile, cu un cocteil de siropuri expectorante+clorocalcin plus antialergice luate dimi si seara, iar dupa ce terminam tratamentul, facem 10 zile pauza si mergem la analize sa vedem ce iese.
N-ar trebui sa-l tin acasa, dar siropurile trebuie sa i le dau din 4 in 4 ore fix si nu cred ca cei de la gradinita s-ar descurca, nu vreau sa risc.
Nu prea ne odihnim, nici eu, nici el, ca tuseste f. mult cind doarme. Cind e treaz mai putin. Sper sa se mai linisteasca si sa vedem ce si cum.
Multa sanatate si voua si puiutilor.


Asta e parerea mea, dar tu faci cum crezi ca e mai bine

Doua Eme mititele au nevoie de ajutorul nostru:
1. Emma- 4,8 ani are nevoie de ajutor - salvati-o pe Emma
2. Sa ajutam la terapia pentru Ema - www.help-ema.puls-il.ro/" target="_blank"> Ema

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Karina spune:

Inca ceva: Nina, Nicole sau sinzi_ana, poate o treceti si pe Aida in listuta cu Emma nascuta la 24.06.2002 (profilul aidei: aidaciolac).


Asta e parerea mea, dar tu faci cum crezi ca e mai bine

Doua Eme mititele au nevoie de ajutorul nostru:
1. Emma- 4,8 ani are nevoie de ajutor - salvati-o pe Emma
2. Sa ajutam la terapia pentru Ema - www.help-ema.puls-il.ro/" target="_blank"> Ema

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns HelleneC spune:

Azi am zis ca scot tobele pentru petrecere:
Gabi_K, sa iti traiasca Lili, sa fie sanatoasa, ca restul le are si sa vi se cam termine problemele, ca e cazul!
Cici, petrecere frumoasa, sa fie sanatoasa Gianina, sa va aduca bucurii!

Sanzi, a iesit super costumul, ce imaginatie aveeeti, o sa va iau de model!
Karina, sanatate lui Bogdan, cand aud de tuse ma strange in spate, mai ales acum ca am buburuza pe care trebuie sa o feresc!
Nicoleta, sper sa iti rezolvi problema medicala si sa preiei stafeta ca nu o mai pot tine mult! Sotul cauta acum instructorul sa ma apuc si eu de scoala cat de repede, sper sa nu abandonez de frica!
Ruxi, eu cred ca americanii nu au costum national! Ca acolo la cate natii sunt... fiecare cu a lui.
Lucia, ce mai faceti? Sper ca e bine Liviu!
Nina a ajuns bine la Buzias, cred ca o sun cand am ceva vreme sa va mai dau vesti!
Pupam si cele doua Eme si pe mamicile lor luptatoare!
O zi buna la toti si sanatate la maxim!
Elena

Mami de www.babiesonline.com/babies/g/gabrielacapraru/" target="_blank">"Gabriela" (12.04.2007)si "www.babiesonline.com/babies/g/GeorgeC" target="_blank">George" (6.09.2002)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns cristina22 spune:

LILI (printesa lui gabi K) -LA MULTI ANI FERICITI SI NUMAI BUCURII!!

sanzi-frumos costum popular. Pe mine m-ati impresionat!
restu lumii-numai bine si sanatate va doresc!

Andrei continua sa fie mucos. Chiar nu mai stiu la ce medic sa mai merg cu el. Indiferent ce i-am dat, nasucul se incapataneaza sa curga. Nu mai pot. Aseara, nazdravanul a zis: abia astept sa-mi treaca, sa pot respira si eu bine pe nas!

Aici o poza cu ANDREI la pescuit http://good-times.webshots.com/photo/2471730460081429888VHDuJp



cristina si nazdravanul Andrei (22.11.2002)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Karina spune:

Oops ! Rusine mie, am uitat de sarbatoriti !
La multi ani Lili (Gabi_K), La multi ani Ramona (Laura_T) si La multi ani Gianina (cici) !

Sa va traiasca fetele, sa fie sanatoase, fericite si sa aiba parte de tot ce e mai bun in viata, alaturi de voi !



Asta e parerea mea, dar tu faci cum crezi ca e mai bine

Doua Eme mititele au nevoie de ajutorul nostru:
1. Emma- 4,8 ani are nevoie de ajutor - salvati-o pe Emma
2. Sa ajutam la terapia pentru Ema - www.help-ema.puls-il.ro/" target="_blank"> Ema

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns mari_paun spune:

karina,
multumesc pt ca esti alaturi de cele doua Emme...sa dea Dumnezeu sa se faca bine amandoua...

la multi ani tuturor piticelor care sarbatoresc ziua de nastere...

multumim pt sustinere tutror mamicilor de copii 2002

sanatate tutror

www.help-ema.puls-il.ro
ajutati la terapia pt Ema
Mari, mami de Ema
http://kittyland.dyndns.org:8180/ema/
bijuteriile printesei Ema

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns katty spune:

La multi ani, tuturor sarbatoritilor de azi!
Sa va traiasca printesele, Gabi_K, Laura_T, Cici, sa fie sanatoase, fericite si sa aiba parte de tot binele din lume!
Sinzi, ai si de ce sa fii incantata, foarte frumos ti-a iesit costumul lui David. Era tare mandru si frumusel...
Sambata vine in vizita la noi verisoara lui Andrei, Ana, parintii ei, adica sora mea si sotul se muta in alta casa si ea va sta toata ziua la noi. Pana acum nu a venit decat in vizite, dar mai scurte, sambata va trebui sa-i organizez cumva, sa nu se plictiseasca.
Karina, multa sanatate lui Bogdan! Ai incercat cu ceva mai natural, sirop de brad? Am facut eu zilele astea, proaspat facut in casa, asa ca daca vrei iti dau o sticluta ptr. Bogdan.

Noi trebuie sa-l costumam pe Andrei de 1 iunie intr-un personaj de poveste. Aveti idei cam in ce sa-l costumez ca sa-mi fie mai simplu?

Catalina & Robert-Andrei (27.07.2002)
varsta lui Andrei

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Nicoleta spune:

Salut
Vesti proaste de la noi, Stefan are probabil laringita, azi-noapte a facut o criza de tuse, plangea si nu ma intelegeam cu el, am plecat la Urgente, la Spitalul de Copii (singura cu el, Adrian abia azi a venit). Acolo, nu a mai putut tusi ca nu-i venea... in gat nimic, la plamani nimic... I-au facut totusi aerosoli cu Ventolin, nu a mai tusit decat putin de atunci, insa numai o data asa spart.Acum este suparat, vrea afara la copii...Sta cu sotul, eu is la serviciu... Sper sa ii treaca repede.

Sinzi, frumos costum ati facut!

LA MULTI ANI! printeselor sarbatorite, sa aveti parte numai de fericire si cei dragi sa va fie mereu aproape.

Katty, il poti costuma in print, ca tot e la moda, ii cumperi o sabie, apoi ii faci tu cororna, iar costumul poate fi o camasa careia sa ii aplici tu niste dantele (ii dai jos gulerul) la guler si maneci, niste pantaloni luciosi, ii faci un cordon dintr-un material lucios... Si gata printul.

Sanatate tuturor, si noua, ca aseara am imbatranit 5 ani.

Nicoleta

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns katty spune:

Nicoleta, imi pare rau sa aud ca Stefan nu e bine! Sper sa se faca bine repede!
Multumesc ptr. ideile de costum. O sa vad ce pot sa fac in sensul asta! Ei trebuie sa faca parada de costume si sa zica si din ce poveste e!

Catalina & Robert-Andrei (27.07.2002)
varsta lui Andrei

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Gabi_K spune:

multumim pt urari, la multi ani si din partea noastra Ramonei si Gianinei!!!

Gabi(ex- gabibarta)+Robert(20.05.1997)+Lili(17.05.2002)

Totul despre alaptat!

Mergi la inceput